„Santaka“ / Naujiena kenčiantiems nuo alerginės slogos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-06-01 13:31

Dalinkitės:  



Naujiena kenčiantiems nuo alerginės slogos


Alerginė sloga – opi problema

Ramybėje kiekvieną dieną mes įkvepiame bent 20 000 kartų ir šitaip sunaudojame apie 15 000 litrų oro. Kasdien nosies gleivinę dengiantys plaukeliai ir gleivės sulaiko ore esančius mikrobus, dulkes, žiedadulkes, cigarečių dūmus, toksines medžiagas. Nosis į mūsų plaučius patenkantį orą sušildo iki 32°C ir sudrėkina iki 95 proc. Šitaip ji apsaugo gerklę, plaučius, sinusus ir net vidurinę ausį. Infekcijos rizika padidėja, kai nosis užsikimšusi ir kvėpuojame pro burną.

Alerginės slogos pagrindinė priežastis yra į žmogaus organizmą patekę alergenai (baltyminės kilmės medžiagos) ar haptenai (nebaltyminės kilmės medžiagos, organizme virstančios alergenais). Pakartotinai su šiomis medžiagomis susidūręs organizmas prieš jas pradeda gaminti antikūnus (imunoglobulinus). Susidūrus alergenui su antikūnu, įvyksta reakcija, kurios metu pradeda tinti nosies gleivinė, skiriasi sekretas.

Alerginė sloga skiriama į nuolatinę, kurią dažniausiai sukelia pelėsiai, grybeliai, namų dulkės (namų alergenai) ir sezoninę, kurią sukelia žiedadulkės (pavasarį – medžių, gėlių, rudenį – piktžolių) – lauko alergenai.

Alerginė sloga gali komplikuotis į serozinį vidurinės ausies uždegimą, sinusitą ir, kas liūdniausia, bronchinę astmą. Anot amerikiečių profesoriaus, kaip kregždutė pranašauja pavasarį, taip alerginis rinitas – bronchinę astmą.



Kalbama, kad alerginis rinitas ir bronchinė astma dažnas derinys, todėl gali būti traktuojami kaip viena liga su savo skirtingais simptomais.

Dažniausiai slogos varginami žmonės vartoja vietiškai veikiančius sutraukiančius vaistus, tačiau jie gali sukelti nosies gleivinės deginimą, dilgčiojimą, džiūvimą, o vartojant ilgesnį laiką gali išsivystyti net nosies gleivinės atrofija ar išopėjimai.

Yra saugesnis būdas kvėpavimui palengvinti – PHYSIOMER NASAL DECONGESTANT 135ml (hipertoninis nosies purškalas). Preparatas išvalo iš nosies susikaupusias gleives, mažina nosies gleivinės paburkimą ir taip palengvina kvėpavimą. Tai vienintelis toks šiuo metu esantis nosies purškalas Lietuvoje. Jo sudėtyje yra natūraliai biologiškai jūros vandenyje esančių medžiagų ir mineralinių druskų bei mikroelementų (geležies, vario, mangano, cinko, seleno, kalcio, magnio ir kt.). Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad geležis ir varis turi savybių, slopinančių nosies gleivines uždegimą, manganas, cinkas ir selenas mažina paburkimą. Preparatas skatina nosies gleivinės ląstelių atsinaujinimą.

Šiame nosies purškale nėra konservantų, kurie galėtų sukelti alergiją. Jame taip pat nėra inertinių dujų, todėl tirpalas įpurškiamas šiltesnis nei iš metalinio flakono, kuriame naudojamos suspaustos dujos. Flakonas turi unikalų nosies landos formą atitinkantį antgalį, taigi nosis netraumuojama. Be to, jis yra pagamintas taip, kad preparatą galima purkšti laikant antgaliu aukštyn, žemyn ar horizontaliai. Klinikiniais tyrimais įrodyta, jog šis nosies purškalas yra saugus, todėl tinka net ir patiems mažiausiems vaikams, gerai toleruojamas ir palengvina kvėpavimą pro nosį jau po trijų dienų.



Dėl visų šių privalumų „Physiomer“ yra populiariausias tokio pobūdžio preparatas Vakarų rinkoje, naudojamas profilaktinei nosies higienai, sergant sloga, alerginiu rinitu, rinosinusitu, rinofaringitu, papildomam gydymui po nosies ir sinusų operacijų.



Valdas MULEVIČIUS

Gydytojas



Užsk. 3464





Publikuota: 2007-06-01 13:31:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai