„Santaka“ / Socialinės pagalbos centras kviečia žmones suremti pečius / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Iki pandemijos socialinį darbą dirbusios moterys dabar ėmėsi siūti daugkartinio naudojimo apsaugines kaukes.

Mildos BLAŽAITIENĖS nuotr.


Socialinės pagalbos centras kviečia žmones suremti pečius

Renata VITKAUSKIENĖ


Vilkaviškio socialinės pagalbos centras savo veiklą – teikti paslaugas jų reikalingiems gyventojams – tęsia ir per karantiną. Darbuotojai suvokia būtinybę dirbti saugiai, kad rūpindamiesi žmonėmis netaptų koronaviruso nešiotojais ir patys „neiškristų iš rikiuotės“, – juk profesionali socialinė pagalba per pandemiją yra būtinybė. Ją užtikrinti padėtų visuomenės solidarumas su socialiniais darbuotojais.



Tebelanko namuose

„Socialines paslaugas teikti iš namų vargiai įmanoma. Vieni darbuotojai dirba įstaigoje, dalis – nuotoliniu būdu, kiti lanko klientus jų namuose“, – sakė Vilkaviškio socialinės pagalbos centro direktorė Rita Mickuvienė. 18 asmenų, baimindamiesi, kad darbuotojas neatneštų užkrato, paslaugas sustabdė, nes jaučiasi galintys išgyventi be įstaigos pagalbos per karantiną. Vienais pasirūpins vaikai, kiti kliaunasi vietos bendruomenės, kaimynų geranoriškumu.

„Vis dėlto daugeliui žmonių, kurie yra Vilkaviškio socialinės pagalbos centro klientai, mūsų pagalba reikalinga. Vilkaviškio mieste ir seniūnijose 70 neįgalių asmenų ir toliau gauna integralios pagalbos (globos ir slaugos) paslaugas. Nepalikome nežinioje 190 rajono vienišų, vienų gyvenančių senolių. Socialinės darbuotojos, jų padėjėjos šiuos žmones toliau lanko namuose. Centro darbuotojai, eidami teikti paslaugų, privalo naudotis dezinfekcinėmis bei asmens apsaugos priemonėmis ir dėl savo pačių, ir dėl klientų saugumo, – dvigubą atsakomybę akcentavo R. Mickuvienė. – Personalą privalome aprūpinti apsaugos priemonėmis. Asmens apsaugos priemonių mums reikia daug, kasdien 100 darbuotojų turime išduoti. Vienkartinių chalatų, dezinfekcinio skysčio paviršiams ir rankoms, respiratorių esame gavę iš Savivaldybės, tačiau poreikis yra žymiai didesnis.“




Kaukes siuva vietoje

Spręsdamas apsaugos priemonių stygiaus problemą centras verčiasi pagal galimybes: užsisakęs sulaukia eilės ir perka, o ką gali, pasidaro vietoje.

Jau apie porą savaičių Vilkaviškio socialinės pagalbos centro Neįgalaus jaunimo dienos užimtumo padalinio patalpos yra tapusios siuvykla. Kadangi karantinas sustabdė jaunų neįgalių žmonių grupės užsiėmimus, keturios socialinio darbuotojo padėjėjos sėdo siūti daugkartines kaukes kolegoms. Pasiuvo jau per šešis šimtus.

Per dieną pas kelis klientus apsilankančios darbuotojos jas turi pasikeisti prieš kiekvieną vizitą.

„Paslaugas teikiame visame rajone, ne tik Vilkaviškio mieste, taigi ir apsaugos priemones darbuotojams reikia išvežioti po visą savivaldybę, – kalbėjo R. Mickuvienė. – Kol kas nėra didelės stresinės situacijos, tačiau ruošiamės atvejui, jei padėtis pablogėtų. Norime turėti dezinfekcinio skysčio, vienkartinių drabužių rezervą.“

Direktorė džiaugėsi privačios įmonės pasiūlymu, kuris palengvintų socialinių darbuotojų krūvį ir sumažintų grėsmes.

Verslininkai siūlosi rajono kaimuose organizuoti prekybą maisto produktais iš autoparduotuvės, kuri atvyktų kuo arčiau apsipirkti pajėgiančio gyventojo. Šita galimybe jau susidomėjo Virbalio seniūnija.


Kita bendrovė siūlo išvežioti gyventojams maisto produktus. „Tokios iniciatyvos mums svarbios, nes nesijaučiame vieni. Būtina žinoti, kad ir verslas ateina į pagalbą, – akcentavo R. Mickuvienė. – Be abejo, džiaugiamės visuomeninių organizacijų, privačių asmenų siūloma pagalba nupirkti, nuvežti senjorams produktų, vaistų.“



Iki durų – neužtenka

Per karantiną Vilkaviškio socialinės pagalbos centras gyventojams privalo teikti tik būtinąsias paslaugas, darbuotojui neužeinant pas klientą. „Vis dėlto ne visais atvejais užtenka tik nupirkti ir iki durų atvežti maisto, būtinų medikamentų. Mūsų klientai yra garbaus amžiaus, kai kurie – vieniši. Būna situacijų, kai darbuotojui tenka pagaminti žmogui valgyti – priešingu atveju senolis liks be šilto maisto. Yra žmonių, kurie gyvena individualiuose namuose, tačiau patys jau nepajėgia kūrenti krosnies. Ir tokiais atvejais darbuotojai užeina, nepalieka senukų šalti, – sakė R. Mickuvienė. – Kasdien sulaukiame naujų pagalbos skambučių. Važiuojame ir pas tuos žmones, su kuriais iki šiol centras nebuvo sudaręs sutarties dėl paslaugų.“


Kaip ir anksčiau, Vilkaviškio parapijos valgykloje paruoštą maistą centro darbuotojai išvežioja į tokios pagalbos reikalingų gyventojų namus. Šiuo metu tokios paslaugos poreikis patenkinamas, būtų galimybė padėti didesniam skaičiui žmonių. Tie, kurie anksčiau pietų ateidavo į parapijos valgyklėlę, dabar karštą sriubą išsineša, prie bendro stalo nesėda.



Problemos nedingo

Vilkaviškio socialinės pagalbos centro darbuotojai vis dar susiduria su atvejais, kai žmonės nesuvokia susiklosčiusios padėties rimtumo. Lankomiems asmenims tenka aiškinti apie koronaviruso grėsmes, kaip jiems reikėtų elgtis per karantiną, netgi padėti planuoti pirkinius.

„Žmonės sunerimę: kaip išsirašys vaistus, ar jiems užteks duonos, ar liks maisto. Dažno artimieji izoliuojasi, žmonės lieka nepabendravę. Taigi mes esame jiems patys artimiausi, – kalbėjo Vilkaviškyje dirbanti lankomosios priežiūros darbuotoja Jolita Mačiokienė. – Raminu, kad produktų užteks, nors žmonės prašo nupirkti daug duonos, mėsos, kruopų.

Kai kuriais atvejais reikliems seneliams tenka paaiškinti, jog šiuo metu parduotuvėse ilgai užsibūti renkantis prekes niekam nėra saugu ir kad mes turime apipirkti daug žmonių. Susitariame, kad vietoje mėgstamiausios grietinės šiuo metu tiks ir kitokia.“

Su vaikus auginančiomis šeimomis, kuriose kyla problemų, darbuotojai palaiko ryšį bendraudami įprastais ir vaizdo skambučiais. Kartą per savaitę, o esant poreikiui – ir dažniau specialistas važiuoja į šeimą, kad pamatytų realią situaciją.

Paramos šeimai tarnybos vadovė Rima Gražulienė pastebėjo, kad vienos šeimos labiau susitelkė, daugiau atsakomybės prisiėmė sau, tačiau yra ir tokių, kuriose problemos pagilėjo. Anot centro darbuotojų, „Visko yra: ir neblaivių tėvų, ir neprižiūrėtų vaikų.“ Tokiais atvejais būtini atvejo vadybos posėdžiai, užtikrinant neatidėliotinos pagalbos suteikimą vaikui ir jo šeimai, karantino metu organizuojami nuotoliniu būdu.



Laukia savo vaikų

Matydama nuolat augantį paslaugų poreikį Vilkaviškio socialinės pagalbos centro vadovė kviečia klientų artimuosius įvertinti savo pačių galimybes šiuo metu.

„Noriu paraginti žmones aktyviau rūpintis savo artimaisiais. Asmenų, senų, neįgalių, kurie yra visiškai vieniši, nėra tiek daug. Dauguma jų turi vaikų, anūkų. Dabar dalis kitų sričių darbuotojų turi nedarbingumo pažymėjimą, iš užsienio sugrįžo daug emigrantų. Labai tikimės, kad grįžę jie pasirūpins savo artimaisiais ir taip sumažins skaičių asmenų, pas kuriuos šiuo sudėtingu metu būtina nueiti socialiniam darbuotojui. Galbūt karantino dienomis senoliai galėtų pagyventi pas artimuosius, jaustųsi nepamiršti ir reikalingi, – kalbėjo R. Mickuvienė. – Mes rūpinamės seneliais ir žinome: jie labiausiai laukia jūsų – savo vaikų, savo anūkų. Apie jus nuolat kalba, džiaugiasi jūsų pasiekimais, gyvena jūsų problemomis ir nuolatos laukia. Jie laukia ne darbuotojų – jie laukia savų vaikų, savų artimųjų. Jeigu tie, kurie gali, artimaisiais pasirūpintų patys, paslaugas teikiantys darbuotojai galėtų labiau pasirūpinti vienišais žmonėmis.“


Vilkaviškio socialinės pagalbos centro kolektyvas pagalbos reikalingiems žmonėms akcentuoja, kad jie neliks vieni. Įstaiga dirba (tiesa, šiuo metu sustabdytas aprūpinimas techninės pagalbos priemonėmis, vyksta tik registracija), stengiamasi suteikti klientams būtinas paslaugas.

Dėl pandemijos socialiniams darbuotojams kilo daugiau iššūkių, natūralu, kad jie baiminasi užkrato. Kolektyvas norėtų, kad atsirastų galimybė socialiniams darbuotojams, kaip ir medikams, atlikti testus dėl koronaviruso. Tai aktualu ir dėl darbuotojų, ir dėl klientų saugumo.



Publikuota: 2020-04-15 08:44:46

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai