„Santaka“ / Soliariumų malonumais piktnaudžiauti nepatariama

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-15 08:28

Dalinkitės:  


Soliariumų malonumais piktnaudžiauti nepatariama


Gražiai įdegęs kūnas tapo neatsiejama įvaizdžio dalimi. Buvo laikai, kai ruda kūno spalva atrodė žeminanti ir tinkanti tik vergams, o kilmingos moterys didžiavosi balta it porcelianas oda. Tačiau laikai pasikeitė ir pamažu soliariumai įgijo didelį populiarumą.

Jais naudojasi ne tik jaunimas, bet ir subrendusios moterys bei vyrai. Soliariumų dėka per trumpą laiką galime įgyti norimą kūno atspalvį. Tačiau ar tai sveika?

Soliariumai – dirbtinės saulės, ir veikia tuo pačiu principu. Piktnaudžiavimas soliariumo paslaugomis, kaip ir besaikis deginimasis saulėje, gali sukelti kai kurias odos vėžio formas. Tokių susirgimų Europoje daugėja. Pavyzdžiui, Švedijoje kasmet padaugėja 5 proc., Lietuvoje – 12–14 proc.

Kaip dažnai ir kiek laiko galima kaitintis soliariume? Lietuvoje rekomenduojama naudotis soliariumų paslaugomis nuo lapkričio mėn. 1 d. iki balandžio mėn. 1 d., kai trūksta natūralių saulės spindulių.

Patartina atlikti ne daugiau kaip 30 seansų per metus, ir ne dažniau kaip po 1 seansą per savaitę. Pirmojo seanso laikas turi būti ne trumpesnis kaip 1 min. ir ne ilgesnis kaip 10 minučių.

Kiek laiko kaitintis soliariume, patartina konsultuotis su gydytojais dermatologais, kurie patars atsižvelgdami į odos tipą. Jis nustatomas pagal pigmentą melaniną gaminančių odos ląstelių kiekį viename kvadratiniame odos centimetre. Įdegio spalva ir jautrumas UV spinduliams yra genetiškai nulemtas. Turintiems daug apgamų, strazdanų, ir tiems, kurių šeimos nariai sirgę melanoma nerekomenduojama naudotis soliariumais. Besinaudojantiems soliariumų paslaugomis siūloma laikytis tam tikrų reikalavimų.



Svarbiausia – degintis laipsniškai. Pirmas „perdozavimo“ požymis – jei pasikaitinę soliariume, po keleto valandų pajuntate odos veržimą ir ji parausta. Seanso laiką reikėtų sutrumpinti. Tarp dviejų pirmųjų švitinimų padaryti ne mažesnę kaip 48 valandų pertrauką.

Pasirinkdami seanso laiką, atsižvelkite į jūsų odos tipui skirtas rekomendacijas. I ir II odos tipus turintiems būtina iki pusės apriboti pirmojo seanso trukmę, kuri nurodyta įrangos instrukcijoje, o pasireiškus neigiamai reakcijai (išbėrimai, pūslės, žaizdos, pigmentiniai apgamai) daugiau soliariumu nesinaudoti ir kreiptis į gydytoją.

Rizikinga naudotis soliariumu nėščioms moterims, asmenims, sergantiems tuberkulioze, širdies ir kraujagyslių, odos ligomis, cukriniu diabetu, katarakta, sunkia tireotoksikoze bei užkrečiamosiomis ligomis ir vartojantiems vaistus (nuo psoriazės, grybelinių ligų, antibiotikus, sulfanilamidus, diuretikus, vitaminą A ir kt.).

Deginantis oda turi būti švari, sausa, nesutepta kremais, losjonais, dezodorantais ar kitokiomis kosmetikos priemonėmis. Prieš seansą būtina kruopščiai nuvalyti makiažą bei nusiimti visus papuošalus.

Soliariume negalima naudoti jokių apsaugos priemonių (losjonų, kremų) nuo natūralių saulės spindulių poveikio.



Deginantis būti užsimerkus ir būtinai naudotis apsauginiais akiniais su CE ženklu. Po švitinimo seanso negalima tą pačią dieną degintis saulėje.

Nerekomenduojama naudotis soliariumu turintiems daug apgamų, strazdanų, vaikystėje stipriai nudegusiems saulėje pūslėmis arba jei šeimos nariai sirgę melanoma. Po švitinimo, kad oda nesausėtų ir nesenėtų, rekomenduojama naudoti specialiai tam skirtus kremus.

Nesaugu naudotis soliariumu vaikams iki 16 metų.

Būkite sveiki ir gražūs. Nepiktnaudžiaukite dirbtiniais saulės spinduliais.



Virginija LIEPINYTĖ

Marijampolės visuomenės sveikatos centro sveikatos ekologė



Publikuota: 2005-03-15 08:28:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai