„Santaka“ / Abiturientai egzaminų lengvatų nesitiki / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Paskutinio skambučio šventėje dalyvavę Gražiškių gimnazistai kartu su visos šalies abiturientais birželio gale pradės laikyti brandos egzaminus.

Andriaus BIRŠTONO nuotr.


Abiturientai egzaminų lengvatų nesitiki

Toma BIRŠTONĖ


Prasidėjus koronaviruso pandemijai ir karantinui į virtualią erdvę persikėlęs ugdymo procesas įnešė nemažai sumaišties. O visai netrukus abiturientų laukia dar vienas išbandymas – brandos egzaminų sesija.

Prisitaikė prie nuotolinio mokymosi

Dėl paskelbto karantino abiturientų likimas buvo pakibęs ant plauko. Vieni valdžios atstovai siūlė dvyliktokams įskaityti metinius pažymius kaip egzaminų rezultatą ir brandos egzaminų sesijos neorganizuoti. Kiti tam prieštaravo ir kritikavo tokį pasiūlymą. Balandžio antroje pusėje Švietimo, mokslo ir sporto ministerija galop nusprendė, jog abitūros egzaminai šiais metais vis dėlto vyks.

Tai sužinoję, vieni moksleiviai sunerimo, kiti prisitaikė prie situacijos ir pradėjo ruoštis artėjančioms patikroms. Kai kurių gimnazistų teigimu, dėl nuotolinio mokymosi buvo sunku tinkamai pasiruošti, todėl nusprendė pasitelkti korepetitorių pagalbą.

Gražiškių gimnazijos Bartninkų skyriaus abiturientė Gabija Vaičiūnaitė pasakojo, kad išgirdusi, jog dėl šalyje paskelbto karantino teks mokytis namuose, iš pradžių sunerimo, tačiau bėgant laikui prie situacijos prisitaikė. „Su bendraklasiais pasikalbame, kad mokykloje lankyti pamokas žymiai smagiau. Pasiilgstame tiesioginio bendravimo, normalių pamokų ir šurmulio, bet teko priprasti prie mokymosi namuose. Tai didesnis iššūkis pedagogams, bet ne mokiniams“, – teigė G. Vaičiūnaitė.


Egzaminams besiruošianti mergina sakė, kad nuotolinis mokymasis privertė ją daugiau laiko skirti savarankiškam darbui. „Internete susirandu papildomų užduočių, tinklalapyje www.egzaminatorius.lt sprendžiu matematikos, lietuvių kalbos, istorijos testus, nes laikysiu šių dalykų egzaminus“, – pasakojo gimnazistė Gabija.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje besimokantis Haroldas Velioniškis pasakojo, kad ruoštis egzaminams jam sekasi daug geriau nei tikėjosi.

„Pradžioje dėl techninių kliūčių kilo nesklandumų su nuotoliniu mokymusi, bet bėgant laikui jos išsisprendė. Netrukus planuojame grįžti į gimnaziją ir konsultuotis su dalykų mokytojais. Žinoma, pedagogai veda ir nuotolines konsultacijas, bet pabendrauti gyvai smagiau“, – pasakojo H. Velioniškis.





Ruošiasi egzaminams

„Pasiūlymas metinio vidurkio pažymį prilyginti egzaminui nuo pat pradžių man nepatiko. Visada atsiranda tokių, kurie linkę sukčiauti, nusirašinėti, o šiuo laikotarpiu tai sukontroliuoti beveik neįmanoma. Laikydami egzaminus parodysime turimas žinias ir gausime realius rezultatus“, – kalbėjo Gražiškių gimnazijos moksleivė G. Vaičiūnaitė.


Abiturientai tikina, jog per egzaminų sesiją lengvesnių užduočių nesitiki.

„Sklando gandai, kad užduočių sudarytojai atsižvelgs į tai, jog nespėjome mokykloje išeiti visų temų. Tačiau tikėti paskalomis tikrai neverta. Reikia kartoti visą dalykinę medžiagą ir ruoštis“, – sakė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos abiturientė Toma Grytėnaitė.





Laukia konsultacijų

Šiais metais dvyliktokai brandos egzaminus laikys birželio pabaigoje. Ne vienam abiturientui šis išbandymas kelia nerimo. Kybartuose besimokanti T. Grytėnaitė teigė, jog per dvylika metų sukauptoms žinioms nuotolinis mokymasis įtakos nepadarė.

„Neįmanoma visko išmokti pamokose. Norint siekti geresnių rezultatų nemažai laiko reikia skirti savarankiškam mokymuisi. Šis laikotarpis privertė dar labiau pasistengti ir padirbėti. Virtualių pamokų metu mokytojai paaiškina naują temą, vėliau dirbame savarankiškai. Iškilus klausimams visada galime kreiptis pagalbos“, – pasakojo T. Grytėnaitė.

Pasak abiturientės, ji labiausiai bijo artėjančio matematikos egzamino. Prieš paskelbiant karantiną mergina lankė papildomas matematikos pamokas, tačiau nuo kovo vidurio individualų darbą su korepetitoriumi nutraukė.


„Nuo birželio pradžios, ribojant mokinių skaičių, gimnazijoje planuojamos individualios konsultacijos. Kadangi mano silpnoji vieta – matematika, norėčiau prieš šį egzaminą padirbėti su mokytoja. Tikiuosi, jog pasimokiusi papildomai pasieksiu aukščiausius rezultatus“, – pasakojo T. Grytėnaitė.

Tą pačią ugdymo įstaigą lankantis Laurynas Mickevičius pasakojo, kad nuotoliniu būdu lanko papildomas fizikos pamokas. „Laikysiu fizikos egzaminą. Noriu pasiruošti tinkamai, todėl kreipiausi pagalbos į specialistus. Draugas parekomendavo kreiptis į privačią grupę feisbuke, kurioje mokytojas dirba individualiai“, – pasakojo L. Mickevičius.

Netyla kalbos, kad rudenį galime sulaukti antrosios koronaviruso infekcijos bangos. Tuomet nuotolinis mokymasis gali būti pratęstas. Pakalbinti moksleiviai teigė, jog būsimiems abiturientams reikėtų labiau susikoncentruoti į egzaminus, daugiau dirbti savarankiškai, o iškilus klausimams nebijoti pasitarti su mokytojais bei nepasilikti užduočių paskutinėms dienoms.



Publikuota: 2020-06-04 09:14:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai