„Santaka“ / Policija pažeidėjus fiksuoja nuotoliniu būdu / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Karantino metu policijos pareigūnai automobilius stabdo tik išskirtiniais atvejais.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Policija pažeidėjus fiksuoja nuotoliniu būdu

Eglė KVIESULAITIENĖ


Karantino sąlygomis dirbantys kelių policijos pareigūnai „apsiginklavo“ ne tik apsauginėmis priemonėmis, bet ir pakeitė darbo metodus bei įrangą. Pažeidėjus jie dabar fiksuoja nuotoliniu būdu.



Problema paaštrėjo

Nuolat keliuose patruliuodavę ir pažeidėjus stabdydavę pareigūnai karantino metu, kaip ir kitų profesijų atstovai, priversti vengti kontaktų. Tad anksčiau taip įprasto vaizdo – gatvėse automobilius stabdančių policininkų – nepamatysi. Nevyksta ir tradicinės prevencinės priemonės, kai po savaitgalių ar šventinių dienų vairuotojai tikrinami dėl girtumo ir pan.

Marijampolės apskrities Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys kalbėjo, kad koronaviruso pandemija gerokai pakeitė pareigūnų darbą, tačiau nauji darbo metodai padeda kontroliuoti situaciją keliuose, todėl pažeidėjų skaičius ne ką sumažėjo.

Apskrities kelių policininkams vadovaujantis pareigūnas pripažino, kad kiek sumažėjo sulaikomų neblaivių vairuotojų, mat nevykdomos prevencinės akcijos. Tačiau pamatę įtartinai manevruojantį automobilį ar dėl kitų priežasčių kilus įtarimams, kad vairuotojas gali būti neblaivus, pareigūnai tikrai nenumoja ranka. Įtartinas asmuo sustabdomas ir patikrinamas.


– Pastebėjome, kad kaimiškųjų vietovių keliuose neblaivių vairuotojų problema paaštrėjo – mažiau stabdomi pareigūnų kai kurie vairuotojai ryžtasi sėsti prie vairo apsvaigę, – kalbėjo R. Gylys. – Tikimės, kad karantinas greitai baigsis ir galėsime vėl stabilizuoti padėtį. Be to, policija dėl neblaivių vairuotojų gauna nemažai pranešimų iš pilietiškų asmenų. Iš visų sulaikomų neblaivių vairuotojų apie 20–30 proc. – pilietiškų asmenų dėka.



Fiksuoja per atstumą

Suklusti turėtų ir mėgstantys mobiliuoju telefonu plepėti vairuotojai bei nesegintys saugos diržų. Mat juos pareigūnai stebi per žiūronus ir pažeidimus fiksuoja vaizdo kameromis bei fotoaparatais su nuotoliniais objektyvais. Palankiomis sąlygomis fotoaparatu galima užfiksuoti net 300 metrų atstumu esantį pažeidėją, tad vairuotojas paprastai net nežino, kad jį stebi eismo saugumu besirūpinantys pareigūnai.

Apie tai, kad pažeidimas užfiksuotas, vairuotojas sužino tik paštu ar elektroninėmis priemonėmis gavęs pažeidimo protokolą su reikiama sumokėti baudos suma. Tad mėgstančiųjų pažeidinėti kelių eismo taisykles ir besiviliančiųjų, kad to niekas nepastebėjo, atsidarius pašto dėžutę gali laukti nemaloni staigmena.




Gelbsti trikojai

Šiuo sudėtingu laikotarpiu itin pasiteisina vairuotų taip nemylimi trikojai greičio matuokliai. Jais karantino metu fiksuojama daug daugiau greičio mėgėjų nei iki tol, nors trikojai dirba tuo pačiu režimu kaip anksčiau. R. Gylys tokią padidėjusią statistiką sieja su sumažėjusiais automobilių srautais.

– Juk ištuštėjusiame kelyje kyla daug daugiau pagundų paspausti akceleratoriaus pedalą, be to, ir galimybės didesnės nei važiuojant kolona, – konstatavo Kelių policijos skyriaus viršininkas. – Vien per balandį mūsų turimi trikojai užfiksavo per 800 pažeidėjų. Daugiausia greičio mėgėjų nufotografuota Marijampolės savivaldybės keliuose, o Vilkaviškio rajone praėjusį mėnesį šie greičio matuokliai buvo reti svečiai.



Dėmesys sumažėjo

Kelių policijos viršininkas pripažino, kad visuomenės dėmesiu gan ilgą laiką „mėgavęsi“ trikojai pastaruoju metu jį turėjo perleisti koronavirusui. Tad ir pasipriešinimo akcijų bei diskusijų socialiniuose tinkluose šia tema belikę mažai. Beje, vilkaviškiečiai šioje srityje ne itin pasižymėjo. Bene aktyviausi apskrityje buvo mūsų kaimynai šakiečiai. Laisvesnio laiko žiemos metu turėję ūkininkai prieš trikojus protestavo įspėjamaisiais plakatais. Susibūrę į iniciatyvinę grupę ir vienas kitą informuodavę, kur statomas trikojis, kovingi ūkininkai prieš greičio matuoklį pastatydavo automobilį su įspėjamuoju užrašu ar ženklu.


Tačiau pareigūnai su šiais pasipriešinimo akcijos aktyvistais nekovojo, nes tiesioginių funkcijų tokia veikla vykdyti jiems netrukdė.

– Net pajuokaudavome, kad ūkininkai įspėjamuosius plakatus galėtų kabinti kiekvieną dieną – mums tada net nereikėtų statyti greičio matuoklio. Tai būtų puiki priemonė, mažinanti greičio mėgėjų gretas, – kalbėjo už eismo saugumą Marijampolės apskrityje atsakingas pareigūnas.

Kadangi pagal statistiką greitis – pagrindinė skaudžių eismo įvykių priežastis, o pavasarį greičio mėgėjai tampa itin aktyvūs, R. Gylys džiaugiasi, kad mobilieji greičio matuokliai bent iš dalies padeda spręsti šią problemą karantino sąlygomis.



Intensyvumas auga

Nors policijos kontrolę vairuotojai junta mažiau, reikia pastebėti, kad karantino metu skaudžių eismo įvykių užfiksuojama nedaug. Anot R. Gylio, tai lėmė palyginti mažas eismo intensyvumas. Mat raginimai likti namuose žmones sulaikė nuo kelionių, mažiau buvo vykstama į parduotuves, o renginių iš viso nebuvo.

Tačiau vis švelninant karantino sąlygas į gatves išrieda vis daugiau automobilių, jų itin padaugėję miestų gatvėse, tad Kelių policijos skyriaus vadovas sunerimęs, kad avarijų gali padaugėti labai greitai.

– Labai norėtųsi, kad kuo greičiau galėtume dirbti įprastu režimu, būtų sugrąžintos prevencinės priemonės, viešas patruliavimas – tik tada galėtų būti išnaudotos visos galimybės užtikrinti saugų eismą. Tikimės, kad toks Vyriausybės sprendimas bus priimtas artimiausiu metu, – vylėsi R. Gylys.



Publikuota: 2020-05-08 15:17:05

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai