„Santaka“ / Valstybės parama žemdirbiams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-03-02 17:57

Dalinkitės:  


Valstybės parama žemdirbiams


Jau ketvirti metai šalies žemdirbiai gauna paramą ir iš Europos Sąjungos, ir iš šalies biudžeto. Paramos kaimui programą tvirtina Žemės ūkio ministerija. Valstybės paramą kaimui šiemet reglamentuoja dvidešimt viena programa, kuriai LR žemės ūkio ministro 2007 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. 3D–80 skirta 115 mln. Lt. Šiemet, palyginti su praėjusiais metais, valstybės paramos programoms įgyvendinti lėšų skirta 15 mln. Lt daugiau.

Valstybės žemdirbiams skirtos lėšos beveik 20 kartų mažesnės negu ES parama, tačiau visos nacionalinės kaimo paramos priemonės yra naudingos šalies ūkininkams bei žemės ūkio bendrovėms.

Žemės ūkio ministerijos Ekonomikos departamento direktorius Vygantas Katkevičius paaiškino, kad šių metų gegužės pirmąją dieną baigiasi trejų metų išsiderėtas laikotarpis, skirtas suderinti valstybės pagalbos priemones su Europos Sąjungos teisės aktais. Jis pažymėjo, kad pirmiausia valstybės paramos priemonės aptariamos su žemdirbių visuomeninėmis organizacijomis. Organizacijos teikia pasiūlymus, kokios paramos jiems reikėtų, ir tik tuomet Žemės ūkio ministerija aiškinasi, ar žemdirbių pageidaujamas paramos priemones leidžia teikti ES reglamentai. „Tik išsiaiškinę, kokia valstybės parama yra leidžiama, rengiame programas ir teikiame jas notifikuoti Europos Komisijai, – sakė departamento direktorius. – Yra nustatytos tam tikros taisyklės, kurių turime laikytis. Derinimas nėra labai paprastas dalykas, todėl kai kurias mūsų žemdirbių pageidaujamas priemones tenka keisti, tačiau visos pagrindinės priemonės, kurios buvo taikomos nuo pat mūsų įstojimo į ES, išliks ir šiemet“, – sakė V.Katkevičius. Jis pažymėjo, kad valstybės paramos teikimo mechanizmas yra daug paprastesnis negu ES struktūrinių fondų.


Pasak V.Katkevičiaus, šiemet kur kas didesnis dėmesys bus skiriamas pasėlių rizikos valdymo priemonėms įgyvendinti. Tam papildomai skiriama 15 mln. Lt, nors ir anksčiau pasėlių draudimo įmokų kompensavimui būdavo skiriamos pakankamai didelės lėšos – apie 7 mln. Lt. Šiemet draudimo įmokoms kompensuoti skirta apie 6 mln. Lt.

V.Katkevičius pabrėžė, kad beveik visiems ūkininkams aktuali parama ūkiams modernizuoti. Jai skirta apie 4 mln. Lt. Žemdirbiai, pagal šią priemonę įsigiję traktorius ir kitą techniką, gali gauti kompensaciją.

Linų ūkio sektoriaus plėtrai finansuoti skirti 3,5 mln. Lt. Valstybės parama teikiama gyvulių veislininkystei skatinti (16 mln. Lt), veisliniams gyvūnams (8,4 mln. Lt), taip pat augalų sertifikuotai dauginamajai medžiagai (4 mln. Lt) įsigyti. Kooperacijai plėtoti šiemet skirta 1 mln. Lt. Tikimasi, kad kooperacijos plėtra turėtų įsibėgėti, nes ankstesniais metais ji buvo gana vangi.

Praėjusiais metais su valstybės pagalba buvo nupirkta 26 tūkst. tonų sertifikuotų sėklų, 3,8 tūkst. veislinių galvijų, 5,5 tūkst. veislinių kiaulių, 5,9 tūkst. veislinių triušių ir žvėrelių. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas 2006 m. kredito įstaigoms už žemdirbiams, kaimo verslininkams ir žemės ūkio produktų perdirbėjams išduotus 237 mln. Lt kreditų suteikė 462 garantijas už 144 mln. Lt, t.y. 1,4 karto daugiau, palyginti su 2005 m.




Žemės ūkio ministerijos informacija



Užsk. 1272





Publikuota: 2007-03-02 17:57:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai