„Santaka“ / Leidiniu rūpinosi patys mokiniai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-17 08:47

Dalinkitės:  


Taip kažkada atrodė „Žiburio“ vidurinės laikraščio redakcija...

Leidiniu rūpinosi patys mokiniai

Eglė MIČIULIENĖ


Kai neseniai „Lange“ pranešėme, jog skirsime atskirą rubriką mokyklų laikraščiams, sulaukėme gerų atsiliepimų. Smagu, kad rūpinatės mokyklų spauda ir norite apie ją skaityti rajono laikraštyje. Tikimės, kad ir patys būsite aktyvūs bei parašysite mums apie savo žurnalistinius pasiekimus.

Kovo 3 d. „Lango“ puslapyje galėjote paskaityti apie Bartninkų mokyklos laikraštį „Daigelis“. Ten pateikėme ne visai tikslią informaciją. Rašėme, kad „Daigelis“ buvo pats pirmasis rajono mokyklinis laikraštukas. Iš tiesų tai pirmasis rajono mokyklų laikraštis, kuris leidžiamas iki šiol. Bet buvo ir vienas dar anksčiau už „Daigelį“ pasirodęs leidinys, tik jo šiuo metu jau nebėra. Kodėl? Ogi todėl, kad pirmasis laikraštis priklausė Vilkaviškio „Žiburio“ vidurinei mokyklai, kurios taip pat jau nebėra.

„Žiburio“ mokyklos laikraštis vadinosi „Diemedžiu“, o jo įkūrėjas buvo lietuvių kalbos mokytojas Andrius Damušis.

Mokytojas A.Damušis sako, jog jų mokykla tuomet buvo įkurta su viltimi kada nors tapti gimnazija. 20 amžiaus pradžioje Vilkaviškyje jau veikė „Žiburio“ gimnazija, kurioje mokėsi garsiausia Lietuvos poetė Salomėja Nėris. Jos eilėraštis „Diemedžiu žydėsiu“ ir paskatino laikraštį pavadinti gražiu „Diemedžio“ vardu.


A.Damušis išsaugojęs visą pluoštą „Diemedžio“ numerių. Kiek prisimena mokytojas, pirmasis leidinio egzempliorius pasirodė 1992 mokslo metų pradžioje. Pirmieji tekstai buvo spausdinami mašinėle, netgi rašomi ranka.

„Sunku buvo, nes nemokėjome maketuoti. Vaikščiojome su vaikais po įstaigas, kad kas padėtų sumaketuoti, surinktų kompiuteriu“, – apie pirmuosius leidybinius žingsnius prisiminė A.Damušis. „Diemedis“ augo, tobulėjo ir galiausiai jį ėmė leisti vieni moksleiviai – be pedagogų pagalbos. Mokytojui būdavo smagu, kai jis, net nematęs korektūros, paimdavo į rankas jau išspausdintą laikraštį. To, anot A.Damušio, ir buvo siekiama nuo pat pradžių. „Dabar daugiausiai leidžiami „oficialesni“ mokyklų laikraščiai, o mes norėjome, kad tai būtų tik mokinių darbas. Ir vaikai nė karto gėdos nepadarė“, – jau prabėgusius laikus prisiminė mokytojas.

Subrendęs „Diemedis“, sekant K.Binkio drama, virto „Atžalynu“. Geriausi metai, pasak A.Damušio – „laikraščio aukso amžius“, buvo tuo metu, kai jį redagavo gabios „Žiburio“ moksleivės Giedrė Kazlauskaitė ir Renata Balsytė.

Tiek „Diemedis“, tiek „Atžalynas“ dažnokai keitė formatą ir puslapių skaičių. Laikraštis būdavo leidžiamas nuo 2 spaudos lankų (8 puslapių) iki 5 (20 puslapių)! Neploname leidinyje būdavo visko: mokinių kūrybos, interviu su pedagogais, įdomiais moksleiviais ir populiariais dainininkais (pvz., grupe „Žas“), švenčių (nebūtinai mokyklinių) bei tradicijų aprašymų, testų, kryžiažodžių, vaikų pieštų karikatūrų ir t.t. „Atžalyne“ vienu metu buvo net angliškas puslapis – jį taip pat leido moksleiviai.




Siūlome paskaityti „Atžalyno“ straipsnį „Mados tendencijos „Žiburyje“ Ruduo'96“. Sužinosite, kaip jūsų bendraamžiai rengėsi prieš devynerius metus.



Štai ir atėjo rudenėlis, ach, koks jis niūrus ir šaltas. Nei ryškiaspalviais lapais mojuojančių medžių, nei auksinės saulės, vien piktas vėjas ir pilka kasdienybė.

Taigi skelbiame pilkos spalvos klestėjimą. Madingi visi jos atspalviai nuo žalsvai pilkos iki sidabrinės. Dar madinga tamsiai mėlyna, na, ir, žinoma, neutrali juoda spalva. Beje, mokykloje sumažėjo firminių „Žiburio“ žalių megztukų. O gaila... Jie tokie gražūs. Nors „uniformų“ ir praretėjo, tai dar nereiškia, kod jos išėjo iš mados. Tarp kitko, madingi visi megzti daiktai, ypač dviejų dalių megztiniai – didesnis ant mažesnio arba atvirkščiai.

Madingiausias sijono ilgis – iki kelių. Žodis apie džinsus: patys nešiojamiausi – ryškiai žalios ar oranžinės spalvos – netikrų reiverių stiliaus džinsai. Tikriems (o tokių mūsų mokykloje yra!) patarčiau daugiau nešioti „Adidas“ ir kt. treningus, nes tai – reiveriškumo atributika. Vis dar tebemadingi apipaišyti ar aprašinėti marškinėliai.

Dar vienas šio sezono mados klyksmas – blizgantys drabužiai ir kuprinės. Kuprinės madingos visokios – mažos ir didelės, puošeiviškos ir pankiškos. Visiems „Žiburio“ stileivoms turėtų būti būdingos skrybėlės, šalikėliai ir kiti skudurai. Ir būtinai – tamsūs arba rožiniai akiniai! Siūlyčiau pasirausti po bobučių ir mamų skryneles – ten tikrai rasite šio bei to madingo, nes hipių laikai sugrįžta.


Jei kalbėsime apie batus, tai sportbačiai ir „tankai“ traktoriniais padais pradeda „išmadėti“ – netrukus užplūs platformų ir kailinių pusbačių mada.

Šukuosenos: nuostabiai atrodo labai trumpi plaukai, kai nukirpta beveik plikai – jei galva, aišku, lygi ir apvali. O šiaip tai neįtikėkite visais šiais pliurpalais ir netapkite dendžiais. Svarbiausia – PATOGŪS drabužiai mokykloje.



Hk.Diooor



Publikuota: 2005-03-17 08:47:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai