„Santaka“ / Skrydį lėktuvu organizatoriai žemdirbiams pažadėjo baigus sėją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-04-17 08:47

Dalinkitės:  


Kiekvieno žiemkenčio pavyzdžius, aiškinant specialistams, seminaro dalyviai galėjo išsirauti ir apžiūrėti patys.

Autorės nuotr.


Skrydį lėktuvu organizatoriai žemdirbiams pažadėjo baigus sėją

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Praeitą savaitę Vilkaviškio, Jurbarko, Šakių, Marijampolės ir Alytaus rajonų ūkininkai buvo pakviesti į lauko dienos seminarą, kuris vyko Griškabūdžio apylinkėse, Šakių rajone. Jo metu žemdirbiai kartu su specialistais ir mokslininkais apžiūrėjo pasėlius, įvertino jų būklę, tarėsi dėl priežiūros darbų. Firmų atstovai pristatė naujausias augalų apsaugos technologijas ir produktus. Laukuose pučiant stipriam vėjui, grasinančiam į orą pakelti UAB „Kustodija“ palapinę, susirinkusieji nesulaukė žadėto lėktuvo, turėjusio skraidinti ir iš aukštybių leisti ūkininkams apžiūrėti pasėlių laukus. Užsiregistravusiems žemdirbiams buvo pažadėta po sėjos organizuoti skrydį lėktuvu atskirai.

Pasak firmų “Syngenta”, UAB „Kustodija“ konsultantų, ūkininkams rūpi, kaip peržiemojo jų pasėliai, kokios šio sezono naujienos, kaip efektyviau ir taupiau paskirstyti turimus resursus ir gauti kuo geresnį rezultatą. Čia buvo pateikta pati naujausia informacija apie rinkoje esančius augalų apsaugos produktus. Labai pabrangus trąšoms, kiekvienam žemdirbiui svarbu kuo efektyviau jas panaudoti. Renginyje daug dėmesio skirta mikroelementinėms lauko augalų trąšoms.

Ūkininkai buvo supažindinti su naujomis mikroelementinėmis trąšomis „Bortitas – plius“, „Magnis super“ bei, pasak kalbėjusiųjų, analogų Lietuvoje neturinčiu produktu „Aventrol“. Jis skirtas apsaugoti rapsų sėklas nuo išbyrėjimo ir drėgmės. Kompanijos „Syngenta“ atstovai žemdirbiams pristatė naują herbicidą „Boxer“ ir insekticidą-akaricidą „Vertimec“. Plačiau apie kiekvieną norimą produktą pažadėta ūkininkus konsultuoti asmeniškai.


Išvažiavus į laukus ir apžiūrėjus žieminius keleto ūkių pasėlius, jų būklę įvertino Lietuvos žemės ūkio universiteto docentas Vytautas Liakas. Docentas sakė, kad žieminiai pasėliai po savaitę trukusių šalnų vėl patyrė stresą, tad juos, kaip ir kovo pabaigoje, vėl reikia purkšti gydomaisiais tirpalais. Tik nepatartina to daryti pačią pirmąją dieną po šalnų, mat kai kurie mikroelementai taip pat yra agresyvūs ir gali pažeisti augalus. Docentas patarė palaukti nors vieną dieną, tik po to purkšti augalus, naudojant nedidelę mikroelementų koncentraciją. Žiemkenčius po šalnų nepatartina skubėti purkšti ir herbicidais, V.Liakas siūlė palaukti bent keturias penkias dienas.

Žemdirbiams organizuotame renginyje nestigo ir šventinių akimirkų – grojo muzika, susirinkusius šildė taurieji gėrimai, alus, buvo ne tik šaltų, bet ir šiltų patiekalų, įvairių varžybų ir prizų.





Publikuota: 2007-04-17 08:47:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai