„Santaka“ / Mažos gatvelės gyventojams pagaliau pažadėta pagalba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-02-23 16:59

Dalinkitės:  


– Gerai, kad dar nuo tų laikų, kai su mokiniais važinėjome į kolūkį dirbti, turiu guminius batus, – kalbėjo mokytoja dirbanti A.Kukienė.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Mažos gatvelės gyventojams pagaliau pažadėta pagalba

Eglė MIČIULIENĖ

Į redakciją paskambinusi B.Sruogos gatvėje gyvenanti vilkaviškietė iš nevilties verkė. Moteris pasakojo, kad jos namus nuolat semia vanduo.Į rūsį – su guminiais batais

Kartu su Vilkaviškio miesto seniūnu Algiu Kiseliūnu nuvažiavę į Naujamiestį ir suradę minėtą namą B.Sruogos gatvėje, jau iš kiemo pro atvirą rūsio langą išvydome telkšant vandenį. Rūsio grindys buvo apsemtos gal per du sprindžius.

Čia gyvenanti Alvyra Kukienė mus pasitiko su ašaromis. Ji aiškino, jog prieš keletą metų Naujamiestyje tiesiant vandentiekio ir kanalizacijos trasas jų gatvelė buvo paprasčiausiai apeita.

– Apkasė visas gatves aplink – K.Donelaičio, Algirdo, P.Kriaučiūno, – o mūsų gatvelę paliko. Tai ar mes – ne mokesčių mokėtojai? Dabar nuolat plaukia ir rūsys, ir vonia. Negalime nei nusiprausti, nei skalbti. Kai lauke sausiau, į rūsį dar galiu įeiti su kaliošais. O palyja daugiau – nė krosnies negaliu pasikurti. Kai pašalo, vanduo truputį nuseko, tai atsikėlusi naktį krosnį pasikūriau. Susirgau šaltyje miegodama. Sienos peršlampa, bijau rūsyje uždegti elektrą, kad netrenktų. Rūsyje buvo danga – ji supuvo, išlupau. Malkos, anglys plaukia, pelenai krosnyje šlapi. Nuo nuolatinės drėgmės drėksta kaminas ir jau pradėjo trūkinėti, – nervinosi namo gyventoja.Sugadino sistemą

A.Kukienė teigė, jog kiti šios gatvės gyventojai taip pat kenčia nuo potvynių rūsiuose. Neapsikentę žmonės keliskart kreipėsi į valdininkus.

Moteris pasakojo, jog vieni apskritai neatsakė, kiti liepė susirasti žmogų, kuris leistų perkasti savo sklypą ir per jį atvesti kanalizaciją iš kitos gatvės. Treti aiškino, kad B.Sruogos gatvei nebeliko lėšų. Esą tos, kurios buvo skirtos buitinių nuotekų ir vandens tinklams Naujamiestyje, neužbaigus darbų šiame kvartale pervestos Kybartų vandens valymo įrenginiams.

– O iš vieno valdininko apskritai išgirdau ne atsakymą, o patyčias. Mintis tokia: yra žmogus, yra problema. Žmogaus nebus – ir problemos nebus, – jaudinosi A.Kukienė.

Moteris pasakojo, jog maždaug prieš trisdešimt metų jų šeima, kaip ir kiti kvartalo gyventojai, lietaus vandens nuotekas sujungė į bendrą drenažą. Buitinėms nuotekoms šalia namo įkasė didelę cisterną.

Prieš porą metų tiesiant vandentiekio ir nuotekų tinklus senoji lietaus drenažo sistema buvo pažeista. Taigi vanduo jau nenubėga ir kaupiasi rūsyje.

Moterį išklausęs A.Kiseliūnas sakė, jog šią problemą spręsti – Savivaldybės kompetencija, ir patarė kreiptis į Vietinio ūkio skyrių.Susitarti nepavyko

Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Grumadas sakė puikiai prisimenantis Savivaldybės susirašinėjimus su B.Sruogos gatvės gyventojais.

Bėda ta, kad B.Sruogos gatvelė ribojasi tik su Vytauto gatve ir baigiasi akligatviu. O Vytauto gatve nuotekų ir kanalizacijų sistemų tiesti neįmanoma, nes netinkamas nuolydžio aukštis, be to, šioje gatvėje išvedžiota labai daug komunikacijų – elektros, tarptautinių ryšių kabelių ir kt.

– Iki B.Sruogos gatvės nutiesti vandentiekį ir buitinių nuotekų liniją galima tik iš kitų gatvių, per privačius sklypus. Tam reikia jų savininkų sutikimo. O žmonėms susitarti su kaimynais nepavyko, – aiškino A.Grumadas.

Vienas K.Donelaičio gatvėje gyvenantis žmogus, per kurio sklypą turėjo būti tiesiamos komunikacijos B.Sruogos gatvelės gyventojams, už pasinaudojimą jo sklypu iškėlė tokias sąlygas, kurios pasirodė „neįkandamos“ nei kaimynams, nei Savivaldybei.

Problemos neišsprendus, gatvė palikta be komunikacijų.Tekėjo į upelį

Anot A.Grumado, Naujamiestyje niekad nebuvo jokių tinklų. Žmonės savo lėšomis tiesė trasas upelio link. Visos nuotekos bėgo į upelį: iš vienų vamzdžių tekėjo tik lietaus vanduo, iš kitų – ir kanalizacijos „turtas“.

Vyr. specialistas teigė, jog prieš porą metų kasant naują magistralę buvo atkasta kažkada savavališkai įrengtų įvadų. Galimas dalykas, jog ne visi jie buvo atstatyti.

A.Grumadas svarstė, jog paviršiniai vandenys B.Sruogos gatvėje dėl natūralaus nuolydžio turėtų nutekėti į upelį. O kad nesemtų rūsių, žmonėms jis patarė pasidaryti prieduobes ir į jas sutekėjusį vandenį ištraukti siurbliuku.

Tačiau valdininkas pasiūlė nuvažiuoti į UAB „Vilkaviškio vandenys“ ir peržiūrėti planus, kuriuose numatyta tolimesnė vandentiekio ir kanalizacijos tinklų tiesimo eiga. Esą, šioje instancijoje pasakys, ar dar įmanoma trasas nutiesti ir B.Sruogos gatvėje.Dar vienas „apendiksas“

– Mes rūpinamės likusia Naujamiesčio kvartalo dalimi, kur nuotekų ir kanalizacijos tinklai dar neišvedžioti. Dabar patys turime lygiai tokį „apendiksą“ – Draugystės gatvę, einančią iš Vytauto gatvės. Bet problemą šiaip taip išsprendėme: suderinome reikalus su žmogumi, per kurio sklypą bus kasama vandentiekio ir nuotekų trasa. Ilgai teko įkalbinėti, rašėme garantinį raštą, kad jei darbininkai ką sugadins, kokį krūmą išvers, – už tai bus sumokėta, – dėstė Algimantas Kupstas, UAB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius technikai.

Pastarasis tinklų tiesimo etapas vyksta pagal Nemuno vidurupio baseino investicinę programą. A.Kupstas aiškino, jog darbai atliekami pagal projektą, griežtai kontroliuojami ir jų koreguoti negalima. O B.Sruogos gatvės darbų projekte nėra.

– Ta gatvė nebuvo įtraukta į ankstesnį projektą, neįtraukta ir dabar. Prieš porą metų darbus Naujamiestyje iš savo lėšų užsakė Savivaldybė – ten turite klausti, kodėl šios gatvės projekte nėra, – sakė „Vilkaviškio vandenų“ atstovas.Pažeistas viešas interesas

Užjausdami B.Sruogos gatvės gyventojus, kuriems teko varstyti ne vieno kabineto duris, dar kartą kreipėmės į Savivaldybę. Šįkart – į Savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Kasparaitį.

– Nuo ES skiriamų lėšų nukrypti negalima. Bet paprastai po konkurso tarp tų pinigų, kurie pagal sąmatą skirti darbams, ir tų, kuriuos numato konkursą laimėjusi įmonė, būna kainų skirtumas. Užsakovas tą skirtumą pagal susitarimą gali panaudoti savo nuožiūra. Taigi kai vyks darbai kitose gatvėse, sutvarkysime ir šitą. Dabar vyksta projektavimo procesas. Tik noriu pabrėžti, kad žmonės sektų skelbimus laikraštyje: kai bus viešas antrojo darbų etapo svarstymas, reikia jame dalyvauti, išsakyti savo pretenzijas ir problemas, – sakė administracijos direktorius.

S.Kasparaitis teigė, jog sklypo neleidžiantis perkasti žmogus pažeidžia viešąjį interesą – trukdo visai gatvei.

– Tam žmogui, per kurio sklypą eis trasa, bus sumokėta. Nuostoliai bus padengti pagal tai, kaip numatyta įstatyme, – pažadėjo S.Kasparaitis.

Kodėl anksčiau viešas interesas nebuvo svarbus, taip ir liko neaišku. Tačiau svarbiausia, jog šįkart mažos Naujamiesčio gatvelės gyventojai, per potvynius ir taip jau patyrę nuostolių, nebūtų palikti likimo valiai.

***

P.S. Po to, kai rašinys buvo paruoštas spaudai, UAB „Vilkaviškio vandenys“ direktorius technikai A.Kupstas pranešė, kad B.Sruogos gatvė įtraukta į antrąjį Nemuno vidurupio baseino investicinės programos darbų etapą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas