„Santaka“ / Stambias ir žaliąsias atliekas prašo pasilaikyti iki karantino pabaigos / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  


Per karantiną paprastai užrakinti Vilkaviškio didžiųjų gabaritų atliekų aikštelės vartai ką tik buvo atkelti: šiukšles į Šiaurės gatvę atvežė iš anksto su darbuotojais susitaręs klientas.

Autorės nuotr.


Stambias ir žaliąsias atliekas prašo pasilaikyti iki karantino pabaigos

Eglė MIČIULIENĖ


Visos atliekų priėmimo aikštelės vartus gyventojams šiuo metu atkelia tik esant didelei būtinybei ir tik iš anksto susitarus. Tačiau to nežinodami šiukšles atvežę klientai nenori pilnomis priekabomis važiuoti atgal.

Pasiūlė atvykti po kelių dienų

Kiekvieną pavasarį žmonės puola tvarkytis kiemus, kuopti garažus ir sandėliukus. Šį pavasarį tokie aplinkos tvarkymai dar labiau suintensyvėjo, mat nemažai gyventojų nebevaikšto į darbą, tad lieka namuose ar važiuoja į sodus, kur paprastai atsiranda nebenaudojamų senų daiktų, susikaupia augalinių atliekų.

Tačiau viruso keliamas pavojus į namus išvijo ir atliekų priėmimo aikštelių darbuotojus: jie dirba nuotoliniu būdu. Šiuo metu ant didžiųjų gabaritų atliekų bei žaliųjų atliekų priėmimo aikštelių vartų kabo įspėjantys užrašai, kad karantino metu UAB Marijampolės atliekų tvarkymo centro (MAATC) klientų klausimai sprendžiami telefonu.

„Esant neatidėliotinai būtinybei interesantai susisiekia su MAATC darbuotoju telefonu ir susitaria dėl susitikimo iš anksto, laikantis visų būtinųjų sveikatos apsaugos karantino laikotarpiu reikalavimų“, – rašoma ant vartų pakabintame rašte.



Tokia tvarka suprantama ne visiems gyventojams.

„Pasiskolinome priekabaitę, atvežėme šiukšles į aikštelę, o ji nedirba. Susiskambinus liepė atvežti už kelių dienų, bet mums priekabą ištuštinti reikia. Suprantu darbuotoją, ji nekalta, kad taip įsakyta, bet sprendimas uždaryti aikšteles atrodo keistai. Manau, kad nuėjus į prekybos centrą yra kur kas didesnė tikimybė užsikrėsti nei atvežus atliekas į aikštelę, kur darbas vyksta lauke, gryname ore. Mes šiaip taip savo problemą išsprendėme, bet kitas stabtelės pakelėje ir išvers ten savo „turtus“. Patys rašote, kad pamiškėse šiukšlių daugėja. O dabar vairuotojai dar padangas pradeda keisti – juk automobilių dirbtuvės veikia, skirtingai nei jas priimančios aikštelės“, – stebėjosi į redakciją paskambinusi laikraščio skaitytoja.

Rašosi į eilę

Nuvykę į Šiaurės gatvėje esančią Vilkaviškio didžiųjų gabaritų atliekų aikštelę, vartus radome atkeltus: kaip tik tuo metu atvažiavęs žmogus šiukšles iš priekabos krovė į konteinerį.

Atliekų priėmėja Raminta Astrauskienė patvirtino, kad laikantis Aplinkos ministerijos nurodymų aikštelė nuolatos nedirba.

„Jei gyventojai skambina ir jiems būtiniausiai reikia išvežti šiukšles, susitariame dieną, valandą ir atvažiavę įleidžiame. Dėl vieno žmogaus tikrai nevažiuojame. Paprastai atvykstame dukart į savaitę ir per dieną priimame iki dešimties iš anksto užsirašiusių žmonių. Vis dėlto dauguma supranta ir pas mus nesiveržia, sako, kad atvažiuos pasibaigus karantinui“, – aiškino R. Astrauskienė.



Atvežantys atliekas žmonės surašomi į eilę pagal valandas, nes vienu metu į aikštelę neįleidžiama daugiau nei vienas klientas.
Jeigu būtiniausiai reikia išvežti šiukšles, susitariame dieną, valandą ir atvažiavę į aikštelę įleidžiame.


Tiesa, tiems, kurie nori atgabenti daiktų į aikštelėje veikiančią atiduotuvę, šiuo metu tikrai teks palaukti. Kol nesibaigė karantinas, naudoti dar tinkami daiktai nei priimami, nei dalijami jų norintiems žmonėms.

Visoje Lietuvoje tas pats

MAATC prevencinės veiklos organizatorė Liucija Burbienė aiškino, kad tokia atliekų priėmimo aikštelių darbo tvarka galioja visoje Lietuvoje.

„Toks nurodymas duotas iš Aplinkos ministerijos. Gyventojų prašoma susilaikyti ir kol kas nevežti didžiųjų atliekų, bet ne visi tai nori suprasti. Kaip tik Vilkaviškyje buvo tokia situacija: kai buvo pranešta, kad valdininkai dirba nuotoliniu būdu, vienas aukštas „ponas“ vos ne antrą dieną atvykęs į uždarytą žaliųjų atliekų aikštelę pakėlė triukšmą, kad išsivalė sodą, kur nuo pernai buvo negrėbti lapai. Pasirodo, jo nuotolinis darbas buvo susigrėbti lapus sode...“ – kalbėjo L. Burbienė.



MAATC atstovė priminė, kad net ir susitarę su aikštelės darbuotojais klientai privalo atvykti dėvėdami apsaugos priemones (kaukes, vienkartines pirštines), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo ir asmens higienos.

L. Burbienė teigė, jog atliekų rūšiavimo linija veikia ir žmonės prie jos dirba. Patalpos nuolat dezinfekuojamos, laikomasi saugos reikalavimų.

„Aplinkos ministerija reikalauja, kad saviizoliacijoje būnantys žmonės visas savo atliekas tris dienas palaikytų lauke ar balkone, tik tada mestų į konteinerius. Bet tikrai labai abejoju, ar daug kas tokio reikalavimo laikosi. O visos atliekos suvažiuoja pas mus ir yra rūšiuojamos. Labai bijome, kad mūsų darbuotojai nesusirgtų, kitaip visus tektų uždaryti keturiolikai dienų“, – kalbėjo bendrovės atstovė.

Vieniems draudžia, kitiems – ne

Tad atliekų tvarkytojų pozicija aiški – ministerija dirbti neleido.

Tačiau gyventojų klausimas tebelieka atviras: kodėl draudžiama dirbti atviroje teritorijoje, kur kontaktas su žmonėmis – minimaliausias, kai tuo pat metu visu pajėgumu dirba ne tik didieji prekybos centrai, bet ir kelininkai, statybininkai, gamyklos, fabrikai, kur žmonių susirenka ir po kelis šimtus. Nors uždaryti nedideli gėlininkų kioskeliai, kur už stiklo stovi po vieną žmogų...

Kita vertus, jei jau ministerija neleido dirbti, koks tuomet yra nuotolinis atliekų tvarkytojų darbas, už kurį, kaip ir už valdininkų darbą, sumoka mokesčių mokėtojai?





Publikuota: 2020-04-12 11:11:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai