„Santaka“ / Vilkaviškis pasitiko ir išlydėjo šv. Teresės relikvijas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-06-14 09:38

Dalinkitės:  


Daugiau kaip dešimtį metų šventosios relikvijos keliauja per pasaulį, suteikdamos skirtingų žemynų ir tautų žmonėms dvasinių malonių. Istorinis įvykis palietė ir mus – Mažosios Teresėlės žadėtas „rožių lietus“ nusileido Vilkaviškio katedroje.

Autorės nuotr.


Vilkaviškis pasitiko ir išlydėjo šv. Teresės relikvijas

Birutė NENĖNIENĖ

Praeitą šeštadienį ir sekmadienį į Katedros šventoriaus veją buvo „išleisti“ pernai birželio 9–11 dienomis vykusio vyskupijos IV Eucharistinio kongreso simboliai – balti avinėliai, o papuoštame Vilkaviškio centre akivaizdžiai pagausėjo žmonių. Jie atvyko iš įvairių vyskupijos parapijų drauge paminėti IV Eucharistinio kongreso metinių, dalyvauti pirmąkart surengtame vyskupijos Sielovadininkų suvažiavime, sutikti ir pabūti prie šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės relikvijų, keliaujančių po Lietuvą.

Ši šventė dvasiškai ypatinga dar ir tuo, jog sutapo su Bažnyčios liturginio kalendoriaus švente – Devintinėmis (Dievo Kūno ir Kraujo iškilme) bei artėjančiu vyskupijos globėjo šv. Antano Paduviečio paminėjimu.Prie šventosios relikvijų

Šeštadienį, 18 valandą, prie Vilkaviškio katedros atstovai iš visos vyskupijos (Sielovadininkų suvažiavimo dalyviai) bei vilkaviškiečiai iškilmingai sutiko šv. Teresės relikvijas.

Suskambo Katedros varpai. Abipus į bažnyčią vedančio pagrindinio tako išsirikiavę šiemet Pirmąją komuniją priėmę vaikai pabėrė rožių žiedlapių „lietų“ ant įnešamo šventosios relikvijoriaus. Jis su iškilminga patarnautojų ir kunigų procesija buvo nulydėtas į Katedrą ir padėtas prieš altorių.

Pirmąją sutikimo valandą bažnyčioje skambėjo Kybartų parapijos jaunimo atliekamos giesmės, trumpi žodiniai intarpai iš šventosios gyvenimo, jos minčių.

Po to vyskupas Rimantas Norvila vadovavo šv. Mišioms, kurias koncelebravo kelios dešimtys vyskupijos kunigų ir vyskupas Juozas Žemaitis.

Ilgokai užsitęsusios iškilmės žmonių neišgąsdino – nemažai jų pasiliko ilgėliau budėti prie relikvijų. Juos keitė kitų parapijų, kaimų bendruomenių atstovai.

Prie baltų rožių puokštėmis papuošto relikvijoriaus visą naktį nenutrūko budinčiųjų srautas, nes Katedra buvo atrakinta pernakt. Kiekvienas tylia malda ar prisilietęs prie relikvijoriaus išsakė šventajai slapčiausius savo širdies troškimus, sielos gilumoje trokšdamas suvokti ir patirti šv. Teresės „mažojo dvasinio kelelio“ paslaptį, jo paprastumą. Ne vienose rankose atsinešti rožių žiedai po prisilietimo prie šventųjų relikvijų į namus buvo parsinešti taip pat kaip relikvija.

Kas kiek laiko Katedros skliautais suskambėdavo bendros giesmės, litanijos, rožinio malda.

Nuo ryto aštuntos valandos į Katedrą gausiau rinkosi žmonės – prasidėjo katechezė. Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos mokytojai ir mokiniai skaitė ištraukas iš šv. Teresėlės biografijos, dienoraščio, prieš sumos šv. Mišias parodė mokytojos J.Sinkevičienės sukurtą jaudinančią kompoziciją, remiantis šventosios biografija ir jos pamąstymais.

Su šv. Teresės gyvenimu, pašaukimo keliu buvo galima susipažinti kartu su relikvijomis keliaujančio iliustruoto informacinio stendo lakštuose. Jis buvo eksponuojamas Katedroje, nes keliauja per Lietuvą kartu su relikvijoriumi bei šv. Teresės vėliavomis.

Sunku net įsivaizduoti, kaip paprastai, beveik nepastebimai savo šeimoje, tarp draugių ir vienuolyne gyveno Teresė Marten, dabar visame pasaulyje žinoma kaip Šventoji Kūdikėlio Jėzaus ir Švenčiausiojo Veido Teresė. Ji turi daugybę kitų titulų: Misijų globėja, antroji Prancūzijos globėja, Bažnyčios globėja...

Tarp ankstyvųjų sekmadienio mišių ir sumos vyko katechezė – įžvalgomis apie šventumą dalijosi seselė Bernadeta Mališkaitė ir istorikas Ramūnas Aušrotas.

Po sumos mišių ir Devintinių procesijos miesto gatvėmis, šventosios relikvijos buvo išlydėtos į Marijampolę.

Šv. Mišioms vadovavo vyskupas Rimantas Norvila, dalyvavo didelis būrys vyskupijos kunigų. Ilgoje procesijoje ėjo daugelio vyskupijos parapijų atstovų su savo vėliavomis, giedojo jungtinis parapijų choras.Pirmasis sielovadininkų suvažiavimas

Šeštadienio vidurdienį į Kultūros centrą rinkosi Sielovadininkų suvažiavimo dalyviai. Pilnutėlėje didžiojoje salėje vietas užėmė vyskupijos parapijų kunigai, karitatyvinės veiklos („Maltos“ ir „Carito“ organizacijų) atstovai, Šeimos centrų savanoriai, tikybos mokytojai, parapijų katechetai, vargonininkai ir chorvedžiai, zakristijonai, jaunimo bei vaikų grupių vadovai. Juos pasveikino rajono meras Algirdas Bagušinskas. Dalyviai mintimis ir jausmais nusikėlė į kiekvieno širdį palietusias IV Eucharistinio kongreso dienas, kurių dvasią puikiai atspindėjo režisieriaus Daliaus Ramanausko nufilmuoti šio vyskupijos istorinio įvykio vaizdai.

Į susirinkusiuosius kreipėsi Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Jis savo pranešime prisiminė Bažnyčios gyvenime reikšmingą įvykį – Eucharistinio kongreso metu patirtą tikinčiųjų vienybę ir kalbėjo apie parapijų šiandieninę padėtį bei ateitį.

Dar advento pradžioje ganytojas šiuos liturginius metus vyskupijoje yra paskelbęs parapijų metais. Suvažiavimo dalyviams su kita dalijamąja medžiaga buvo pateikta suformuluotų klausimų, prašant išreikšti savo pasiūlymus, kaip aktyvinti parapijų veiklą, ypač sielovadą. Vyskupijos kunigų taryba atsakymus išstudijuos, apibendrins ir paskelbs. Pasiūlymai bus taikomi praktikoje.

Suvažiavimo dalyviams apie sekmadienio Eucharistijos šventimą kaip apie parapijos gyvenimo šerdį kalbėjo Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius kan. teol. lic. Vygintas Gudeliūnas.

Po pranešimų suvažiavimo dalyviai susiskirstė į šešias grupes, kurių darbui vadovavo atsakingi asmenys. Pavyzdžiui, artimo meilės tarnystės grupei Kauno kunigų seminarijos rektorius, kun. teol. dr. Rimantas Skinkaitis pristatė popiežiaus Benedikto XVI encikliką „Deus caritas est“, vyskupijos „Caritas“ atstovės supažindino su programomis ir artimiausiais darbais. Su Šeimos centrų savanoriais bendravusios Lietuvos šeimos centro direktorė V.Valantiejūtė ir reikalų vedėja D.Lukėnienė kalbėjo apie pasirengimą dirbti pagal atnaujintą sužadėtinių programą, pristatė šeimų judėjimus. Tikybos mokytojams apie katechezę parapijose kalbėjo vyskupo generalvikaras, mons. Arūnas Poniškaitis, buvo pasidalyta vertinimais ir mintimis apie naująją tikybos dėstymo programą. Vargonininkams ir chorvedžiams praktinius užsiėmimus apie psalmių giedojimą vedė vyskupijos krikščioniškosios kultūros centro Č.Sasnausko choro vadovas Mindaugas Radzevičius ir t. t.

Atskirai, Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinėje mokykloje, vyko vyskupijos šv. Mišių patarnautojų susitikimas. Apie ministranto tarnystę kalbėjo Alksnėnų ir Didvyžių parapijų klebonas kun. Arūnas Simonavičius.

Visas darbo grupeles aplankė vyskupas Rimantas Norvila. Jis akcentavo visų pašaukimų Bažnyčios tarnystėje svarbą, pasaulėžiūrų skirtumus, vykstančią kovą tarp dvasinių dalykų ir pragmatiškumo.

Vyskupas ragino ir kvietė drąsiau liudyti savo tikėjimą bei Bažnyčios mokymą, paremtą Dievo žodžiu.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas