„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2004-12-14 08:57

Dalinkitės:  


Skaitytojų laiškai


Mokėsi kaimo bendruomenių žurnalistai

Atviros Lietuvos fondas Vilniuje surengė antrąjį žurnalistinių gebėjimų tobulinimo seminarą. Jo metu profesionalūs žurnalistai mokė kaimo žmones suprasti ir komentuoti politines aktualijas, ruošti pranešimus spaudai.

Į seminarą atvyko apie keturiasdešimt autorių iš įvairių Lietuvos kampelių. Šie žmonės siuntė savo sukurtus straipsnius Atviros Lietuvos fondo „Geriausio straipsnio apie kaimo aktualijas“ konkursui. Seminaro metu buvo apdovanoti konkurso laimėtojai.

Konkurse dalyvavo ir Gižų kaimo atstovės N.Vaitūnaitienė bei E.Vyšniauskaitė. Savo patirtimi ir žiniomis su seminaro dalyviais dalijosi savaitraščio „Atgimimas“ vyr. redaktorė I.Makaraitytė, naujienų portalo „Delfi“ vyr. redaktorė M.Garbačiauskaitė ir žurnalo „Mano ūkis“ redaktorė D.Skarbalienė. Renginyje dalyvavo ir LRT laidos „Visuomenės interesas“ vedėjas R.Juozapavičius bei „Savivaldybių žinių“ korespondentai. Būtent šie žmonės skaitė ir komentavo dalyvių siunčiamus straipsnius.

Penkiolika straipsnių pelnė geriausiųjų titulus, o jų autoriai buvo apdovanoti „Vagos“ knygyno čekiais. Pagrindinis prizas – skaitmeninis fotoaparatas – atiteko R.Jasinevičiui. Seminaras buvo labai įdomus, ir sostinėje praleista diena tikrai neprailgo.




Erika VYŠNIAUSKAITĖ





Kam skyrė: poilsiautojams ar brakonieriams?

Perskaičiau straipsnį „Darbus spėta užbaigti iki žiemos šalčių“ („Santaka“, Nr.139) apie Šilkaičių kaime įrengtą vietą valtims į Paežerių ežerą nuleisti. Iškilo nemažai klausimų.

Pirmiausiai nesuprantu, kokiais kriterijais buvo remtasi parenkant šiam statiniui vietą. Jis pastatytas pačioje netinkamiausioje poilsiui vietoje. Vietovė pelkėta, pakrantė maudytis nepritaikyta, beveik vandens paviršiuje styro kelmai. Žmonės šią įlanką vadina „Brakonierių įlanka“, čia plaukioti motorizuotoms priemonėms pavojinga, nes besisukančios variklio dalys gali kliudyti kelmus ir įvykti nelaimė.

Ši Paežerių ežero pakrantė – mažiausiai poilsiautojų lankoma vieta. Kyla klausimas: ar statinys skirtas poilsiautojams, ar brakonieriams? Gal ir brakonieriavimas laikomas viena iš poilsio rūšių?

Beje, valčių nuleidimo takas padarytas tokiu nuolydžiu, kad vargu ar kas rizikuos juo leisti savo laivelį į vandenį. Nėra ribotuvo, į kurį galėtų atsiremti nuleidžiamo laivo priekabos ratai. O gal šio statinio projektuotojai ir statytojai nežino, kad priekaba, ant kurios atvežamas laivas, neplaukia kartu su juo? Siūlyčiau minėtiems specialistams pirmiems pabandyti nuo šio statinio nuleisti savo plaukiojimo priemones ir sau bei savo artimiesiems suorganizuoti šioje kitiems pasiūlytoje vietovėje poilsį. Abejoju, ar jie bus patenkinti.


Nevertėtų taip neapgalvotai švaistyti mokesčių mokėtojų pinigų. Ežeras nedidelis, motorizuotų plaukiojimo priemonių ne tiek jau daug. Todėl prieplauką reikėjo parinkti tokioje vietoje, kuri būtų patogi daugumai gyventojų – ne tik motorizuotų plaukiojimo priemonių savininkams, bet ir kartu su jais pasimaudyti atvažiavusiems šeimos nariams. Tam tiktų pakrantė prie buvusio jachtų klubo arba prie Krašto muziejaus, kitoje ežero pusėje.



Aleksandras LEONAVIČIUS





Atsisakau mokėti už nesuteiktas paslaugas

Nustebau, kai gavome pranešimą, kad už 2004 m. birželio mėnesį reikia mokėti vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą. Galvojau, kažkoks apsirikimas. Skambinau nurodytu telefonu 20 700. Prisistačiusi paaiškinau, kad mums jokių atliekų niekas netvarko.

Bandžiau mandagiai paklausti, su kuo kalbėjau, tačiau kitame ragelio gale paaiškino, kad man tai nesvarbu. O mokėti vis tiek reikia, nes rajono Taryba priėmusi tokį sprendimą, kadangi visi gyventojai yra šiukšlintojai. Man pasiūlė kreiptis į rajono Savivaldybės administratorių S.Kasparaitį – tik jis gali atleisti nuo šio mokesčio. Aiškinau, kad neturiu šiukšlių konteinerio, ir niekas mūsų atliekų netvarko, bet atsakas buvo tas pats.


Pagaliau liepos 19 d. mums atvežė konteinerį. Tačiau pranešimus siunčia su skola nuo birželio ir už visą liepą. Gal 10 ar daugiau kartų skambinau minėtu telefonu, prašiau pataisyti klaidą, žadėjau tvarkingai mokėti mokestį už šiukšlių išvežimą. Tačiau kitame laido gale atkakliai aiškino, kad tai – abonentinis mokestis, ir privalau jį mokėti, nors paslauga nesinaudojau. Be to, mokestis įvestas į kompiuterį ir pataisyti negalima.

Skaitau dar ir dar kartą „Santaką“ (2004 m. liepos 27 d.), kur rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas S.Vabalas straipsnyje „Už švarią ir tvarkingą aplinką privaloma mokėti visiems“ aiškina: „Vietinė rinkliava yra už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą“, o ne abonentinis mokestis, kaip teigia, norėdamos apmulkinti paprastą kaimo žmogų, nenorinčios pasisakyti pavardės telefonu 20 700 tarnautojos.

Taigi viešai atsisakau mokėti už nesuteiktas paslaugas ir prašau negąsdinti antstoliais. Nemokėti mums patarė ir rajono vicemeras J.Meškauskas, prieš Seimo rinkimus susitikęs su Kybeikių kaimo žmonėmis. Tai gal tie kompiuteriai nėra visagaliai – pataisyti įmanoma? Gaila, kai kurie mano kaimynai, bijodami antstolių, tariamą skolą jau sumokėjo.



Albina NAUSĖDIENĖ

Kybeikių kaimo gyventoja





Kalėdų eglute džiaugiamės seniai

Nedaug atsilikdami nuo didžiųjų miestų galbūt pirmieji rajone gruodžio 3 d. Kalėdų eglutę įžiebėme Gudkaimio kaime.

Šešių metrų eglę iš savo kiemo padovanojo Tatjana ir Kęstas Grybai. Visus Gudkaimio vaikučius pakvietėme atsinešti ir pakabinti ant eglutės po žaisliuką. Dėkojame Gudkaimio pradinės mokyklos mokytojoms, padėjusioms mokiniams patiems padaryti žaisliukus ir jais papuošti eglutę.

Žmonės gausiai susirinko į pirmąją eglutės įžiebimo šventę. Bendruomenės pirmininkas R.Žemaitis padėkojo visiems, prašė eglutę saugoti, nenuplėšyti papuošimų. Vaikai buvo pavaišinti saldainiais. Gudkaimiečiai kasdien gėrisi puošnia eglute, ant kurios girliandos šviečia nuo ryto iki vakaro.



Irena ANDZIULIENĖ





Diskutavo tėvai ir pedagogai

Pajevonio vidurinėje mokykloje surengta tėvų konferencija „Kaip aš padedu vaikui mokytis“.

Su moksleivių pažangumo ir pasiekimų vertinimu supažindino direktoriaus pavaduotoja J.Lengvinienė. Pajevonio bendruomenės slaugytoja, Edvardo ir Mantvydo mama L.Vyšniauskienė kvietė tėvus diskutuoti svarstomais klausimais. Mokyklos tarybos pirmininkė E.Bagušauskienė, auginanti keturis vaikus, perteikė savo požiūrį į vaikų auklėjimą, ruošimą savarankiškam gyvenimui.


Tėvų ir pedagogų nuomones apibendrino pradinių klasių mokytojos R.Jankaitienė ir A.Zaveckienė.

Antroji renginio dalis – „Džentelmenų šou“ – buvo skirta Lietuvos kariuomenės dienai. Varžėsi trys moksleivių ir viena tėvų komandos.



Rima ČIUPRINSKIENĖ

Tėvų klubo atstovė spaudai





Į šventę pakvietė ir senelius

Pajevonyje vyko ikimokyklinės-priešmokyklinės ugdymo grupės vaikučių ir jų senelių popietė „Duonelės kelias“. Į renginį seneliai atsinešė naminės duonos bei įrankių, kurie buvo naudojami jai kepti. Ant stalo stovėjo žibanti žibalinė lempa, kurios mūsų anūkėliai dar nebuvo matę.

Senelė Elena, labiausiai prisimenanti praeitį, pasakojo, kaip anksčiau duona buvo auginama, kepama ir vertinama. Renginio vadovės sakė patarles, uždavinėjo minkles apie duoną, o seneliams teko jas įminti bei papildyti. Taip pat žiūrėjome vaikučių programėlę, o atsidėkodami juos ir vadoves pavaišinome suneštiniais gardumynais iš miltų. Grojo muzika, skambėjo senelių dainos, o širdyje buvo gera ir šilta visiems kartu pabendravus.

Susirinkusiųjų į popietę vardu noriu padėkoti Pajevonio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ikimokykliniam-priešmokykliniam ugdymui Alvai Bisikirskienei ir visiems kitiems, padėjusiems suruošti šią įdomią sueigą.




Senelė Onutė





Atsiprašau už nepatogumus

Gruodžio 4 d. „Santakoje“ perskaičiau laikraščio skaitytojo nusiskundimą apie tai, jog daugiaaukščio namo kieme paliktas „Autokrypties“ automobilis trukdė jam išvažiuoti.

Atsiprašau vairuotojo už sudarytus nepatogumus. Mūsų namo kiemas mažas, ir kartais norom nenorom padarai žmonėms problemų. Tąkart grįžus vėlai į namus jau nebebuvo kur statyti automobilio. Palikau jį tikėdamasis, kad jeigu jis kliudys kam nors išvažiuoti, vairuotojas paskambins ant automobilio šonų nurodytu telefono numeriu.

Gaila, kad žmogus jo nepastebėjo, nors greta telefono esantį įstaigos pavadinimą perskaitė.



Juozas BINDOKAS

Įmonės „Autokryptis“ vadovas



Publikuota: 2004-12-14 08:57:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai