„Santaka“ / Pirmoji dailės studentės paroda

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-03-16 17:16

Dalinkitės:  


Eglė su pirmąja savo vedle – mokytoja Virginija Armanavičiene prie paskutiniųjų tapytų paveikslų.
Birutės NENĖNIENĖS nuotr.

Pirmoji dailės studentės paroda

Kaip džiugu ko nors ambicingai trokšti...

L.M.MONTGOMERY




Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos dailės galerijoje „Žalia–Geltona“ mokiniai, mokytojai, kaimo žmonės, menu besidomintys svečiai kiekvieną mėnesį gali aplankyti vis kitokias – fotografijos, tapybos, skulptūros, tekstilės, popieriaus plastikos – parodas. Jie gali pamatyti apskrities profesionalių dailininkų ir liaudies menininkų, mūsų rajono dailės mokytojų ir mokinių kūrybą, studentų – būsimų dailininkų – darbus.

Kovo mėnesį čia savo darbus eksponuoja vilkaviškietė (baigusi Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą), Vilniaus dailės akademijos antro kurso vitražo specialybės studentė Eglė Janulevičiūtė. Į parodos atidarymą gausiai susirinkusiems žmonėms autorė sakė, kad rodo piešinius, tapybą, vitražo miniatiūras – aukštojoje mokykloje įgytų žinių, patirties ir praktikos rezultatą.

Būsimos menininkės piešiniuose, tapybos darbuose pagrindinis vaizdavimo objektas – žmogus (sėdinti figūra, veidas, rankos), vitražo miniatiūrose – gamtos, architektūros motyvai.

Stebint piešinius, akivaizdu, kad studentė susipažinusi su piešimo priemonių įvairove, tikslingai renkasi įvairias piešimo technikas ir varijuoja formos kūrimo būdais, kad nuosekliai studijuoja žmogaus anatomiją. Ji parodo įkomponavimo lape ir perspektyvos žinias, gebėjimą susitelkti, analizuoti veido formas, proporcijų ir judesio natūralumo ieškojimus, gebėjimą „pagauti“ žmogaus charakterį bei savybes.

Kas būna modeliai? Daugiausia – labai gerai pažįstami ir artimi žmonės: šeimos nariai, bičiuliai. Ypač šiltas mylimos ir besidžiaugiančios dukros pasirinkimu „Mamos portretas“.

Ant kartono aliejumi nutapytuose peizažuose dėmesys kreipiamas į kompoziciją, erdvės iliuzijos kūrimą plokštumoje, gamtos formų analizę, technikos įvaldymą.

Daug dėmesio skirta rankoms – ypatingam instrumentui, galinčiam atlikti ne tik sudėtingus darbus, judesius, bet ir papasakoti apie žmogaus sveikatą, vidinę būseną, emocijas.

Apžvelgdama savo kūrinius, rodomus pirmojoje parodoje, mergina sakė, kad dar neturinti griežtai nusistovėjusių kūrybinių ambicijų ir yra atvira visoms akademijoje gaunamoms žinioms, kad turi plėsti kūrybinį akiratį. Geriausiai ji vertina savo paskutiniuosius piešimo ir tapybos darbus. Ji žino, kad baigusi studijas ieškos autentiško individualybės atspindžio, savo prigimtinių galių atskleidimo, amato įvaldymo, kūrybiškumo, išnaudos galimybes pasitobulinti užsienyje.

Parodos autorė yra dėkinga kiekvienam savo mokytojui – vedliui. Ypač ji džiaugiasi piešimo dėstytoju Pauliumi Juška. Jis moko pagrindinių piešimo taisyklių, vaizduojamo objekto struktūros, formos, plokštumų, šešėlinių dėmių suvokimo. Geru žodžiu ji mini tapybos dėstytoją Živilę Jasutytę, kuri, pasak Eglės, praplėtė supratimą apie tapybą, spalvinius derinius, kompoziciją ir aliejinės tapybos galimybes. Būsima menininkė jaučiasi esanti laiminga ir labai dėkinga savo tėvams (tėtė visada skatinęs dukrą rinktis amatą, kuris būtų „prie širdies“, kad dirbdama jaustųsi laiminga), artimiems žmonėms, skatinantiems ir besidžiaugiantiems jos pasirinkimu!

Parodos atidaryme dalyvavę žmonės, palaikantys merginos Svajonę, spinduliavo džiaugsmu ir vidine šiluma. O Eglės darbai visą kovą veiksiančios parodos metu kiekvienam lankytojui kažką sakys...



Virginija ARMANAVIČIENĖ





Publikuota: 2007-03-16 17:16:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai