„Santaka“ / Ką mūsų laikraštis rašė birželio 12 dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-06-12 08:46

Dalinkitės:  


Ką mūsų laikraštis rašė birželio 12 dieną


1957 m. „Iki Didžiojo Spalio – dar po 120 kiaušinių iš kiekvienos vištos“

Iš savo 127 prižiūrimų vištų paukštininkė gavo virš 9000 kiaušinių – nuo metų pradžios daugiau nei po 80 kiaušinių iš kiekvienos vištos. Visos jos prižiūrimos vištos puikiausiai peržiemojo, ir ne tik peržiemojo, bet ir nesustojo dėję. Sausio, vasario ir kovo mėnesiais buvo surinkta virš 4000 št. kiaušinių, tuo metu, kai gretimuose ir kai kuriuose kituose kolūkiuose vos po kelis šimtus tebuvo surinkta.

– Ligi Didžiojo Spalio 40-ųjų metinių aš pasižadu gauti ne mažiau kaip 120 št. kiaušinių iš kiekvienos 127 mano prižiūrimų vištų, – kukliai, bet su neslepiamu atkaklumu priduria drg. Stankevičienė.



1969 m. „Iš kur tie minusai?“

Birželio 3 d. „Vilkaujos“ kolūkio karvės išbuvo negėrusios iki 13 val., vos vieną kartą perkeltos. Taip atsitiko dėl to, kad kerdžiai, kurių kiekvienas prižiūri po 70 karvių, tą dieną talkininkavo apsėklinimo technikui J.Gercmanui – karves vedė prie apsėklinimo būdelės. Kituose ūkiuose šį darbą atlieka budinti melžėja. Kodėl vilkaujietėms šiuo atveju padaryta išimtis?

Dar viena „naujovė“ „Vilkaujoje“: po apsiveršiavimo karves melžti du kartus. Argi zootechnikui A.Pigagai nežinoma, kad taip elgtis negalima, kad gadinamos karvės?





1975 m. „Tausokime žemę“

Įstatymus pažeidžia ir piliečiai, siekdami asmeninės naudos. Tai daugiausia pasireiškia savavališko sodybinio sklypo išplėtimo arba papildomo sklypo įsigijimo forma.

Žemės kontrolės nuostatais numatytos įstatymų pažeidėjams baudžiamosios ir administracinės atsakomybės priemonės. Įvestos administracinės baudos pareigūnams ir piliečiams už žemės ūkiui priskirtų plotų ir kitų žemių niokojimą, užteršiant jas pramoninėmis ir kitomis atliekomis bei nutekamaisiais vandenimis.

Suprantama, ne bauda – pagrindinė priemonė apsaugoti žemę. Tai kiekvieno visuomenės nario pareiga, visos liaudies reikalas!



1984 m. „Kaip tvarkomi Kybartai?“

Jau dveji metai, kai veikia miesto direktorių taryba. Ši taryba visuomeniniais pagrindais ėmėsi miesto tvarkymo darbų, telkdama darbo jėgą, o vykdomasis komitetas rūpinasi medžiagomis. Metų pradžioje priimtame nutarime šiemet numatėme užbaigti kai kuriuos miesto tvarkymo darbus: tai Kapsuko gatvėje sukloti bordiūrus, įrengti lietaus kanalizaciją. Bus tęsiama pernai pradėta miesto sodo rekonstrukcija: liko įruošti fontaną, apšvietimą. Tačiau šiam tikslui vis dar negauname polietileno vamzdžio ir kabelio. Tuo pačiu ketiname įrengti vandentiekį civilinėse kapinėse, o šalia jų išasfaltuoti automobilių stovėjimo aikštelę.





1999 m. „Šventasis Tėvas maloniai sveikino visus Lietuvos krašto gyventojus“.

Visiems norėjosi iš kuo arčiau pamatyti Šv. Tėvą. Lietuviams ir kitiems užsieniečiams buvo skirtas sektorius prie upelio vingio, už kurio įruoštas altorius, primenantis šv. Petro laivo priekį. Arčiausiai įsitaisiusieji ir kantriai saugojusieji savo vietą – lopinėlį smėlėtos kietos žemės – nuolat spaudžiami vis gausiau besirenkančių maldininkų, popiežių matė ir pamaldų ceremoniją stebėjo iš gana arti. Tolėliau buvusieji regėjo tik papamobilio stogą ir Šventojo Tėvo galvą. Tačiau visi tikino, jog patyrė žodžiais nenusakomą dvasinio gerumo atmosferą.





Publikuota: 2007-06-12 08:46:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai