„Santaka“ / „Seniūnija – kaip namai: bėdas tenka spręsti kuo greičiau“ / Seniūnijų portretai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Seniūnijų portretai

Dalinkitės:  


Klausučiuose gyvenančiai Juditai Skystimienei seniūnijos džiaugsmai ir rūpesčiai – puikiai pažįstami.

Autoriaus nuotr.


„Seniūnija – kaip namai: bėdas tenka spręsti kuo greičiau“

Andrius GRYGELAITIS


Jau daugiau nei pusantro mėnesio Klausučių seniūnijai vadovauja Judita Skystimienė. Ji šiose pareigose pakeitė į užtarnautą poilsį pasitraukusią buvusią ilgametę seniūnę Gemą Skystimienę.



Iš karto į darbų sūkurį

Galima sakyti, kad praeitų metų gruodžio 16 d. seniūnijai vadovauti pradėjusiai J. Skystimienei nebuvo duota laiko susipažinti su naujomis pareigomis. Ji jau pačią pirmąją darbo dieną buvo priversta vykti į vieną socialinį būstą ir spręsti ten iškilusias problemas. Kitą dieną laukė dar viena panaši išvyka, prisidėjo ir kitų rūpesčių.

Kaip tik tuo metu seniūnijoje buvo ruošiamasi kalėdinio laikotarpio renginiams, tad veiklos naujai vadovei tikrai netrūko. Adaptaciją kiek palengvino, kad beveik visus seniūnijos darbuotojus ji pažinojo iš anksčiau. O ir kolektyvas naująją savo vadovę priėmė itin šiltai.

„Galima sakyti, jog iš karto buvau įmesta į darbų sūkurį. Nors seniūno pareigybės aprašymas gana platus, jame surašyta tik nedidelė dalis tų veiklų, kurias iš tikrųjų reikia atlikti. Labai greitai supratau, kad seniūnija yra kaip namai – jei iškilo problema, ją reikia išspręsti kuo greičiau“, – pasakojo J. Skystimienė.



Naujoji Klausučių seniūnijos vadovė dar prieš kandidatuodama į šias pareigas žinojo, kad lengva nebus, tačiau buvo tam tvirtai pasiryžusi. Nors praėjo dar labai nedaug laiko, tačiau ji tikino kol kas besimėgaujanti naujuoju darbu.

J. Skystimienė Marijampolės kolegijoje ir Šiaulių universitete yra baigusi dailės bei technologijų mokytojo studijas, o Kauno technologijos universitete įgijusi vadybos ir verslo administravimo magistro laipsnį. 35-erių metų moteris 14 metų dirbo pedagoginį darbą Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinėje bei Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklose. Pastarojoje įstaigoje trejus metus ėjo direktoriaus pavaduotojos ugdymui pareigas, iš kurių išėjo vaiko priežiūros atostogų.

„Kai sužinojau apie galimybę kandidatuoti į seniūno pareigas, pradėjau galvoti, kad tai galėtų būti kita mano karjeros stotelė. Norėjosi naujų iššūkių, platesnių veiklos galimybių, todėl vis dažniau ėmiau savęs klausinėti – „kada, jei ne dabar?“. Pati didžiausia vertybė man yra šeima. Su vyru Vitaliu auginame tris vaikus – penkiolikmetę Gabiją, šešeriais metais jaunesnę Ievą ir vos dvejų sulaukusį Beną. Tik didžiulis jų palaikymas ir paskatinimas privertė pasiryžti dalyvauti konkurse. Džiaugiuosi, kad pavyko jį laimėti“, – šypsojosi pašnekovė.





Buvusios seniūnės prašymas

Paklausta, ar prieš priimdama sprendimą kandidatuoti į naujas pareigas nesibaimino gana aukštai užkeltos buvusios seniūnės kartelės, J. Skystimienė tikino supratusi, kur einanti ir kiek reikės įdėti pastangų ne tik mėginant išlaikyti seniūnijos lygį, bet ir norint pakelti jį dar aukščiau. Pati iniciatyvą mėgstanti rodyti naujoji seniūnė sakė, jog prieš priimdama bet kokius sprendimus tariasi su kitais seniūnijos darbuotojais.

„Per trumpą laiką pamačiau, kokią stiprią komandą čia turime. Apskritai, likau sužavėta žmonių geranoriškumo, noro padėti ir prisidėti prie seniūnijos gerovės. Kalbu ne vien apie seniūnijos darbuotojus, bet ir apie seniūnaičius, bendruomenių pirmininkus, eilinius žmones“, – teigė J. Skystimienė.

Ne paslaptis, kad ji dabartinėse pareigose pakeitė savo anytą. Pati Judita pripažino iš pradžių girdėjusi ne itin malonių replikų, kad neva ji iš G. Skystimienės paveldėjo postą ar kad buvusi seniūnė pasirūpino, jog būtent marti ją pakeistų. Vis dėlto moteris jaučiasi pakankamai rami, nes laimėjo viešą konkursą, kurį skelbė Valstybės tarnybos departamentas.



„Manau, apkalbų yra visose srityse, o vadovaujančias pareigas užimantys asmenys su jomis susiduria itin dažnai. Esu tvirtai pasiryžusi išlaikyti seniūnijos įvaizdį, jos gyventojams sukurti dar gražesnę, patrauklesnę ir saugesnę aplinką, garsinti šio krašto istoriją, puoselėti Klausučius kaip traukos centrą, skatinti bendradarbiavimą ir bendrystę bei stengtis pateisinti visų žmonių lūkesčius. Suprantu, kad mano pavardė tarsi įpareigoja dar labiau stengtis, tačiau nemažą paskatą suteikia ir iki šiol nuveikti darbai. Be to, aš pati gyvenu šioje seniūnijoje, tad noriu, kad ji būtų gražesnė“, – teigė J. Skystimienė.

Ji prisipažino iš buvusios seniūnės sulaukusi nemažai patarimų, tačiau pagrindinis buvusios seniūnijos vadovės prašymas – neapleisti Klausučių „Atgimimo“ parko.

„Tai – tarsi jos kūdikis. Šis parkas yra bene didžiausias seniūnijos traukos centras, kurį lanko ne tik vietiniai gyventojai, bet ir žmonės iš kitų seniūnijų, net iš kitų rajonų. Tikrai dėsime visas pastangas, kad šis parkas toliau klestėtų. Šiemet jame planuojame pastatyti naują treniruoklį, galvojame įrengti apsaugos kameras“, – planus atskleidė pašnekovė.



Laukiantys darbai

Nors pati gyvena Klausučiuose ir aplinkinių gyvenimo peripetijos jai iki šiol nebuvo svetimos, tačiau tik tapusi seniūne J. Skystimienė dar geriau ėmė suprasti, kad seniūnijoje, be gražių dalykų, apstu ir problemų. Anot seniūnės, vienas iš didžiausių Klausučių seniūnijos rūpesčių – kelių infrastruktūra. Seniūnijoje yra 87 km žvyrkelių, kurių būklę būtina gerinti. Tam tikslui ir toliau bus bendradarbiaujama su vietos ūkininkais, o prioritetiniais bus laikomi tie keliai, kuriais į mokyklas vežiojami vaikai.

J. Skystimienė pasakojo, kad šiuo metu seniūnijos gyventojai centralizuotai jungiasi prie vandentiekio ir nuotėkų tinklų. Dalis tai daro vis dar nenoriai, todėl seniūnijos specialistai įdeda nemažai pastangų bandydami žmones įtikinti, jog tai bus naudinga jiems patiems.

Tarp didžiausių tikslų – senus kai kurių gyvenviečių šviestuvus pakeisti naujais, taupančiais energiją. Taip pat šiais metais bus toliau tveriama Didvyžių kapinių tvora, planuojama Žaliosios viešosiose kapinėse įrengti takus. Šiemet Šapalų kaime ketinama sutvarkyti buvusių fermų teritoriją, pagal išgales ir toliau remontuoti kai kuriuos seniūnijoje esančius socialinius būstus. O kur dar kasmetiniai darbai, viešųjų erdvių, poilsio zonų priežiūra?



„Pradėjome vežti gyventojų sukauptas stambiagabarites atliekas. Seniūnijoje turime kelias problemines vietas, kurias patys gyventojai pavertė nelegaliais šiukšlynais, tad bandome jas išvalyti. Pirmiausiai darbo ėmėmės Daržininkuose, kur šiukšlių kalnai palikti buvusių dirbtuvių teritorijoje.

Gaila, bet kai kuriems gyventojams vis dar trūksta sąmoningumo ir jie teršia savo pačių gyvenamąsias vietoves“, – apgailestavo pašnekovė.

Be kasdieninių rūpesčių, J. Skystimienė jau spėjo patirti ir smagių akimirkų. Prieš kelias savaites Sūdavoje, atnaujintuose bendruomenės namuose, pradėjo veikti pirmasis seniūnijoje vaikų dienos centras „Ateitis“. Seniūnės teigimu, dar ne visi darbai iki galo atlikti, todėl tikimasi, kad šiemet pavyks suremontuoti ir antro aukšto patalpas.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet seniūnijoje bus organizuojamos tradicinės šventės, o bene didžiausias renginys numatomas liepos 11 d. Tądien Klausučiai švęs savo 100 metų sukaktį.

„Nors dirbu dar tik pusantro mėnesio, tačiau atrodo, jog tai darau daug seniau. Gal ne viską spėjau pažinti ar į visas problemas įsigilinti, tačiau labai laukiu iš gyventojų pastabų, pasiūlymų dėl seniūnijos tvarkymo. Vertinsiu įvairias iniciatyvas, nukreiptas į bendruomenės telkimą bei augimą. Žinau, kad lengva nebus, bet aš esu optimistė. Tikiu, kad su visais sunkumais pavyks susitvarkyti“, – viltingai šypsojosi J. Skystimienė.









Publikuota: 2020-02-14 08:15:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai