„Santaka“ / Kaip teikiama informacija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-08 09:07

Dalinkitės:  


Kaip teikiama informacija


Įsigaliojo Vyriausybės patvirtinta nauja informacijos apie aplinką Lietuvos Respublikoje teikimo visuomenei tvarka. Ji nustato, kaip visuomenei užtikrinama teisė susipažinti su valstybės ir savivaldybių įstaigų turima arba joms skirta informacija apie aplinką Lietuvos Respublikoje.

Pareiškėjas, norintis gauti informaciją, gali kreiptis žodžiu arba raštu. Rašytiniame prašyme jis turi nurodyti savo vardą ir pavardę (jeigu kreipiasi juridinis asmuo – pavadinimą), adresą bei telefoną, tiksliai apibūdinti, kokios prašo informacijos ir kokia forma pageidauja ją gauti. Informacija apie aplinką – tai rašytinė, vaizdo, garso, elektroninė ar kitokios formos informacija apie aplinkos elementų (oro ir atmosferos, vandens, dirvožemio ir žemės, kraštovaizdžio ir gamtinių vietovių, biologinės įvairovės ir jos komponentų, įskaitant genetiškai modifikuotus organizmus) būklę, jų sąveiką, jiems darančius ar galinčius daryti poveikį veiksnius ir kt.

Pagal naująją tvarką informacija pareiškėjui turi būti pateikta ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo (pagal ankstesnę tvarką – per 15 darbo dienų), nereikalaujant nurodyti, kuriam tikslui jos reikia. Jeigu įstaiga neturi tokios informacijos, ji ne vėliau kaip per 3 darbo dienas (anksčiau – per 5 darbo dienas) privalo persiųsti prašymą įstaigai, kuri turi tokios informacijos, ir pranešti apie tai pareiškėjui. Jeigu prašymas surašytas neaiškiai, įstaiga ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų turi paprašyti, kad pareiškėjas jį patikslintų. Jeigu dėl prašomos informacijos apimties ir sudėtingumo įstaiga negali atsakyti per 14 kalendorinių dienų, atsakymo terminą įstaigos vadovas gali dar pratęsti iki 14 kalendorinių dienų, tačiau visas terminas negali būti ilgesnis kaip mėnuo nuo prašymo gavimo (ankstesnė tvarka numatė ne ilgesnį kaip 2 mėnesių terminą).


Jeigu pareiškėjas mano, kad atsakyta netiksliai ar neišsamiai, jis gali prašyti papildyti informaciją. Papildytą informaciją įstaiga turi pateikti per 14 kalendorinių dienų nuo kartotinio prašymo gavimo (anksčiau – per 15 darbo dienų). Jeigu pareiškėjas mano, kad pateikta informacija klaidinga ar neišsami, jis per mėnesį nuo atsakymo gavimo, taip pat jeigu jis atsakymo negavo per mėnesį, turi teisę skųstis pagal Administracinių bylų teisenos įstatymą arba kreiptis į Administracinių ginčų komisiją. Tvarka taip pat numato, kokiais atvejais informacija gali būti neteikiama. Apie tai, kad ji nebus teikiama, pareiškėjui privalu panešti per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo.

Informacija apie aplinką teikiama nemokamai. Pareiškėjas turi padengti tik informacijos teikimo sąnaudas (sumokėti už kopijavimą, leidybą ir pan.).



Raimonda KARNACKAITĖ

Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vyr. specialistė



Publikuota: 2005-03-08 09:07:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai