„Santaka“ / 75-metį atšventusi D.Bindokienė atranda kitas veiklos sritis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-06-22 13:27

Dalinkitės:  


75-metį atšventusi D.Bindokienė atranda kitas veiklos sritis


Danutės (Brazytės) Bindokienės pavardė jau ne vieną dešimtmetį plačiai žinoma tarp Amerikos lietuvių. Tai – rašytoja, žurnalistė, visuomenininkė, redaktorė, 15 metų redagavusi vienintelį išeivijoje išlikusį lietuvišką dienraštį „Draugas“. Balandžio 1 d. D.Bindokienė baigė savo darbą „Drauge“. Ši naujiena su įvairiausiais komentarais nuskambėjo ne vien tik išeivijos spaudoje, bet ir Lietuvoje (daugiausia „Bernardinų“ elektroninio laikraščio puslapiuose). Ta proga pasikalbėjimas su D.Bindokiene, pavadintas „Iš „Draugo“ išeinu, bet ne savo noru“, buvo paskelbtas ir „AL“ (2007 m. balandžio 7 d.).

Tačiau ne apie šią kontraversiją čia kalbėsime. Šįsyk noriu atkreipti dėmesį į šios moters neeilinę sukaktį – 75-ąjį gimtadienį, kurį kolegė Danutė atšventė gegužės 14 dieną.

Gimusi Bartninkuose, tuometinėje Vilkaviškio apskrityje, ir spėjusi baigti Lietuvoje pradinę mokyklą, Danutė Brazytė su tėvais 1944 m. pasitraukė į Vokietiją. Ten mokslą tęsė Wiesbadeno ir Kaselio stovyklų lietuviškose gimnazijose. Apsigyvenusi Čikagoje, vidurinį mokslą baigė Šv. Kazimiero akademijoje, kuri dabar veikia Maria H. S. vardu, nors yra administruojama tų pačių lietuvių vienuolių – kazimieriečių. Taip pat Danutė lankė ir Pedagoginį lituanistikos institutą.


Vėliau pati dėstė K.Donelaičio lietuviškoje mokykloje, bendradarbiavo lietuviškoje spaudoje, redagavo „Švietimo gaires“, „Ateities“ žurnalą jaunimui, o mirus „Draugo“ vyr. redaktoriui kun. Pranui Garšvai, 1992 m. buvo pakviesta į šį postą ir tapo čia pirmąja moterimi vyr. redaktore. Iki to laiko vyriausiaisiais redaktoriais buvo Leonardas Šimutis (41 m.) ir kun. P.Garšva (36 m.)

D.Bindokienė yra parašiusi ir išleidusi apysakų knygų jaunimui, romaną „Viena pasaulyje“, parengusi mokomųjų knygų lietuviškoms mokykloms. Parašė ir etnografinio pobūdžio knygą „Lietuvių papročiai ir tradicijos išeivijoje“, sukūrė scenos veikalų ir kt. Moteris bendradarbiavo ir kitoje spaudoje, skaitė paskaitas. Ji yra gavusi Skautų sąjungos apdovanojimų, pagerbta Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu (2000 m.).

Tokia yra sukaktuvininkės trumpa biografija ir jos kūrybinis kelias. Galima pabrėžti, kad ji kartu su vyru užaugino keturis sūnus, kurie jau sukūrę savo šeimas, o vienas iš jų gyvena Lietuvoje.

Netekusi „Draugo“ vyr. redaktorės pareigų (jas perėmė buvusi „Amerikos lietuvio“ bendradarbė, Ilinojaus valstijos universitete apgynusi daktaro laipsnį (lietuvių kalbos), Dalia Cidzikaitė) sukaktuvininkė savo energiją žada skirti kitokio pobūdžio veiklai. Neseniai įvykusiame Lietuvių fondo metiniame suvažiavime Danutė buvo išrinkta į šio fondo tarybą. Be to, ji turi ir daugiau sumanymų.


Smagu, kad Suvalkijos žemė išaugino tokią neeilinę moterį, kuria džiaugiasi ne vien tik išeivija, bet ir Lietuva.



Edvardas ŠULAITIS





Publikuota: 2007-06-22 13:27:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai