„Santaka“ / Švelnėjant karantinui žmonės skuba naudotis paslaugomis / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Vis daugiau lankytojų į lauko kavines sukviečia šylantis oras ir mažėjantys karantino ribojimai.

Autorės nuotr.


Švelnėjant karantinui žmonės skuba naudotis paslaugomis

Toma BIRŠTONĖ


Lietuvoje paskelbtas karantinas padėjo suvaldyti viruso proveržį, bet iš visų jėgų smogė verslui. Šalyje skelbiant režimo švelninimo etapus, dalis verslininkų bei kultūros ir sporto įstaigų pradėjo savo darbą, tiesa, su tam tikrais apribojimais.



Skuba apsikirpti

Po pusantro mėnesio pertraukos savo veiklą atnaujinti galėjo dalis grožio specialistų. Virbalyje kirpėja dirbanti Milda Šamatauskienė Vyriausybės paskelbtą žinią priėmė su nerimu. Jauna moteris jaudinosi, kaip reikės suderinti mėgstamą darbą ir vaikų priežiūrą, nes šiuo metu moksleiviai mokosi nuotoliniu būdu ir namuose jiems reikia pagalbos. Pasak Mildos, darbą kirpykloje ji pradeda vėliau, todėl dirba ilgiau.

„Klientų antplūdis toks didelis, kaip prieš didžiąsias metų šventes. Darbai suplanuoti dviem savaitėms į priekį. Žinoma, šiuo metu galiu pagražinti perpus mažiau klientų, nes darbą apsunkina apsaugos priemonių dėvėjimas. Papildomo laiko reikia pasilikti patalpų vėdinimui bei jų dezinfekavimui“, – pasakojo M. Šamatauskienė.

Sekdama informaciją socialiniuose tinkluose ir kirpėjų grupėje feisbuke, moteris pastebėjo, jog kai kurios kolegės imasi papildomų prevencinių priemonių, bandydamos savo darbo vietose išvengti viruso.


„Kirpyklos klientams matuojama temperatūra, užpildoma anketa su duomenimis. Jeigu klientui būtų nustatytas virusas, remiantis anketos duomenimis būtų lengviau jį surasti ir nustatyti asmenis, su kuriais kontaktavo sergantysis. Todėl nusprendžiau pasekti kitų pavyzdžiu ir elgtis dar atsakingiau“, – kalbėjo kirpėja.

Milda pasakojo, kad moterys, apsilankiusios kirpykloje, nori ne tik apsikirpti, bet susitvarkyti antakius, tačiau ši grožio procedūra kol kas yra draudžiama. Anot Mildos, valdininkai priimdami šį spendimą persistengė. „Klientėms plaunu galvas, dažau ir kerpu plaukus, neišvengiamai prisiliečiu prie odos. Tačiau, pasak valdžios atstovų, antakių pešiojimas yra pavojinga veikla. Man atrodo, jog tai nėra logiška“, – nusivylimo šiuo valdžios sprendimu neslėpė M. Šamatauskienė.



Sulaukia skaitytojų

Vilkaviškio viešoji biblioteka taip pat pradėjo aptarnauti skaitytojus ir išduoti knygas. Pasak įstaigos direktorės Vilijos Gilienės, per pirmąsias dvi dienas bibliotekos darbuotojos aptarnavo per šimtą žmonių.

„Skaitytojai knygas rezervuoja elektroniniu būdu. Darbuotojos jas sudeda į plastikinius maišelius, užklijuoja skaitytojo pažymėjimo numerį, o lankytojai jas pasiima bibliotekos fojė. Taip siekiame išvengti tiesioginio kontakto“, – pasakojo bibliotekos direktorė.


Tačiau pasitaiko tokių atvejų, kai vyresnio amžiaus skaitytojai nemoka naudotis elektroninėmis paslaugomis, todėl užsisakyti literatūros kūrinių jie negali. Pasak V. Gilienės, nė vienas skaitytojas neišėjo iš bibliotekos be knygų. „Žmonės, kurie nemoka užsisakyti leidinių internetu, atvyksta į biblioteką ir dažniausiai įvardija knygos autorių ar žanrą, o bibliotekos darbuotojai suranda ir pasiūlo lankytojui pasirinkti iš kelių variantų“, – sakė V. Gilienė.

Įstaigos vadovė pasakojo, kad sugrąžintos skaitytojų knygos taip pat „laikosi“ karantino.

„Mes nežinome, ar žmonės, kurie skaitė knygas, neserga, todėl visus sugrąžintus leidinius 72 valandoms dedame į atskirą vėdinamą patalpą. Ir tik po trijų parų grąžiname atgal į knygų fondą. Siekiame išvengti ligos protrūkio ir remiamės rekomendacijomis“, – akcentavo V. Gilienė.

Šiuo metu bibliotekos darbuotojos pastebėjo, kad vaikai ir jaunimas knygų skaito mažiau, todėl jiems siūlo naudotis nemokamomis audioknygomis.



Kavinėse valgyti baiminasi

Maitinimo įstaigas turintys verslininkai neslepia, jog šiuo metu patiria sunkumų. Kybartuose įsikūrusios kavinės „Rūta“ direktorė Irena Abraitienė sakė, kad susiduria su dideliais iššūkiais.


„Žmonės pietauti lauke beveik nesirenka. Per pastarąsias dienas turėjome vos kelis lankytojus. Viliuosi, jog atšilus orams situacija pasikeis, tačiau dabar daugiau užsakymų sulaukiame maistą išsinešti“, – pasakojo I. Abraitienė.

Kavinės „Pegasas“ vadovė Teisutė Čiapienė minėjo, kad šiuo metu tęsia pradėtus remonto darbus, todėl žmones aptarnauti gali tik „Viados“ degalinės kavinėje.

„Lauke išdėliojome staliukus rekomenduojamu dviejų metrų atstumu, tačiau žmonės čia užsuka tik papietauti, ilgesnių pasisėdėjimų ar pokalbių prie kavos nėra. Matyt, vis dar baiminasi...“ – svarstė T. Čiapienė.



Publikuota: 2020-05-11 08:57:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai