„Santaka“ / Apie valstybinių šalpos išmokų mokėjimą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-05-04 17:53

Dalinkitės:  


Apie valstybinių šalpos išmokų mokėjimą


Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje rajono gyventojams išmokamos kelių rūšių šalpos išmokos: šalpos pensija; šalpos našlaičių pensija; slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija; šalpos kompensacija; šalpos pensija už invalidų slaugą namuose, paskirta iki 2004-04-01; socialinė pensija, paskirta iki 1995-01-01. Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė sakė, kad valstybinių šalpos išmokų dviem tūkstančiams rajono gyventojų kas mėnesį išmokama daugiau nei 800 tūkst. litų.

Vedėja minėjo, kad labai svarbu žinoti tai, jog nuo 2005 m. liepos 1 d. jau nebenustatinėjamos invalidumo grupės. Vietoj jų yra nustatomas: neįgalumo lygis – asmenims iki 18 metų (neįgalumo lygį nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), kuri išduoda arba keičia ir neįgaliojo pažymėjimą); darbingumo lygis – darbingo amžiaus asmenims (nustato Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, kuri taip pat išduoda ir keičia neįgaliojo pažymėjimą); specialiųjų poreikių lygis – asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių (nustato gydytojų konsultacinė komisija, o neįgaliojo pažymėjimą išduoda Savivaldybės Socialinės paramos skyrius).


D.Grabauskienė norėtų atkreipti dėmesį į tai, kad nuo liepos 1 dienos senieji invalido pažymėjimai jau nebegalios. Dėl to darbingo amžiaus asmenys, kuriems invalidumas buvo nustatytas neterminuotai, būtinai turi kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos teritorinį skyrių dėl invalidumo grupės prilyginimo darbingumo lygiui ir gauti neįgaliojo pažymėjimą. Tiems darbingo amžiaus asmenims, kuriems invalidumas buvo nustatytas terminuotai, darbingumo lygis bus nustatomas tik pasibaigus nustatytam invalidumo terminui.

Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims, kuriems invalidumas buvo nustatytas neterminuotai, reikia kreiptis į Socialinės paramos skyrių. Vadovaujantis invalidumo pažymėjimu ir kitais dokumentais, invalidumas yra prilyginamas specialiųjų poreikių lygiui: didelių, vidutinių arba nedidelių. Skyriuje bus išduodamas ir neįgaliojo pažymėjimas. Su savimi reikia atsinešti seną invalido pažymėjimą, vieną nuotrauką (3x4) ir pasą.

D.Grabauskienė pabrėžė, kad senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems asmenims (kuriems invalidumo grupė nustatyta neterminuotai) reikėtų suskubti ir iki birželio 30 dienos kreiptis į Socialinės paramos skyrių dėl invalidumo grupės prilyginimo bei neįgaliojo pažymėjimo išdavimo.


Taip pat Socialinės paramos skyriaus vedėja informavo, kad nuo šių metų sausio 1 dienos įsigaliojo nuostata dėl priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų mokėjimo nedarbingais ar iš dalies darbingais pripažintiems asmenims (nepaisant jų amžiaus darbingumo lygio nustatymo metu), jeigu šiems neįgaliesiems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (pateikus poreikio nustatymo pažymą – forma SPP-2). Šiuo atveju skiriamos tokio dydžio priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos: netekusiems 75–100 proc. darbingumo (I grupė) – vienos bazinės pensijos dydžio (šiuo metu 266 Lt); netekusiems 60–70 proc. darbingumo (II grupė) – 0,5 bazinės pensijos dydžio (133 Lt). Priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinės kompensacijos darbingo amžiaus asmenims skiriamos ir mokamos nepaisant asmens gaunamų pensijų, šalpos išmokų ir kt.

Tačiau, kaip minėjo D.Grabauskienė, yra ir viena išimtis. Asmenims, kuriems specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis pirmą kartą nustatomas jau sukakus senatvės pensijos amžių ir turint I invalidumo grupę, priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija neskiriama, nes paprastai toks asmuo gauna I grupės invalidumo pensiją arba 0,5 bazinės pensijos dydžio priedą iš „Sodros“ skyriaus. Tačiau ši išmoka, nepaisant asmens gaunamos pensijos rūšies, bus pradėta mokėti nuo 2008 metų sausio 1 dienos.


Asmenys, kuriems iki 2005 metų liepos 1 dienos invalidumo grupė buvo nustatyta terminuotai (tačiau dar nesibaigė šis terminas), norėdami gauti priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, turi kreiptis į NDNT dėl darbingumo lygio ir specialaus nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo. Prieš tai iš sveikatos priežiūros įstaigos reikėtų gauti siuntimą.

Taip pat nuo šių metų pradžios asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis (forma – SPS-1), slaugos išlaidų tikslinės kompensacijos yra padidintos nuo 1,5 bazinės pensijos iki 2,5 bazinių pensijų dydžio (šiuo metu tai – 665 Lt).

Iškilus neaiškumams dėl šalpos išmokų mokėjimo, informacijos D.Grabauskienė pataria kreiptis į Socialinės paramos skyrių (tel. 60 094, 60 097).



Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresn. informacijos specialistė





Publikuota: 2007-05-04 17:53:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai