„Santaka“ / Darbuotojo liga ar planai susilaukti vaikų – ne priežastis diskriminacijai / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  


Darbuotojo liga ar planai susilaukti vaikų – ne priežastis diskriminacijai


Vyriausybė nusprendė praplėsti diskriminacijos pagrindų sąrašą Lygių galimybių įstatyme, todėl dėl sveikatos būklės ar šeiminių ateities planų diskriminaciją patyrę žmonės galėtų kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Kad teisės akto pakeitimai įsigaliotų, dar reikia Seimo pritarimo.

Šiuo metu įstatyme numatytos tokios diskriminacijos formos: dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ir religijos.

Naują Lygių galimybių įstatymo redakciją pasiūlė Seimo narių grupė. Vyriausybė iš esmės pritarė išdėstytam variantui, bet pasiūlė patobulinti teisės aktą ir įtraukti keletą pataisų.

Pataisomis siekiama užkirsti kelią diskriminacijai dėl sveikatos būklės: onkologinių ligų, genų mutacijų ir panašiai. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija skelbia apie atvejus, kai onkologine liga susirgę ligoniai atleidžiami iš darbo nesuteikiant galimybių derinti gydymąsi bei darbą ir nesudarant sąlygų dirbti lankstesniu darbo grafiku.

Šeiminiai planai, susiję su vaikų turėjimu, darbo rinkoje dažniau neigiamai atsiliepia jaunoms moterims. Joms gali būti sunkiau kilti karjeros laiptais, kartais mokamas žemesnis darbo užmokestis, atsisakoma investuoti į kvalifikacijos kėlimą, nes laikomasi požiūrio, jog vaikus planuojanti darbuotoja nebus tiek naudinga įmonei ar įstaigai nei nepertraukiamai dirbantis asmuo. Draudimas diskriminuoti dėl planų susilaukti vaikų jau buvo įtvirtintas 2017 m. įsigaliojusiame Darbo kodekse, tačiau Lygių galimybių įstatyme šio diskriminacijos pagrindo nebuvo.


Atsižvelgiant į Jungtinių Tautų rekomendacijas Lietuvai, diskriminacija norima pripažinti ir atsisakymą sudaryti tinkamas sąlygas neįgaliesiems.

Vyriausybė taip pat siūlo, kad ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigos, profesinės mokyklos, universitetai bei kolegijos užtikrintų neįgaliesiems būtinas sąlygas mokytis ir studijuoti. Tik, priešingai nei Seimo narių grupė, ministrų kabinetas siekia atsisakyti parlamentarų numatytos išimties, kuria būtų sudaryta galimybė reikalavimo nesilaikyti tais atvejais, jei dėl tokių priemonių neproporcingai pasunkinamos institucijų pareigos. Pasirengti permainoms būtų skiriamas 5 metų pereinamasis laikotarpis.

Lygių galimybių įstatymo pataisų projektas toliau bus svarstomas Seime.





Vyriausybės inf.







Publikuota: 2020-02-06 08:48:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai