„Santaka“ / Deklaruojantiems 2006 metų pelno mokestį – naujos deklaracijų formos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-04-05 09:37

Dalinkitės:  


Deklaruojantiems 2006 metų pelno mokestį – naujos deklaracijų formos

Laukti netikslinga

Nors metines 2006 m. pelno mokesčio deklaracijas ūkio subjektai privalo pateikti mokesčių inspekcijai iki 2007 m. spalio 1 d., dauguma įmonių nedelsia ir šias deklaracijas rengia 2007 metų pradžioje. Juk mokėtino pelno mokesčio ir pelno mokesčio sąnaudų sumas būtina įtraukti į 2006 metų finansinę atskaitomybę. O ją privalu patvirtinti iki balandžio 30 dienos. Šių sumų reikia ir įmonės finansinę atskaitomybę tikrinantiems auditoriams.

Be to, pelno mokesčio mokėtojai finansinėje apskaitoje išvestą pelną turi perskaičiuoti į apmokestinamąjį rezultatą. Tą daug lengviau atlikti iš karto parengus finansinę atskaitomybę, kol dar nepamiršti praėjusių metų sandorių ypatumai bei įvairių mokestinių lengvatų taikymo galimybės ir kol neužgriuvo naujo ataskaitinio laikotarpio darbai. Kitaip elgtis būtų ne tik neracionalu, bet netgi pavojinga.



Staigmena – naujos deklaracijų formos

Deklaruojantieji 2006 metų pelno mokestį sulaukė netikėtos staigmenos: Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininkas 2007 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. VA-2 patvirtinto net keturias naujas metinių pelno mokesčio deklaracijų formas ir jų užpildymo taisykles. Dabar deklaracijos pakeistos visoms įmonėms: ir ribotos, ir neribotos civilinės atsakomybės juridiniams asmenims. Deklaruodami 2006 metų pelno mokestį, specialiai jiems skirtą deklaracijos formą pirmą kartą turės rengti ir pelno nesiekiantys subjektai – asociacijos, visuomeninės organizacijos, viešosios įstaigos ir kiti. Užsienio vienetų nuolatinės buveinės pelno mokestį taip pat turės deklaruoti naujos formos deklaracijoje. Kartu su naujosiomis deklaracijų formomis patvirtinti ir nauji deklaracijų priedai, kurie yra deklaracijų sudedamosios dalys. Taigi praktiškai nėra ūkio subjekto, kuriam šie pakeitimai būtų neaktualūs.



Skiriasi nuo senųjų

Naujosios pelno mokesčio deklaracijų formos ir jų priedai iš esmės skiriasi nuo senųjų. Naujų deklaracijų ir jų priedų pataisymai susiję su Pelno mokesčio įstatymo nuostatų pakeitimais. Dėl to apskaitinio pelno koregavimai į apmokestinamąjį pelną bus deklaruojami visiškai kitose deklaracijos eilutėse, nei tai buvo daroma anksčiau. Naujose deklaracijose atsisakyta „tuščių laukelių“ principo, taikyto senosiose deklaracijose, kai mokesčių mokėtojai į neįvardytus laukelius galėjo įrašyti pajamų ir leidžiamų bei ribojamų dydžių leidžiamų atskaitymų sumas, kurių pavadinimai deklaracijose nenurodomi. Vietoj neįvardytų laukelių naujose deklaracijose mokesčių mokėtojas ras tokius laukelius, kaip antai: kiti neleidžiami atskaitymai, kitos neapmokestinamosios pajamos. Atsižvelgiant į tai, kad į tokius kitus laukelius bus įrašomi labai įvairaus pobūdžio koregavimai (kuriems deklaracijoje nėra išskirta savarankiškų eilučių), mokesčių mokėtojams siūlytume atskirai buhalterinėje pažymoje parengti tokiuose laukeliuose pateikiamų sumų detalizavimą. Ši informacija pravers vėlesnių mokestinių patikrinimų metu. Mūsų patirtis daugelyje įmonių rodo, kad jos dažniau baudžiamos ne dėl to, kad vengia mokesčių, bet todėl, kad paprasčiausiai pamiršta, kokių norminių aktų nuostatomis vadovavosi, kai prieš keletą metų apskaičiavo apmokestinamąsias sumas. Todėl vienintelė išeitis įmonių mokesčių specialistams – nuolat atnaujinti žinias apie besikeičiančius mokesčių reglamentus.

Naujose deklaracijose nebeliko apmokestinamojo pelno sumų (ir nuo šių sumų apskaičiuoto pelno mokesčio) smulkaus detalizavimo deklaracijoje pagal vienetų veiklos rūšis ar jų veiklos ypatybes.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kad mokesčių mokėtojai, per mokestinį laikotarpį perleidę vertybinių popierių, užsienio valstybėse uždirbę pajamų, norintys atskaityti praėjusių mokestinių laikotarpių nuostolių, gavę grynųjų dividendų, išmokėję Lietuvos bei užsienio vienetams neapmokestinamų dividendų, tokias operacijas turės deklaruoti naujuose pelno mokesčio deklaracijos prieduose.



Senosios formos jau nepriimamos

Naujosios deklaracijų formos turi būti naudojamos deklaruojant 2006 metais prasidėjusio ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pelno mokestį. Kadangi šios formos įsigaliojo nuo 2007 m. sausio 20 dienos, tie mokesčių mokėtojai, kurie iki šios datos jau buvo parengę ir pateikę mokesčių administratoriui senąsias pelno mokesčio deklaracijos formas, rengti naujųjų deklaracijos formų neprivalės. Visi kiti pelno mokesčio mokėtojai, kurie nesuspėjo iki sausio 20 dienos deklaruoti pelno mokestį (o tokių – dauguma!), privalės pildyti naująsias deklaracijų formas.

Žinotina, kad tikslinant 2005 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestines deklaracijas turi būti teikiamos senosios (FR0475, FR0475A ir FR0475U) deklaracijų formos. Tačiau tikslindami 2006 metų mokestinio laikotarpio metinę pelno mokesčio deklaraciją teiksime jau naująją (PLN) deklaracijos formą.



Gintaras JUŠKAUSKAS

Auditorius



Užsk. 1998





Publikuota: 2007-04-05 09:37:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai