„Santaka“ / Prezidento darbo diena Suvalkijoje buvo ilga / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Basanavičynėje jau auga prezidento Gitano Nausėdos kartu su Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno iniciatoriumi Vitaliumi Stepuliu pasodintas ąžuoliukas.

Autorės nuotr.


Prezidento darbo diena Suvalkijoje buvo ilga

Eglė MIČIULIENĖ


Užvakar Kazlų Rūdoje lankęsis prezidentas Gitanas Nausėda dalį savo dienos skyrė ir Vilkaviškio rajonui. Lietuvos vadovas viešėjo Jono Basanavičiaus gimtinėje, Paežerių dvare, aplankė ir jauną šeimą, besidžiaugiančią naujagimiais trynukais. Tiesa, ne apie visus vizitus buvo skelbiama viešai.



Tarėsi su merais

Trečiadienį savo darbo dieną Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda nukėlė į Suvalkiją. Iš ryto Kazlų Rūdos savivaldybėje buvo suorganizuotas susitikimas su regiono savivaldybių merais. Čia per beveik dvi valandas aptarti tiek visam regionui, tiek atskiroms savivaldybės aktualūs klausimai.

Pasinaudodamas proga Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka išdėstė mūsų rajonui svarbius reikalus. Meras klausė dėl papildomo finansavimo sprendžiant ekologines problemas pasienyje, Kybartuose, keliamas į Kaliningrado sritį vykstančių vilkikų spūsčių. A. Neiberka kalbėjo ir apie galimybę mūsų rajone panaudoti geoterminę energiją, kitų atsinaujinančių energijos šaltinių vystymo galimybes, savivaldybių skolinimosi limitus, atliekų tvarkymo kainų reikalus, švietimo įstaigų vadovų tvirtinimą ir kt.



„Džiaugiuosi, kad buvome išklausyti, ir tikiuosi, jog prezidentas mus išgirdo. Jo komanda ypač susidomėjo geotermija, kaip galima ekologijos kryptimi, galinčia duoti naudos gydymo srityje bei atpiginti šildymo kaštus. Prezidento patarėjai davė savo kontaktus ir pažadėjo nukreipti mus į tam tikrus fondus“, – kalbėjo A. Neiberka.



Vaišino gilių kava

Popietę nemažas būrys žmonių prezidento laukė J. Basanavičiaus gimtinėje.

Basanavičynės kieme pasirodęs ir muziejaus vadovei Rūtai Vasiliauskienei, visiems darbuotojams, Bartninkų seniūnijos administracijai, rajono merui, klebonui bei kitiems susirinkusiesiems rankas paspaudęs G. Nausėda daugiausiai bendravo su Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno iniciatoriumi Vitaliumi Stepuliu. Gražaus amžiaus, tačiau energingas ir nuostabios atminties V. Stepulis valstybės vadovui aprodė visą sodyboje eksponuojamą fotografijų parodą, liudijančią pačias Tautinio atgimimo ąžuolyno ištakas, pasakojo Basanavičynės ir ąžuolyno istoriją bei atsakinėjo į gausius prezidento klausimus. Vėliau abu kartu pasodino ąžuoliuką, o svarbiausius momentus fiksavo ne tik žurnalistai, bet ir visą ąžuolyno atsiradimo istoriją įamžinęs fotografas Leonardas Skirpstas.



Pats prezidentas tvirtino, kad ši viešnagė ir pirmojo ąžuoliuko pasodinimas Tautinio atgimimo ąžuolyne įspūdį paliko ilgam.

„Tikrai prisiminsiu šią viešnagę, kaip ir savo darbą sodinant ąžuoliuką. Bus smagu po kažkiek metų atvykti pažiūrėti, kaip jam sekasi, galbūt pagenėti, jeigu reikės. Tikrai jausiuosi čia palikęs dalelę savo širdies“, – kalbėjo šalies vadovas.

Apžiūrėjęs storiausią šio ąžuolyno medį, pasivaišinęs Basanavičynės darbuotojų išvirta gilių kava, prezidentas išvyko į Paežerių dvarą, kur susitiko su Marijampolės apskrities kaimo bendruomenių atstovais.



Apie bendruomenių reikalus

Bendruomenių lyderiai šalies vadovui išsakė jiems svarbias problemas, vyko diskusija.

Kaip sakė Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė, susitikime pasidalyta nerimu dėl ateinančio Europos Sąjungos finansinio laikotarpio ir mažėjančių lėšų kaimo plėtrai, kalbėta apie tai, kad valstybės parama kaimo bendruomenėms nesikeičia nuo lito laikų, nors bendruomenių skaičius ir lėšų poreikis jau išaugę dvigubai.



Diskutuota apie įstatymus, kurie bendruomenėms neleidžia įsigyti žemės veiklai vykdyti, apie savanorystės skatinimo programą, būtinybę formuoti bendrą bendruomenių vystymo ir plėtros strategiją bei kitus reikalus.

Bendruomenių lyderiai susitikimu sakė likę patenktinti, o prezidentas jiems aktualius klausimus pažadėjo apsvarstyti.



Aplankė trynukus

Dar vienas kelias mūsų rajone šalies vadovą ir jo komandą nuvedė į Stirnėnų kaimą (Pilviškių sen.), į neseniai gimusių trynukų namus. Tai, anot prezidento atstovų, buvo privatus vizitas, iš anksto suderintas tik su trejetuko tėvais Jovita ir Martynu Ivanovais.

„Neįsivaizdavome, kad kada nors į mūsų namus atvažiuos prezidentas. G. Nausėda aplankė vaikučius, atvežė jiems dovanėlių. Pakalbėjome pusę valandos, atsigėrėme kavos – viskas praėjo sklandžiai ir smagiai. Prezidentas lyg ir pažadėjo dar kada nors atvykti“, – pasakojo J. Ivanovienė.

Moteris sakė, kad mažyliai viešnagės metu ramiai miegojo ir tėvams su šalies vadovu bendrauti netrukdė.

Pats G. Nausėda savo įspūdžio apie regioną po intensyvaus trečiadienio vizito Suvalkijos krašte sakė dar negalintis apibendrinti.

„Lietuvą esu apkeliavęs plačiai, žinau ir šį regioną. Negaliu pasakyti, kad buvau dažnas svečias, bet šį kraštą žinau kaip tvirtus principus turinčių žmonių, gražios gamtos ir labai svarbių mūsų tautai istorinių paminklų regioną. O šiandien jis turbūt gyvena tomis pačiomis nuotaikomis, kaip ir visa Lietuva. Trūksta žmonių, jaunimo, daug kas emigravę. Bet visa tai įveikiama, ir jau matau atvirkštines tendencijas – žmonės ima galvoti apie grįžimą į savo kraštą. Svarbu šios krypties nepamesti, ją laiku apčiuopti – ir viskas bus gerai“, – teigė šalies vadovas.





Galerija: Prezidentas 




Publikuota: 2020-03-03 08:18:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai