„Santaka“ / Naujas įstatymas – vartotojo naudai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-03-01 09:10

Dalinkitės:  


J.Petrušauskienė sakė, kad ieškos būdų viešai informuoti žmones apie pardavėjus ir paslaugų teikėjus, nepaisančius vartotojų interesų.

Autorės nuotr.


Naujas įstatymas – vartotojo naudai

Eglė MIČIULIENĖ


Nuo kovo 1 dienos įsigalioja Vartotojų teisių gynimo įstatymo pakeitimo įstatymas.

Naujos redakcijos įstatymu siekiama užtikrinti ES teisės aktų taikymą ginant vartotojų teises.



Suformuluota aiškiau

„Santakoje“ ne kartą rašėme apie Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarybą (NVTAT). Į jos poskyrį Marijampolėje apskrities gyventojai, taip pat ir vilkaviškiečiai, kreipiasi iškilus problemoms dėl nekokybiškų prekių ir paslaugų.

Nuo šiandien šioje srityje įsigalioja naujas ir gana ilgai ruoštas įstatymas, kuris leis aktyviau ginti vartotojų teises.

NVTAT Marijampolės apskrities skyriaus vedėja Jolanta Petrušauskienė sakė, jog keičiasi pačios organizacijos struktūra. Nuo kovo pirmosios tai bus ne taryba, o Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Įstaigai vadovaus nebe kolegialus organas – taryba, tai bus administraciją turinti įstaiga su jos vadovu – direktoriumi.

Naujajame įstatyme aiškiau išdėstyta Vartotojų teisių apsaugos tarnybos kompetencija, suformuluotos trūkstamos vartotojų apsaugos organizacinės, procesinės nuostatos.



Galės kreiptis į teismą

Sukurta nauja procedūra vartotojų teisių apsaugos srityje – vartotojų teisių gynimo procesas ne teisme. Jeigu vartotojui įsigijus nesaugią ar netinkamos kokybės prekę arba paslaugą pardavėjas ar paslaugų teikėjas nesutiks prekę grąžinti, pakeisti, pašalinti trūkumus, sumažinti kainą, vartotojas turės teisę kreiptis į tarnybą, inspekciją ar valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą. Šios institucijos privalės išnagrinėti vartotojo prašymą ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos.



Be kita ko, dabar numatyta, kad Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, gindama vartotojo teises, galės kreiptis į teismą ar prokuratūrą, jei prekės pardavėjas ar paslaugos tiekėjas nesutiks pašalinti nustatytų pažeidimų. Iki šiol tokio įpareigojimo NVTAT neturėjo, taryba daugiau koordinavo ir švietė vartotojus.

Taip pat išplėsta ir vartotojų asociacijų kompetencija.

Bus sudaryta ir Vartotojų teisių apsaugos taryba – kolegiali patariamoji institucija, veiksianti visuomeniniais pagrindais.



Skelbs viešai

Naujasis įstatymas reglamentuoja ir vartotojų švietimą. Numatoma, kad Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos transliuojamose laidose turės būti teikiama informacija vartotojų teisių apsaugos klausimais. Beje, ir dabar per radijo stotį „Kapsai“ leidžiama trumpa laidelė vartotojams „Verta žinoti“, kuriai medžiagą ruošia J.Petrušauskienė. Žmonėms naudinga informacija pateikiama kiekvieną trečiadienį, 8.15, 11.45 ir 16.45 val.

– Manau, kad naujajame įstatyme įtvirtintas labai svarbus viešumo aspektas. Po kovo 1 d. valstybinės institucijos, įgaliotos nagrinėti vartotojų ginčus, privalės pranešti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai informaciją apie ne teisminio ginčų nagrinėjimo metu priimtus sprendimus. Jeigu pardavėjai ar paslaugos teikėjai šių sprendimų nevykdys, tarnyba savo internetiniame tinklalapyje tai skelbs viešai.



Viešumas – tai pats didžiausias vartotojų ginklas ir, tikiuosi, galingesnis už administracines nuobaudas. Marijampolės apskrities skyrius ieškos būdų, kaip tinkamai informuoti vartotojus apie pardavėjus ir paslaugos teikėjus, kurie nepaiso savo vartotojų interesų ir nesiekia spręsti ginčų taikiai.

Vartotojai gaus išsamesnę informaciją apie pardavėjus ir jų prekes bei paslaugas, o verslininkai turės daugiau rūpintis savo reputacija, – kalbėjo J.Petrušauskienė.





Publikuota: 2007-03-01 09:10:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai