„Santaka“ / Nedrausmingiausias – krikščionių demokratų atstovas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda triukų paspirtuką (žalios spalvos, 15 Eur), riedlentę (5 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2020-05-28 13:06:44

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-05-31 16:41:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-10 08:38

Dalinkitės:  


Beveik pusė rajono Tarybos narių užmokesčio neima, jiems priklausantys pinigai pervedami Kybartų specialiosios internatinės mokyklos globos grupės vaikams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Nedrausmingiausias – krikščionių demokratų atstovas

Dangyra APANAVIČIENĖ

Ne taip seniai per Lietuvą nuvilnijo skandalas, kai Kauno miesto Tarybos nariai nusprendė nuo šių metų išsimokėti sau po 1080 litų kas mėnesį. O mūsų kaimynai – Kalvarijos politikai jau buvo besikreipią į Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl vieno posėdžių nelankiusio kolegos atšaukimo iš Tarybos narių, tačiau paskutiniu momentu nedrausmingasis pateikė pravaikštas pateisinančius dokumentus ir nemalonumų išvengė.

Pasidomėjome, kaip savo pareigas atlieka mūsų rajono Tarybos nariai ir kiek jie savo išlaikymui skiria mokesčių mokėtojų pinigų.Nenori tobulėti

Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis, per metus savivaldos institucijos išlaikymui iš rajono biudžeto skiriama 227,6 tūkst. litų. Į šią sumą įskaičiuojami mero, jo pavaduotojo bei Tarybos narių atlyginimai, taip pat Tarybos narių aptarnavimui skirtos išlaidos: ryšiams – 7000 Lt, transportui (medžiagos išvežiojimui ir kt.) – 20000 Lt, kanceliarijos reikmėms – 5000 Lt, reprezentacijai – 3500 Lt, komandiruotėms – 5000 Lt, kvalifikacijos kėlimui – 2000 Lt ir kt.

Domėtis naujovėmis, semtis patirties kitur ir mokytis mūsų Tarybos nariai ne itin linkę, nes šioms reikmėms skirtos lėšos paprastai lieka neišnaudotos.Atlyginimais neišsišoka

Tūkstantiniais atlyginimais mūsų išrinktieji pasigirti tikrai negali. Per visus metus jie negauna nė trečdalio to, ką leidžia sau kas mėnesį išsimokėti, pavyzdžiui, Kauno miesto tarybos nariai.

Paprastai per mėnesį vyksta vienas, retais atvejais – du Tarybos posėdžiai. Tarybos nario darbo valanda įvertinta per 6 Lt. Posėdžiai dažniausiai užsitęsia dvi tris valandas. Už darbą komitetuose taip pat atlyginama. Taigi per mėnesį Tarybos narys priklausomai nuo sugaišto laiko gali uždirbti apie 20 Lt, per metus – per 200 Lt.

Tai nėra dideli pinigai lyginant ir su kitomis šalies savivaldybėmis. Panašias sumas, tik ne per metus, o kas mėnesį išsimoka Vilniaus, Klaipėdos, Kauno rajono tarybos nariai. Kuklesni rajonų politikai. Eilinis Jonavos tarybos narys gauna 110 Lt, Birštono – 100, Raseinių – 65, Prienų – 50 litų per mėnesį.Drausmingiems – daugiau

Mūsų rajono Tarybos nariai gauna nevienodus atlyginimus – tai priklauso nuo lankomumo. Antai, gerai posėdžius lankiusiai socialdemokratei B.Bieliauskienei per visus praėjusius metus išmokėta 220 Lt, krikščioniui demokratui J.Bartišiui – 215 Lt, liberaldemokratui J.Stumbriui – 211 Lt. Kur kas mažiau pinigų atseikėta rečiau posėdžiuose dalyvavusiems valdžios atstovams: konservatoriui R.Žiemiui – 166 Lt, liberaldemokratei L.Kochanskienei – 165 Lt, tautininkui S.Čepui – 159 Lt (pastarieji du Tarybos nariai šių pinigų atsisakę). Mažiausią atlyginimą atsiėmė rečiausiai posėdžiuose pasirodantis krikščionių demokratų atstovas A.Pavasaris – jis gavo tik 128 litus. Beje, pastarasis Tarybos narys sumušė visus nelankomumo rekordus. Iš viso praleido 7 posėdžius, 5 iš jų – pagret.

Pagal įstatymą be pateisinamos priežasties praleidus daugiau nei tris posėdžius iš eilės, Taryba turi teisę kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir prašyti, kad toks nedrausmingas kolega būtų atšauktas iš Tarybos narių. Kol kas tokios drastiškos priemonės mūsų rajono politikai dar nesiėmė.

Daugiausia nedrausmingų opozicijos narių, ypač – tautininkų. Net 6 posėdžius praleidęs R.Žvirblis, 4 – S.Čepas, 3 – J.Mačys, taip pat kitų partijų atstovai Z.Berenta, L.Kochanskienė, E.Valuckas, E.Legavičius. Jie nepateikę praleidimą pateisinančių dokumentų.

Nė vieno posėdžio 2004 metais nepraleido J.Stumbrys, A.Greimas, V.Inkratienė, J.Meškauskas, V.Parfionovas ir A.MackevičiusAtlyginimus ima ne visi

Gaudami nors ir nedidelius atlyginimus ne visi rajono Tarybos nariai juos susižeria į kišenę. Vos ne pusė politikų pinigų neima.

Tarybos narys J.Mačys iš viso atsisakęs jam priklausančios išmokos. Merui ir vicemerui ji nepriklauso, nes gauna atlyginimus už tiesioginį darbą. Dešimt Tarybos narių parašę prašymus jiems priskaičiuotus pinigus pervesti Kybartų globos grupei. Taip kilniaširdiškai pasielgę

socialdemokratai V.Geležiūnas, A.Greimas, J.Iešmantavičius, V.Inkratienė, E.Legavičius, tautininkas S.Čepas, liberaldemokratė L.Kochanskienė, krikščionis demokratas S.Kurtinaitis bei Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos atstovas P.Bareikis. Jų dėka tėvų globos netekusiems vaikams pernai pervesta 1195 litai. Kaip sakė Kybartų specialiosios internatinės mokyklos direktorė L.Žilinskienė, už tuos pinigus auklėtiniams nupirkta minkštų, patogių lovų. Direktorė tikisi, kad su Tarybos narių pagalba šiais metais galės naujomis pakeisti likusias paskutines metalines lovas, kuriose dar miega 15 vaikų.

Sužinojęs, kad ruošiamas straipsnis apie Tarybos narių atlyginimus, vienas jų užsuko į redakciją ir paprašė nerašyti, kad jis nešelpia valstybės globojamų vaikų. Tai nereiškia, sakė solidžias pareigas užimantis Tarybos narys, kad jis nemyli vargšų pamestinukų, paprasčiausiai jo šeimai svarbu kiekvienas litas, nes reikia savus vaikus leisti į mokslus, be to, pastoviai aukoja bažnyčiai.

Kita Tarybos narė iš pradžių, kaip ir daugelis, buvo parašiusi prašymą pervesti pinigus Kybartų globos grupei, bet vėliau apsigalvojo, ir nuo praėjusio rugsėjo jos atlyginimas pervedamas į asmeninę banko kortelę.Vadovai gaus daugiau

Nuo kovo 11 d. rajono meras Algirdas Bagušinskas ir jo pavaduotojas J.Meškauskas gaus didesnes algas.

Praėjusiame posėdyje Taryba patvirtino sprendimą skirti jiems 15 proc. pareiginių algų priedus. Iki šiol merui kartu su priedu (dar nepadidintu) kas mėnesį buvo išmokama 5056 Lt (atskaičius mokesčius – 3341 Lt), vicemerui – 4239 Lt (2808 Lt). Dabar meras į rankas gaus 86 Lt, vicemeras – 72 Lt daugiau.

Mokėti priedus prie atlyginimų įpareigoja Valstybės politikų, teisėjų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymas. Jie mokami už ištarnautus valstybei metus.

Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis, rajono vadovai nėra jokia išimtis. Tokius priedus (3 proc. pareiginės algos už kiekvienus trejus ištarnautus valstybei metus, bet ne daugiau kaip 15 proc.) gauna visi, kuriems priklauso pagal įstatymą, Savivaldybėje dirbantys valstybės tarnautojai. Tik jų priedus tvirtina administracijos direktorius, o Savivaldybės vadovų – Taryba.

Beje, tame pačiame posėdyje priedus už tarnybos Lietuvos valstybei stažą Tarybos nariai patvirtino ir Savivaldybės administracijos direktoriui S.Kasparaičiui – 6 proc. pareiginės algos, ir jo pavaduotojui S.Vabalui – 15 proc. S.Kasparaitis valstybės tarnyboje dirba trumpiau, todėl ir priedas jam paskirtas mažesnis. Lig šiol administracijos direktorius per mėnesį gaudavo 3900 Lt (į rankas – 2638 Lt), dabar į rankas gaus 64 litais daugiau.

S.Kasparaitis paaiškino, kad priedai prie atlyginimų skiriami tam, kad būtų kompensuojamas darbas poilsio ir švenčių dienomis, ne darbo valandomis. Juk žinia, kiek įvairių dalykinių susitikimų, renginių, pasitarimų vyksta būtent tokiu laiku. O vadovams darbo laikas neribojamas, ir už jų tarnybinę veiklą ne tarnybos metu niekas papildomai nemoka.Padaugės etatų

Iki šių metų pradžios Savivaldybės administracijoje dirbo 61 valstybės tarnautojas ir 167 darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis. Vasario mėnesį Tarybos nariai priėmė sprendimą, kuriuo patvirtino tiek pat (61) valstybės tarnautojo pareigybių ir 181 etatą darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

Pastarųjų darbuotojų Savivaldybės administracija nuo šiol turės net 14 daugiau. Iš jų devyni nauji etatai įsteigti Žemės ūkio skyriuje – šie specialistai dirbs seniūnijose. Dirbti puse etato Savivaldybėje bus priimtas gydytojas, kurio mūsų rajonas lig šiol neturėjo ir už tai buvo ne kartą kritikuotas. Taip pat numatyta specialisto statinių priežiūrai, juristo ir kai kurios kitos naujos pareigybės.

Savivaldybės administracijoje dirbantys specialistai, suprantama, gauna mažesnius nei vadovai, bet palyginti gerus atlyginimus. Pavyzdžiui, skyriaus vedėjas, dar neužsitarnavęs jokių priedų, per mėnesį gauna 2450 Lt atlyginimą (atskaičius mokesčius – 1663 Lt), eilinis specialistas – 1035 Lt (750 Lt).
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kelininkų pagaliau sulaukę šiaudiniškiečiai vežė jiems raguolį
* Legendinis odontologas Vilkaviškyje palieka dalelę širdies
* Kunigiškos tarnystės 50-metį dvasininkas švęs pirmojoje savo parapijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar iš solidarumo šiuo metu perkate Lietuvos gamintojų prekes?
Stengiuosi tą daryti.
Perku, jei jos pigesnės.
Visada taip elgiausi.
Gamintojas man nesvarbu.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas