„Santaka“ / Gyventojai jau priprato prie mobiliųjų laiškininkų / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Laiškininkė Žaneta Bendoravičienė aptarnauja didžiąją dalį Bartninkų seniūnijos gyventojų.

Autoriaus nuotr.


Gyventojai jau priprato prie mobiliųjų laiškininkų

Andrius GRYGELAITIS


Jau daugiau kaip pusmetį rajono keliais rieda mobilieji laiškininkai. Jie neslepia, kad pirmaisiais mėnesiais iššūkių netrūko, tačiau dabar situacija pasikeitusi kardinaliai. Nauja tvarka džiaugiasi tiek pašto atstovai, tiek didžioji dalis rajono gyventojų.



Visi priprato

Mūsų rajone mobiliojo laiškininko projektas pradėtas įgyvendinti dar praėjusių metų gruodžio 3 d. Jis apėmė aštuonias kaimiškąsias teritorijas, kuriose neliko paštų, o anksčiau ten teiktas paslaugas dabar užtikrina pas žmones į namus vykstantys mobilieji laiškininkai. Gyventojai juos išsikviesti gali nemokamu telefonu 8 700 55 400 arba parašę el. paštu info@post.lt. Operatorius užregistruoja iškvietimą, o laiškininkas prieš atvykdamas įprastai pasiskambina, kad planuojamu laiku klientas būtų namuose.

„Iš pradžių visiems buvo nelengva. Iš gyventojų sulaukdavome pačių įvairiausių atsiliepimų, tačiau dabar žmonės jau patenkinti mūsų teikiamomis paslaugomis. Norintiesiems išsiųsti laišką ar siuntinį, užsisakyti laikraščius ar sumokėti mokesčius jau nereikia eiti į trumpai dirbančius paštų skyrius, nes laiškininkai atvyksta tiesiai į namus. Mūsų šūkis, jog paštas dabar yra arčiau žmogaus, visiškai atitinka realybę“, – sakė Vilkaviškio pašto viršininkė Ramutė Žiurauskienė.


Minėta pertvarka palietė Alvito, Bartninkų, Gižų, Gražiškių, Keturvalakių, Pajevonio, Vištyčio ir Žaliosios paštus. Kol kas šių vietovių paštuose tam tikromis valandomis dar budi mobilieji laiškininkai, tačiau žiemą planuojama šiuos paštus visiškai uždaryti. Pasak R. Žiurauskienės, į daugelį minėtų paštų gyventojai užsuka jau labai retai. Vienintelis Pajevonio paštas vis dar sulaukia gausaus klientų skaičiaus.

Tris dešimtmečius pašte dirbanti moteris tikino sunkiai beatsimenanti tokius iššūkių ir naujovių pilnus metus – dar prieš įgyvendinant mobiliųjų laiškininkų projektą, mieste dirbantys laiškininkai gatvėmis pradėjo važinėti elektriniais dviračiais.

Nespėjus iki galo apsiprasti su visais darbo pasikeitimais, pavasarį pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pašto darbuotojams tapo nemenku išbandymu.

„Per karantiną įtampą jautėme visi. Nors laikėmės visų saugumo priemonių, o registruotus laiškus metėme į pašto dėžutes, tačiau visiškai išvengti tiesioginių kontaktų su aplinkiniais buvo neįmanoma. Šiuo metu situacija atrodo stabilesnė, tačiau budrumo prarasti negalime“, – pabrėžė R. Žiurauskienė.




Tapo lengvesnis

Didžiąją dalį Bartninkų seniūnijos teritorijos aptarnaujanti mobilioji laiškininkė Žaneta Bendoravičienė pasakojo, kad palyginti su ankstesniais metais darbo dabar padaugėjo, tačiau jis tapo lengvesnis. Dėl to ji džiaugiasi įvykusiais pasikeitimais.

Labiausiai laiškininkę džiugina, kuomet aplinkiniai pagiria už sunkų darbą, laiku pristatytą spaudą ar siuntinius. O taip būna ne taip retai. Dažniausiai ji sulaukia komplimentų iš Pašeimenių kaimo gyventojų.

Sunkiausia diena laiškininkams – antradienis. Tuomet ne tik tenka išnešioti daug laikraščių, bet ir po savaitgalio būna susikaupę nemažai laiškų bei siuntinių. Pavyzdžiui, praėjusį antradienį Ž. Bendoravičienė turėjo gyventojams pristatyti daugiau nei devyniasdešimt laiškų bei smulkių siuntų. Kartu su laikraščiais jos darbo krepšys svėrė kiek daugiau nei 12 kilogramų. Kai kurių jos kolegų krepšiai buvo dar sunkesni.

„Gerai, kad turime automobilius, tad visos mantos nereikia nešiotis kartu su savimi. Mieste dirbančioms kolegėms dėl to yra kiek sunkiau. Aš aptarnauju Lakštučių, Geisteriškių, Piliakalnių, Vartų, Pašeimenių, Rasių ir Skroblų kaimų bei Bartninkų miestelio gyventojus. Tiesa, Bartninkuose dirbame dviese. Įprastai ilgiausiai užtrunku Pašeimeniuose ir Lakštučiuose, nes čia gyvena daug jaunų žmonių, kuriems tenka pristatyti daug siuntinių. Šiose vietovėse yra ir nemažai ūkininkų. Jiems atkeliauja daug registruotų laiškų“, – pasakojo Ž. Bendoravičienė.


Vos tik pradėjus įgyvendinti mobiliojo laiškininko projektą jai teko aptarnauti ne tik jau minėtą teritoriją, bet ir dalį Keturvalakių seniūnijos gyventojų. Tada moteris namo grįždavo labai vėlai.

Vis dėlto vasarį buvo įsteigtas dar vienas mobiliojo laiškininko etatas ir darbas daugeliui tapo lengvesnis. Labiausiai tuo džiaugėsi būtent Ž. Bendoravičienė.

„Praėjusių metų gruodis buvo sunkus visomis prasmėmis. Darbo krūvis buvo didžiulis, dalis aptarnaujamos teritorijos – visiškai nepažįstama. Nežinojau, kur yra kai kurių gyventojų pašto dėžutės. Apsiprasti su nauja darbo tvarka reikėjo nemažai laiko.

Dabar labai džiaugiuosi, kad turime planšetes bei spausdintuvus – nelikę tiek popierizmo, kiek jo buvo anksčiau. Šiuo metu visi procesai vyksta daug greičiau“, – sakė laiškininkė.

Ji teigė, kad bene sunkiausia persiorientuoti prie naujos pašto tvarkos buvo tiems gyventojams, kurie norėjo užsisakyti laikraščius.

Dalis jų dar nežinojo, kaip išsikviesti mobiliuosius laiškininkus, todėl sausį ne visi sulaukė iki tol pamėgtų laikraščių ar žurnalų.



Palaiko ne visi

Didžioji dalis rajono gyventojų patenkinti mobiliųjų laiškininkų darbu. Štai Lakštučiuose gyvenantis Marius Vieraitis teigė, jog dabartinė tvarka jam daug labiau patinka nei senoji.

Panašios nuomonės laikėsi ir dar vienas šio kaimo gyventojas Romas Ivanauskas.

„Manau, kad dabar geriau ne tik mums, kurie naudojasi pašto paslaugomis, bet ir šios įstaigos darbuotojams. Viskas, ko mums reikia, atkeliauja tiesiai į namus. Lakštučiuose buvusio pašto nė kiek nepasigendu. Manau, jog jaunesni žmonės ir taip retai į jį užsukdavo. Aišku, vyresniems gyventojams, ko gero, trūksta šios įstaigos“, – svarstė R. Ivanauskas.

Kiek kitokią nuomonę turėjo kaimo gyventoja Loreta Želvienė. Moteris teigė labai pasigedusi Lakštučiuose veikusio pašto skyriaus.

„Keletą kartų kviečiau mūsų krašte dirbančią mobiliąją laiškininkę. Esu patenkinta aptarnavimu, tačiau manau, kad pašto skyriai tokiuose nedideliuose kaimeliuose, kaip mūsų, labai reikalingi. Žinau, kad panašiai galvoja ir daugiau žmonių“, – teigė L. Želvienė.



Prašo susitvarkyti


Kad mobiliojo laiškininko darbe būtų kuo mažiau nesklandumų, turėtų pasistengti ir patys gyventojai. Pirmiausia – susitvarkyti pašto dėžutes.

Jos turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose: prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Laiškininkams neprivaloma varstyti vartų ir vaikščioti po kiemus, kuriuose neretai pasitinka nedraugiški šunys.

Pasak Vilkaviškio pašto viršininkės R. Žiurauskienės, mūsų rajone turbūt nėra nė vieno laiškininko, kuriam nebūtų bent kartą įkandęs šuo. Siekdami apsisaugoti nuo jų laiškininkai su savimi nešiojasi dujų balionėlius.

Siunčiantys laiškus gyventojai taip pat prašomi ant voko užrašyti tikslų gavėjo adresą. Neretai atsitinka taip, kad laiškus tiesiog tenka grąžinti jų siuntėjams.

„Būtų gerai, kad gyventojai ant savo namų pritvirtintų ir numerius. Mūsų darbuotojams kartais tenka patiems juos nuspėti, o tai atima nemažai laiko“, – sakė Vilkaviškio pašto viršininkė R. Žiurauskienė.



Publikuota: 2020-07-31 09:39:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai