„Santaka“ / Ministerija neigia gandus apie išmokų mažinimą / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Ministerija neigia gandus apie išmokų mažinimą


Per karantiną dėl koronaviruso visuomenėje kilo nerimas, esą mažės pensijos, vaiko pinigai ir kitos išmokos. Tokiems nuogąstavimams visiškai nėra pagrindo.



Tikrai nemažės

Socialinės apsaugos ir darbo ministras pabrėžia, kad išmokų mažinimas nėra svarstomas, o vaiko pinigai, senatvės, netekto darbingumo ir šalpos pensijos per karantiną tikrai nemažės.

„Tiek mane asmeniškai, tiek ministeriją vis pasiekia sunerimusių gyventojų nuogąstavimai dėl neva mažėsiančių pensijų ir vaiko pinigų. Patikinu, kad tokioms kalboms visiškai nėra pagrindo. Priešingai – skiriame paramą darbo vietoms išlaikyti, raginame savivaldybes aktyviau teikti socialinę paramą, pavyzdžiui, pakeisti tvarkas, kad būtų galima skirti papildomą paramą ekstremalių situacijų atvejais“, – pabrėžė ministras Linas Kukuraitis.



Papildoma parama savivaldybėje

Savivaldybės turi galimybę šeimoms ar vienišiems asmenims skirti papildomą socialinę paramą įstatyme nenumatytais atvejais. Pavyzdžiui, jos gali skirti vienkartinę, tikslinę, periodinę, sąlyginę ir kitokias pašalpas, kai atsiranda sudėtingos aplinkybės.


Ministerijos nuomone, vienkartinė, tikslinė ir periodinė pašalpos galėtų siekti 257 eurus pirmam asmeniui šeimoje ar vienam gyvenančiam asmeniui, 206 eurus antram asmeniui ir 180 eurų trečiam bei kitam paskesniam šeimos asmeniui – taip parama atitiktų minimalų vartojimo poreikių dydį.

Savivaldybės administracija taip pat gali skirti socialinę pašalpą. Pretenduoti į ją galima tais atvejais, kai vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 125 eurų, neskaičiuojant vaiko pinigų, ir 15–35 proc. darbo užmokesčio, priklausomai nuo šeimos sudėties.

Būsto šildymo išlaidų kompensaciją savivaldybė skiria, kai išlaidos šildymui viršija 10 proc. skirtumo tarp pajamų ir valstybės remiamų pajamų dydžio, atitinkamai karšto ir šalto vandens kompensacija priklauso, kai išlaidos vandeniui viršija 5 ir 2 proc. pajamų ir valstybės remiamų pajamų dydžio.



Parama darbo vietų išlaikymui

Per karantiną ir ekstremalią situaciją dėl pandemijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė teisės aktų pataisas, kuriomis remiantis prastovas paskelbę darbdaviai turi galimybę gauti subsidijas darbuotojų darbo užmokesčiui.


Dirbantieji savarankiškai gaus fiksuotas 257 eurų per mėnesį išmokas. Tiek prastovas paskelbę darbdaviai, tiek savarankiškai dirbantieji dėl subsidijų ir išmokų jau gali kreiptis į Užimtumo tarnybą.

Remiantis SADM parengtomis įstatymo pataisomis, prailgintas laikas, kurį tėvai gali turėti nedarbingumą ir gauti ligos išmoką, kai prižiūri savo vaikus, kurie dėl karantino negali eiti į ugdymo įstaigas. Taip pat išplėstas sąrašas atvejų, kai galima gauti nedarbingumą, pavyzdžiui, dabar jį gali gauti ir seneliai, prižiūrintys anūkus, vaikai, prižiūrintys iki karantino paskelbimo dienos centrus lankiusius senyvo amžiaus tėvus.



Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.



Publikuota: 2020-04-17 12:51:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai