„Santaka“ / Specialiosios mokyklos auklėtiniams vasara – ramybės metas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-06-22 13:13

Dalinkitės:  


Auklėtojai Aidai Barišauskienei šimtąkart per dieną tenka priglausti, pamylėti, paguosti.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Specialiosios mokyklos auklėtiniams vasara – ramybės metas

Eglė KVIESULAITIENĖ


Prasidėjus vasaros atostogoms, Kybartų specialiojoje mokykloje sumažėjo vaikų. Iš pusšimčio belikę tik 37. Kiti išvyko atostogauti pas tėvus ir globėjus.



Vyksta į ekskursijas

Kybartų specialiojoje mokykloje vasara – ramesnis metas. Anot direktorės pavaduotojos ugdymui Onos Astranskienės, nuo mokslų atsipalaidavę vaikai tampa klusnesni, geresni. Mat prasideda stovyklos, pramogos, o į jas vežami tik tie, kurie yra neprasikaltę. Ir šią vasarą vaikai vyks į stovyklas prie Vištyčio ežero, prie jūros, keliaus po respubliką.

Tą dieną, kai lankėmės specialiojoje mokykloje, didesnieji auklėtiniai autobusu buvo išvykę į Kauną. Mat Kauno medicinos universiteto klinikose gydomas per draugų neatsargumą degančiu benzinu apiplikytas globos grupės auklėtinis. Vaikai nepraleidžia progos aplankyti sergantį Domantą ir kartu nuvykti į Kauną paekskursuoti, aplankyti zoologijos sodą. Kiti, kurie nevyko į Kauną, buvo pakviesti į kinobusą žiūrėti filmų. Kai grupėse pabosta, o už lango šviečia saulutė, visi sėda į autobusą ir lekia maudytis prie ežero.



Traukia į namus

Žinoma, labiausiai vaikai norėtų atostogauti savo namuose. Bet mokyklos administracija namo gali išleisti tik tuos, kurių tėvų teisės į vaikus neapribotos. O tokių Kybartų globos grupėje ne tiek ir daug. Auklėtojos pripažįsta, kad asocialių tėvų namuose vaikai pramogų patiria kur kas mažiau, nei likę vasarai mokykloje. Bet juos visgi traukia sugrįžti ten, iš kur buvo atvežti alkani, nešvarūs, neprižiūrėti.





Būna atvejų, kad parvykę atostogų į namus vaikai sugrįžta atgal į globos grupę. Neseniai pasiimti vaikų vasarai buvo atvykusi mamytė, jau nuo ryto dvelkusi alkoholiu. Akivaizdu, kad mama dėl vaikų net neketina grįžti į normalų gyvenimą, o Vaiko teisių apsaugos tarnybos pareigūnėms, dar tikėjusioms mamos sąmoningumu, netrukus teks suruošti dokumentus tėvystės teisėms apriboti.



Miestiečiai nepageidauja

Nors per televiziją nuolat vyksta labdaros akcijos, kuriose žmonės noriai aukoja globos namų auklėtiniams nemažus pinigus, ir, atrodytų, yra pasirengę visokeriopai paremti mažuosius nelaimėlius, visgi retas kuris sutinka į savo namus vasarai priimti asocialių tėvų atžalą. Atsiranda tik vienas kitas kaime gyvenantis žmogus, pasiimantis per atostogas globoti vaiką. Visuomet pageidaujami paaugliai, kurių nebereikia akylai saugoti, o jie gali ir padėti prie ruošos. Miestiečiai parsivesti namo globotinį išvis nepageidauja. Yra keletas žmonių, kurie per mokslo metus vaikus pasiima savaitgaliais. Tie patys žmonės jų nepamiršta ir per vasaros atostogas.

Pasitaiko atvejų, kai net ir pageidaujantiems globoti vaiką žmonėms nepavyksta rasti norimo. Neseniai mokyklos administracijon kreipėsi moteris, norėjusi globoti apie 12 metų mergaitę. Tačiau visos mergaitės, auklėtojų parodytos globėjai, atrodė per daug suaugusios, linkusios labiau bėgti į šokius nei būti namuose. Beje, ir mergaitės neparodė didelio noro važiuoti pas kaime gyvenančią moterį.





Paaugliai – problemiški

– Kaimo žmonės verčiasi ūkiškai, tad globotiniams, kaip ir nuosaviems vaikams, tenka paravėti daržus, pagelbėti prie ūkio darbų. Tačiau retas iš mūsų vaikų gali pasigirti darbštumu, todėl jie daug mieliau lieka mokykloje, kur viskas sutvarkyta, paruošta, – sakė direktorės pavaduotoja. – Kai kurie žmonės vaikus bijo imti dėl finansinių nepriteklių, bet dabar mes vasaroti pas globėjus vykstantiems vaikams netgi mokame maistpinigius – po 8,5 Lt dienai, tad susidaro visai nemaža suma.

Seniai specialiojoje mokykloje dirbanti pedagogė neslepia, kad dažnai vaikų žmonės nenori globoti ne tik dėl lėšų stygiaus, bet ir dėl vaikų elgesio. Gan dažnai valdiškos įstaigos globojami vaikai įsivelia į vagystes, patenka į policiją, negrįžta naktimis į namus ir nelabai paiso suaugusiųjų diegiamos tvarkos. Neseniai į globos grupę buvo grąžinti trys broliai, kuriuos šeima globojo kelerius metus. Tačiau berniukams priaugus paauglystę globėjai neberado su jais bendros kalbos, vaikai nebeklausė. Patyrę tokių problemų, globėjai buvo priversti vaikus grąžinti auklėti Specialiosios mokyklos pedagogams.



Mama bent vasarai

Visgi mažiausieji, ikimokyklinukai, kuriems valdiška duona dar nėra tokia saldi, svetimas tetas ir dėdes kiekvienąkart pasitinka it savus. Jiems taip norisi bent grupės auklėtoją pavadinti mama, turėti ant pečių juos nešiojantį tėtį ir mylinčią seserį ar brolį. Bent savaitgaliui ar atostogoms.



Direktorės pavaduotoja O.Astranskienė pasidžiaugė, kad visai neseniai baigėsi dvi įvaikinimo bylos. Ketverių metų berniuką iš Kybartų globos grupės įsivaikino amerikiečių šeima. Robertas jau išskrido gyventi į užjūrį. Jo bendraamžė Aistė rado namus Vilniuje. Mergytę įsivaikino vieniša moteris, gyvenanti sostinėje, erdviame bute kartu su savo mama. Tad kybartietė mergaitė turės ir mamą, ir ją mylinčią močiutę.

Bet Kybartų globos grupėje dar laukia ne vienas mažylis, kuris bent vasarą norėtų turėti ne valdiškus, o tikrus šeimos namus, „mamą“, kuri vestųsi pasivaikščioti ar prieš užmiegant skaitytų pasakas. Tie, kurių namuose atsirastų vietos svetimam mažyliui, turėtų pirmiausia kreiptis į rajono Savivaldybės Vaiko teisių apsaugos tarnybą.

Patikėkite, saviems tėvams nereikalingas vaikas jus apdovanos tikra, nesavanaudiška meile.





Publikuota: 2007-06-22 13:13:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai