„Santaka“ / Apsnigti laukai netrukdo deklaruoti pasėlius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-17 08:40

Dalinkitės:  


Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaraciją Šeimenos seniūnijos darbuotojai Onutei Čėsnienei priduoda Čyčkų kaimo ūkininkas Albinas Liepinaitis. Kitapus stalo – Čyčkų kaimo ūkininkės Danutės Agliniškienės deklaraciją priima seniūnijos darbuotojas Gintautas Anelauskas. Šeimenos seniūnijoje jau priimta netoli šimto 2005 m. pasėlių deklaracijų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Apsnigti laukai netrukdo deklaruoti pasėlius

Algimantas GUDAITIS


Praeitą savaitę vykusiame rajono Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus specialistų ir žemės ūkį aptarnaujančių organizacijų vadovų pasitarime buvo aptarti šiuo metu žemdirbiams svarbiausi klausimai.



Jau gavo dešimt milijonų litų išmokų

Apie tiesioginių išmokų už 2004 m. deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir pasėlius mokėjimo eigą bei 2005 m. pasėlių deklaravimo tvarką kalbėjo žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Valentinas Gražulis. Iki kovo 3 d. į žemės ūkio naudmenas ir pasėlius deklaravusių rajono ūkininkų sąskaitas jau buvo pervesta 10820 tūkst. Lt Europos Sąjungos (ES) paramos. Iš 6700 savo žemes deklaravusių rajono ūkininkų atsiskaityta su 5535 žemių naudotojais.

– Kai lankomės seniūnijose, ūkininkų susirinkimuose, ir paklausiame, kas gavo tiesiogines išmokas, sueigose pakyla rankų miškas. Tai maloniai nuteikia, – džiaugėsi Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas.

V.Gražulis priminė, kad žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė šiek tiek pailgino 2005 m. pasėlių deklaravimo terminą. Dabar deklaracijas bus galima pateikti iki birželio 1 dienos, o pateisinamus papildymus ir pataisymus deklaracijose bus galima padaryti iki birželio 27 dienos.


Deklaruojant žemės ūkio naudmenas ir pasėlius šiemet ūkininkai aktyvesni. Iki šios savaitės pradžios jau pateikta daugiau nei 100 deklaracijų. Gerai žinant savo ir nuomojamų žemių ribas, suplanavus, ką kuriame plote pasėsi, ir apsnigti laukai nėra kliūtis pasėlių deklaracijoms pateikti. Pirmieji deklaravę gali tikėtis, jog kitais metais pirmieji atsiims ir išmokas.

Pasak V.Gražulio, šiemet ūkininkams nemažai kilo klausimų dėl paupių, paežerių, pakelių ir kitų apsauginių zonų naudojimo bei tų plotų deklaravimo. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos generalinis direktorius Kazys Maksvytis savo raštu išaiškino galimo žemių naudojimo ir pasėlių deklaravimo vandens telkinių ir kelių apsaugos zonose tvarką. Naudoti apsaugines zonas pasėliams ir juos deklaruoti galima.

Apsauginių zonų paskirtis ta, kad jose ribojamas mineralinių trąšų ir cheminių augalų apsaugos priemonių panaudojimas. Platesnę informaciją apie kelių bei vandens telkinių apsauginių zonų pločius galima sužinoti Žemėtvarkos skyriuje.



Neatnaujinus duomenų neskirs paramos

Apie dar vieną didelį ir svarbų darbą – žemės ūkio ir kaimo verslo duomenų atnaujinimą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre (toliau – registras) aiškino Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Lina Grygelaitienė. Atnaujinant registro duomenis kiekvienas ūkininkas seniūnijoje turi užpildyti sudėtingą, daug informacijos apimančią formą.


Ūkininkams užpildyti šį dokumentą padeda specialiai šiam darbui į seniūnijas priimti specialistai. Tačiau prieš tai ūkininkas turi pasirūpinti visa virtine papildomų dokumentų. Ką reikia turėti ateinant į seniūniją atnaujinti registro duomenis, yra išvardyta Žemės ūkio skyriaus paruoštoje specialioje atmintinėje. Tokias atmintines seniūnijų darbuotojai išdalija kiekvienam ūkininkui.

Kaip pažymėjo registro atnaujinimo darbą Žemės ūkio skyriuje kuruojanti L.Grygelaitienė, ūkininkui būtina susirasti ir į seniūniją atsinešti visus žemės nuosavybę ir nuomą pateisinančius dokumentus – nuosavybės teisės aktus, žemės nuomos sutartis, valstybinės žemės nuomos pažymas. Registre įrašomas žemės plotas turi būti toks pat arba labai artimas plotui, kurį ūkininkas deklaruoja kaip žemės ūkio naudmenas ir pasėlius.

Nemažai laiko ūkininkams tenka skirti pagrindžiant žemės ūkio veiklos trukmę. Tam gali praversti darbo knygelės, „Sodros“ pažymėjimai, seniūnijų namų ūkio knygos bei kiti darbo stažą patvirtinantys dokumentai. Šis rodiklis bus ypač svarbus tiems, kurie susiruoš pagal ES remiamą programą „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ atsisakyti žemės ūkio veiklos ir gyventi iš „europinės pensijos“. Norint gauti šią ES paramą, reikia turėti ne mažesnį kaip 10 metų darbo žemės ūkyje stažą.


Paraiškos ES paramai gauti duomenys bus tikrinami su atnaujintomis registro žiniomis. Neatnaujinus Žemės ūkio ir kaimo verslo registrą nebus teikiama jokia ES ir nacionalinė parama. Duomenis atnaujinti galima iki birželio 15 dienos.

– Tai daug darbo ir laiko reikalaujantis darbas, ir jį atidėlioti paskutinėms savaitėms negalima. Dėl šio vėlavimo gali labai nukentėti ūkininkų finansinė parama, – priminė L.Grygelaitienė.



Apie išmokas už pieną

Apie tai, kad ankstyvą pavasarį iki prasidedant ganiavai nemažai reikalų turės sutvarkyti gyvulininkyste besiverčiantys ūkininkai, priminė Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistė Ona Slavinskienė. Nuo balandžio 15 iki gegužės 16 dienos bus priimamos paraiškos tiesioginėms išmokoms už kvotinį pieną gauti. Paraiškas sutvarkyti padės seniūnų pavaduotojai. Nuo balandžio 1 iki gegužės 14 dienos reikės pateikti deklaracijas apie pieno tiesiogiai vartoti kvotos panaudojimą. Nuo balandžio 1 iki gegužės 1 dienos pieno gamintojai dar galės pateikti motyvuotus prašymus pieno pardavimo kvotai 2005–2006 kvotos metams iš valstybinio rezervo padidinti.



Biurokratizmo kaina

Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.Pilipavičius paaiškino, kad visus deklaravimo, registro papildymo, paraiškų teikimo ir kitus taip vadinamus biurokratinius darbus padeda ūkininkams įveikti ne tik Žemės ūkio skyriaus, bet ir seniūnijose dirbantys specialistai. Į pagalbą ūkininkams kiekvienoje seniūnijoje pasitelkta po keturis specialistus.

Vienas specialiai šiam darbui priimtas žmogus priima iš ūkininkų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaracijas ir paraiškas ES tiesioginėms išmokoms gauti. Antras – priima dokumentus ir padeda užpildyti atnaujinto Žemės ūkio ir kaimo verslo registro formas.

Seniūnijose dirbantys Žemėtvarkos skyriaus specialistai žemėlapiuose įbraižo ūkininko žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus. Seniūno pavaduotojas padeda ūkininkui pildyti paraiškas ES paramai už pieno kvotą gauti. Visose seniūnijose ūkininkams į pagalbą pasitelkta daugiau nei 40 specialistų.

Tiek kainuoja europinis biurokratizmas. Tik žemę įdirba ir grūdą pasėja dažniausiai pats vienas ar su pora pagalbininkų ūkininkas.



Publikuota: 2005-03-17 08:40:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai