„Santaka“ / Gyventojų rajone mažėja, valdininkų daugėja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-04-27 17:48

Dalinkitės:  


Gyventojų rajone mažėja, valdininkų daugėja

Dangyra APANAVIČIENĖ

Trečiadienį Savivaldybėje įvykusiame posėdyje naujos kadencijos rajono Tarybos nariai pasiskirstė į komitetus, išsirinko Etikos komisiją, patvirtino beveik tris dešimtis sprendimų ir įsteigė dar vieną valdininko postą.

Posėdžio pradžioje tradiciškai buvo pasveikinti balandį gimtadienius šventę kolegos. Merą pavadavęs ir posėdžiui pirmininkavęs vicemeras Jonas Meškauskas po rožę įteikė Editai Kudirkaitei ir Kęstui Kružinauskui.Pagrasino nesvarstyti

Keletas pirmųjų darbotvarkės klausimų buvo susiję su Savivaldybei priklausančių uždarųjų akcinių bendrovių 2006 m. finansinės atskaitomybės tvirtinimu ir jų pelno (nuostolio) paskirstymu. Tai UAB „Šarvonė“, Vilkaviškio architektūros biuras, Vilkaviškio autobusų parkas, „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ ir „Kybartų darna“. Vienos įmonės praėjusiais metais dirbo pelningai, kitos – nuostolingai. Tačiau, kaip tvirtino Tarybos nariai, labiau pasigilinti į jų veiklą negalėjo, nes tam nebuvo laiko. Jiems nepatiko, kad tokie svarbūs klausimai pateikti svarstyti tik paskutiniu momentu, kai balandis skaičiuoja paskutines dienas – mat pagal įstatymą finansinės veiklos dokumentai turi būti patvirtinti ne vėliau kaip per keturis mėnesius.

Taigi spaudžiami laiko Tarybos nariai buvo priversti patvirtinti bendrovėms svarbius sprendimus. „Jeigu kitąmet ataskaitos nebus pateiktos kovo mėnesį, nesvarstysime“, – pagrasino Tarybos narys Vytautas Geležiūnas.

Opozicijos atstovas Algirdas Pilipavičius pareikalavo, kad kitame posėdyje ir Savivaldybės administracija, ir praėjusiais metais nuostolingai dirbusių bendrovių „Šarvonė“ bei Vilkaviškio autobusų parkas vadovai pateiktų išsamias ataskaitas apie įmonių ekonominę situaciją ir siūlytų kelius, kaip ją keisti.Keista formuluotė

Kilo diskusijų ir svarstant sprendimo projektą dėl Tarybos sutikimo perimti Savivaldybės nuosavybėn valstybei priklausantį automobilį „Škoda Felicia“. Šis dešimties metų senumo automobilis paskirtas Virbalio vidurinei mokyklai.

Opozicijos lyderiui Gintautui Plečkaičiui užkliuvo sprendimo formuluotė, kurioje teigiama, kad lengvasis automobilis skiriamas moksleiviams, gyvenantiems toli nuo mokyklos, pavėžėti.

Per daug niekas nesiginčijo, kad šiai švietimo įstaigai reikia lengvojo automobilio, tuo labiau kad tik vienintelė Virbalio vidurinė mokykla jo ir neturėjo. Tačiau iš tiesų juokingai atrodo, kai dokumentuose nurodoma, jog lengvasis automobilis skiriamas mokiniams, nors puikiai žinoma, kad juo važinės mokyklos vadovai, kiti darbuotojai. Teisingiau skambėtų sprendimas, nurodantis, kad automobilis skirtas ūkio reikmėms ar pan.

Tarybos nariams buvo paaiškinta, kad tokios formuluotės reikalauja ministerija. Buvo nuspręsta automobilį perimti Savivaldybės nuosavybėn.Prilygino tvartams

Svarstant klausimą – skirti ar neskirti iš Privatizavimo fondo lėšų 176 tūkst. litų Savivaldybės administracinio pastato stogo atnaujinimo darbų projektui – G.Plečkaitis sakė, jog geriau būtų šiuos pinigus skirti mokykloms. „Auginame vaikus tvarte ar kultūringoje aplinkoje?“ – šį klausimą Tarybos narys pateikė kaip išvadą po apsilankymo šešiose pradinėse kaimo mokyklose, kuriose, jo nuomone, vaizdas siaubingas. Jis nedetalizavo, kodėl tas vaizdas toks kraupus, tik paminėjo Vartų, Piliakalnių, Karalkrėslio, Lakštučių pradines mokyklas.

Mero pavaduotojas J.Meškauskas labai nustebo, išgirdęs tokį įvertinimą, ir paneigė teiginį, kad rajone yra tvarto lygio mokyklų. Jis pakvietė G.Plečkaitį kartu aplankyti šias įstaigas.

Valdančiosios daugumos sprendimu Savivaldybės stogas bus remontuojamas.Valdininkų bus daugiau

Audringai posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl dar vieno valdininko posto Savivaldybėje įsteigimo.

Nors opozicija ir kategoriškai prieštaravo, tačiau valdančiosios daugumos valia vis tiek buvo įsteigta mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo – Tarybos sekretoriaus – pareigybė. Opozicijos neįtikino vicemero J.Meškausko įtikinėjimai, kad šis postas Tarybai labai reikalingas, kad sekretorių turi visos kaimyninės savivaldybės, kad nuo to tik pagerės komitetų darbas, kurio organizuoti dabar nespėjanti Bendrojo skyriaus vedėja.

„Tarybos narių mažėja, gyventojų rajone taip pat mažėja, o etatų Savivaldybėje daugėja“, – stebėjosi Tarybos narys Valdas Kamaitis.

Visi devyni posėdyje dalyvavę opozicijos atstovai balsavo prieš naujos pareigybės įsteigimą. Tačiau jų balsų nepatvirtinti sprendimo, suprantama, neužteko.

„Santakoje“ esame rašę, kad šį postą, kaip atsidėkojimą už paramą, tuoj po rinkimų socialdemokratai nusprendė įsteigti ir siūlyti savo koalicijos partneriams – Darbo partijos atstovams. Nuo minties plėsti valdininkų ratą valdžios neatbaidė jau pernai prieštaringai įvertintas sprendimas įsteigti mero padėjėjo postą.Susiskirstė į komitetus

Posėdyje buvo patvirtinta Jaunimo reikalų taryba. Į ją politikai delegavo ir du savo atstovus – Editą Kudirkaitę bei Algirdą Neiberką, kurie patys dar jauni, abu yra Seimo narių padėjėjai.

Į Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimą išrinkti Albinas Šatas ir Algirdas Bagušinskas.

Taip pat Tarybos nariai pasiskirstė į komitetus. Biudžeto, finansų, ekonomikos ir verslo komitete dirbs Vytautas Geležiūnas, Dovilė Rapulskienė, Kęstas Kružinauskas, Edita Kudirkaitė ir Angelita Zubavičienė, Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete – Algirdas Neiberka, Juozas Iešmantavičius, Antanas Birgiolas ir Lina Kochanskienė, Švietimo, kultūros ir sporto komitete – Birutė Kailiuvienė, Violeta Raulinaitienė, Gintautas Plečkaitis ir Albinas Šatas, Žemės ūkio ir aplinkos komitete – Lina Kružinauskienė, Onutė Kartavičienė, Petras Žilionis, Valdas Kamaitis ir Algirdas Pilipavičius, Statybos, architektūros, teritorijų planavimo ir vietinio ūkio komitete – Juozas Bartišius, Saulytis Kurtinaitis, Kazys Kiaulakis, Gedeminas Gudaitis ir Rimvydas Žiemys.

Į Kontrolės komitetą išrinkta po vieną kiekvienos partijos atstovą: P.Žilionis, A.Šatas, A.Birgiolas, S.Kurtinaitis, A.Neiberka, E.Kudirkaitė, A.Pilipavičius ir G.Plečkaitis.

Patvirtinta ir Etikos komisija. Politikų dorove rūpinsis Tarybos nariai B.Kailiuvienė, O.Kartavičienė, E.Kudirkaitė ir G.Gudaitis, gyventojų bendruomenėms šioje komisijoje atstovaus L.Kružinauskienė.

Iki kito Tarybos posėdžio komitetai turi išsirinkti savo pirmininkus.Opozicija auklėjo spaudą

Posėdžiui baigiantis buvo pateikta keletas informacijų, tarp jų – apie Valstiečių liaudininkų frakcijos (seniūnas V.Kamaitis) ir Tarybos daugumos frakcijų koalicijos (seniūnas A.Bagušinskas) susikūrimą.

Atsakyta į posėdžio pradžioje perskaitytą A.Birgiolo pareiškimą, kuriuo politikas pareikalavo tvarkos informuojant Tarybos narius apie posėdį ir pristatant jiems medžiagą. Jis teigė, kad medžiagą gavo pavėluotai.

Vicemeras J.Meškauskas sakė apgailestaująs, kad taip nutiko, ir tvirtino, kad posėdžio dokumentus buvo bandoma įteikti laiku, tačiau juos atvežęs vairuotojas negalėjo įeiti į kiemą, nes jame lakstė didelis piktas šuo.

Kai kurie Tarybos nariai tvirtino, kad medžiagą gavo taip pat pavėluotai.

G.Plečkaitis pareikalavo kitame posėdyje supažindinti Tarybos narius su vilkaviškietės V.Janulionienės ir kitų Taikos gatvės gyventojų pareiškimu dėl jų konflikto su UAB „Vilkasta“.

Tarybos narys A.Pilipavičius bandė paauklėti spaudą, kam ši rašanti įspūdžius iš posėdžių, kai, jo nuomone, turėtų tik tiksliai nušviesti, kokius sprendimus patvirtina Taryba. Gerbiamam politikui teko priminti, kad „Santaka“ nėra Savivaldybės laikraštis ir neprivalo pateikti sausų posėdžių ataskaitų, kuriomis turi rūpintis pati Savivaldybė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas