„Santaka“ / Laimėjusieji projektus ruošiasi užsiimti aktyvia veikla

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-05-08 08:58

Dalinkitės:  


Pirmąkart projektą per trumpą laiką parašiusi naujoji Daržininkų kaimo bendruomenės pirmininkė Roma Kružikienė (dešinėje) su Savivaldybės specialiste Kristina Sinkevičiene derino sąmatą ir džiaugėsi, kad gavo paramą, nors ir mažesnę, nei buvo prašyta. Ją išleis fotoaparatui, kuris reikalingas aktyviai bendruomenės veiklai įamžinti.

Autorės nuotr.


Laimėjusieji projektus ruošiasi užsiimti aktyvia veikla

Birutė NENĖNIENĖ

Tikslina sąmatas

Pastarosiomis dienomis į rajono Savivaldybės Ekonomikos plėtros skyrių dažniau užsuka kaimo bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų vadovai. Skyriaus specialistų pakviesti jie atvyksta patikslinti savo pateiktų projektų sąmatų, kad gautų Savivaldybės skirtą finansavimą projektams įgyvendinti. Veiklą pateisinančius dokumentus, kaip ir ankstesniais metais, reikės pateikti gruodžio pabaigoje.



Skyrė tiek pat

Rajono Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų rėmimo programa šiemet buvo paskelbta ketvirtą kartą.

Per ketverius metus paramą gauti norinčiųjų skaičius gerokai išaugo. 2004 metais šiame konkurse dalyvavo 32 visuomeninės organizacijos (20 kaimo bendruomenių ir 12 nevyriausybinių organizacijų), o šiemet buvo pateikti 94 projektai. Atitinkančiais reikalavimus (jie skelbti rajono Savivaldybės tinklalapyje) vertinimo komisija pripažino 83 projektus. Jų veiklai finansuoti iš biudžeto paskirta tokia pati suma, kaip ir praėjusiais metais – 110 tūkst. litų (pernai paramą laimėjo 79 projektai). Papildomai 30 tūkstančių litų iš biudžeto skirta Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės projektui „Vilkaviškio krašto kaimo plėtros strategija“, kurį finansuoja Žemės ūkio ministerija, ir 50 tūkstančių litų – Keturvalakių kaimo projektui.



„Riekės“ skirtingo storumo

Aštuoniasdešimt tūkstančių litų paskirstyta kaimo bendruomenėms ir trisdešimt – nevyriausybinėms organizacijoms bei jaunimo organizacijoms.

Kaip ir praėjusiais metais, aktyvios neformalios jaunimo organizacijos, kurios dar neįsiregistravusios ir neturi savo įstatų, pasirašė jungtinės veiklos sutartis su jau veikiančiomis bendruomenėmis. Tačiau kai kurios jaunimo organizacijos pasijuto pakankamai sustiprėjusios, todėl manoma, jog ateinančiais metais gal įsiregistruos kaip savarankiškos.

Paraiškas teikusieji turėjo teisę užsiprašyti didžiausią galimą sumą – 3500 Lt. Nemaža dalis taip ir darė. Tačiau nuo „bendro pyrago“ – 110 tūkstančių litų – vertinimo komisija „atriekė“ labai skirtingas sumas: 500, 800, 1000, 1500, 2000 ar visus pusketvirto tūkstančio litų.



Sumanymų netrūksta

Projektus rašantys ir juos pateikiantys bendruomenių atstovai žavi išradingumu. Sugalvojami įtaigūs projektų pavadinimai, vaizdingi veiklos aprašymai.

Ankstesniais metais dažnas prašė lėšų šventėms, išvykoms organizuoti, o šįmet padaugėjo norinčių ne tik įvairinti savo veiklą, bet ir remontuoti patalpas, rengti seminarus, gaivinti senąsias kaimo tradicijas, skatinti bendrauti skirtingų kartų žmones ir kt.

Pavyzdžiui, Žaliosios kaimo bendruomenei rūpi prisidėti įrengiant šarvojimo salę, Mažųjų Būdežerių – atnaujinti sporto aikštyną, Bebrininkų – skatinti bendravimą tarp socialiai remtinų ir pasiturinčiai gyvenančių šeimų vaikų, Antupių – tęsti ankstesnius darbus tvarkant Bačkiškių ir Bardauskų kaimų aplinką ir t.t.

Kitiems rūpi pažintiniai, sveikatingumo dalykai. Štai Teiberių ir Mažųjų Šelvių bendruomenė tęs ankstesnę jaunimo įsitvirtinimo kaime programą ir domėsis senųjų amatų pritaikymu šiuolaikiniame gyvenime, lankysis Dzūkijos nacionaliniame parke, pajevoniečiai nori surengti dviračių žygį ir t.t.



Kapitaliniai darbai

Keturiems projektams vertinimo komisija skyrė po didžiausią pagal nuostatus numatytą sumą. Tačiau tai tik dalis lėšų, kurios reikalingos šiems „galingiems“ projektams įgyvendinti.

Pavyzdžiui, Gižų kaimo bendruomenė pasiryžusi suremontuoti Rimavičių kaimo centre esantį apleistą negamybinės paskirties pastatą ir įrengti jame patalpas šio ir aplinkinių kaimų bendruomenių poreikiams, sutvarkyti aplinką. Pajevoniečiai – „Zanylos“ bendruomenė – numatė pakeisti pastato stogą. Slabadų kaimo bendruomenė nori susiremontuoti gerokai sukežusį buvusios pradinės mokyklos pastatą, kad jis taptų jaukiu ir šiltu visų slabadiečių kultūros centru.

Dešimtmetį gyvuojančio „Gižų“ medžiotojų klubo planuose – sutvarkyti bei įrengti žemės sklypą su klubo parku ir vandens telkiniu, pastatyti atminimo akmenį, įsigyti klubo vėliavą, medžioklės trimitus ir kt.



Jėga bendrume

Kai kurios visuomeninės organizacijos rašė po kelis projektus. Pasak Ekonomikos plėtros skyriaus vedėjo Mindaugo Lenko, priekaištų dėl neteisingo vertinimo neišgirdo. Beje, teko atmesti vienuolika projektų dėl to, kad juose kalbama apie tokius dalykus, kurių organizacija nevykdė ir nevykdo, arba nemotyvavo savo veiklos reikšmingumo. Be to, skirstant lėšas buvo atsižvelgta, kiek visuomeninė organizacija susiieško paramos iš kitų šaltinių.

Kaip ir ankstesniais metais, daugiausia lėšų skirta kaimo bendruomenių projektams įgyvendinti. Pasak M.Lenko, dėl kaimo bendruomenių veiklos ir projektų realizavimo yra kam pakovoti, juos jungia bendruomenių sąjunga. Nevyriausybinės organizacijos veikia padrikai, kiekviena sau, todėl ateityje jos turėtų pasirūpinti bendruomeniškumu, kuris būtų naudingas dalyvaujant Savivaldybės programų konkurse.





Publikuota: 2007-05-08 08:58:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai