„Santaka“ / Gražų balsą turinti mergina pomėgį dainuoti pavertė verslu / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Gabija Kardauskaitė svajoja kada nors surengti savo solinį koncertą.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Gražų balsą turinti mergina pomėgį dainuoti pavertė verslu


„Daugelis manęs klausia, kodėl turėdama puikų balsą nedalyvauju jokiuose televizijos projektuose, ragina pasirodyti viešai, didelei auditorijai. O aš vis delsiu, tiesiog bijau, kad nesusidorosiu su jauduliu“, – sakė privačiose šventėse per iškilmingas akimirkas padainuoti ar pagiedoti kviečiama Gabija Kardauskaitė.

Šiaudiniškių kaime (Kybartų sen.) gimusi ir augusi mergina atviravo, jog esanti labai jautri, todėl baiminasi, kad nesėkmės atveju kokiame nors konkurse, ko gero, visiškai mestų tai, kuo dabar užsiima. Be to, pasak G. Kardauskaitės, nuo idėjos pasirungti su kitais atlikėjais ją atbaido ir kai kurių pramoginių laidų vedėjų storžieviški komentarai, grubios vertintojų pastabos.

Atsakydama į klausimą, kaip hobis tapo verslu, šiuo metu Vilkaviškyje gyvenanti mergina šypsodamasi prisipažino, jog tai įvyko visiškai neplanuotai ir netikėtai. 2017 metais pusseserė paprašiusi ją padainuoti savo vestuvėse Jurbarke. „Labai nustebau ir iš pradžių spyriojausi, kaip aš čia, bažnyčioje, per sutuoktuves giedosiu, niekada to net girdėjusi ar mačiusi nebuvau, bet pusseserė įkalbėjo“, – apie dainininkės karjeros pradžią pasakojo Gabija.


„Tuomet mama mane, dainuojančią iškilmių metu, nufilmavo, o paskui pažiūrėjusios įrašą nutarėme jį paviešinti internete. Taip viskas ir prasidėjo“, – netolimą praeitį prisiminė mergina.

Dabar Gabija turi savo „Facebook“ puslapį ir 31 tūkstantį sekėjų. Gerbėjai negaili pagyrimų, bet neišvengiamai tenka perskaityti ir neigiamų, jos darbą menkinančių ar niekinančių žinučių.

Prašymų pagiedoti bažnyčioje per vestuvių ceremoniją Gabija dabar susilaukia iš visos Lietuvos. Daugiausia yra dainavusi Kybartuose, Alytuje, Kaune. Rekomendacijos keliauja iš lūpų į lūpas, bet labiausiai klientų ratą padėjo išplėsti socialiniai tinklai. Buvo net kvietimas atvykti į užsienį.

„Kai pradėjau, buvau bene vienintelė respublikoje dainomis palydinti jaunavedžius, o dabar jau turiu nemažai konkurentų“, – pasakojo vilkaviškietė. Žiemą ji sulaukianti vos vieno kito užsakymo, bet pavasarį prasideda tikras vestuvių maratonas, kuris tęsiasi iki pat vėlyvo rudens. Tuomet dainuoti tenka kasdien. Tačiau, anot Gabijos, tai maloniausia jos darbo dalis. O labiausiai nuvargina kelionės iš miesto į miestą, iš vieno respublikos krašto į kitą. „Vieną dieną dainuoji Mažeikiuose, o kitą – jau Alytuje“, – dėstė mintis atlikėja.


Už pagalbą sakė esanti labai dėkinga visur jai pagelbstinčiam savo draugui – juk ne tik iki vietos nuvažiuoti žvali privalanti, bet ir garso aparatūrą atsigabenti, viską į vietas suspėti sustatyti.

Per paeitus metus G. Kardauskaitė yra dainavusi apie 300 vestuvių iškilmėse. Ceremonijos metu ji dažniausia atlieka tris dainas: palydint nuotaką prie altoriaus, maunant žiedus ir porai išeinant iš bažnyčios. Nors ir rečiau, bet giedoti Gabiją šeimos kviečiasi ir per krikštynas.

Atlikėja renkasi lyriškas jautrias dainas, derina savo repertuarą prie gyvenimo šventės ypatumų ir, žinoma, vietos, kur jos atliekamos. Deja, pasak merginos, ne visi dvasininkai sutinka „įsileisti“ atlikėją į bažnyčią. Laimei, tokių mažuma. Dauguma kunigų labai geranoriškai ir mielai sutinka dainininkę. Su dėkingumu ir pagarba, šiltu žodžiu Gabija minėjo Kybartų parapijos kleboną Vaidotą Labašauską, su kuriuo „bendradarbiauta“ daugybės sutuoktuvių metu.

Visuomeniniuose renginiuose mergina nėra dažnas svečias. Paprašyta labdaros vaikams renginio organizatorių – Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės atstovų – ji yra dainavusi Šakių mieste.


Pašnekovė teigė iš savo veiklos pragyvenanti. Dabar sakė svarstanti, kaip veiklą reikėtų paįvairinti, išplėsti. Gabija supranta, jog šis verslas nėra amžinas, nes atsiranda naujų atlikėjų, kitų pramogų formų. Be to, populiarumas – trapus dalykas. Jau ir dabar jaunoji dainininkė dažnai kooperuojasi su savo seserimi Deimante, kuri užsiima vestuvių švenčių dekoravimu. Mergina viliasi, kad jai užteks užsispyrimo, valios ir pavyks rasti laiko išmokti groti gitara bei taip paįvairinti savo programą ir repertuarą.

Vilkaviškio muzikos mokykloje G. Kardauskaitė yra baigusi vokalą ir fortepijono klasę. Dainuoti merginą mokė pedagogė Rita Štrimaitienė. Gabija neslepia, jog svajoja kada nors surengti savo solinį koncertą. O neseniai ji sulaukė ir pirmo oficialaus pripažinimo: Seimo narys Kęstutis Smirnovas G. Kardauskaitę apdovanojo padėka už iniciatyvą ir drąsų pavyzdį, kad jauniems rajono žmonėms nebūtina bėgti iš provincijos į sostinę ar užsienį – būdami veiklūs ir turėdami gerų idėjų jie gali puikiai verstis ir gyvendami tėviškėje.





Rita MITKUTĖ-MADDOCK



Publikuota: 2020-02-12 08:21:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai