„Santaka“ / Gyvūnas nėra tinkamiausia dovana / Augintinis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Augintinis

Dalinkitės:  


Net ir pats mieliausias gyvūnas kels tam tikrų rūpesčių, todėl namus jam reikia parinkti labai atsakingai

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Gyvūnas nėra tinkamiausia dovana


Norėdami pradžiuginti savo draugus, artimuosius, visi ieško neįprastų, originalių dovanų ir kartais nusprendžia padovanoti augintinį. Tačiau gyvūnas tikrai nėra geriausia dovana, ypač tuo atveju, kai nesame tikri, ar juo bus tinkamai ir su meile pasirūpinta. Gyvas padaras – tai didelė atsakomybė ir papildomi įsipareigojimai. Augintinis visada privalės būti pašertas, prižiūrėtas, jei serga – nuvežtas į veterinarijos kliniką, periodiškai vakcinuojamas nuo gyvūnų užkrečiamųjų ligų.

Tad jei savo šeimos nariui planuojate padovanoti šuniuką, kačiuką ar kitą augintinį – prieš tai pasitarkite, įvertinkite gyvūno poreikius ir laikymo galimybes, nes tai įsipareigojimas ne vieniems metams.

Gavus tokią dovaną pirmoji emocija išties gali būti labai džiaugsminga, tačiau vėliau, kai gyvūnu reikia rūpintis, neretai viskas pasikeičia. Geriausia, kad gyvūną įsigytų būsimas jo šeimininkas, įvertinęs visus „už“ ir „prieš“ bei išsirinkęs jį ne vedinas emocijų.

Šeimoje su vaikais būtina pakalbėti apie tinkamą elgesį su augintiniu, mokyti suprasti, kad gyvūnas irgi jaučia skausmą, stresą, baimę, turi kitų pojūčių ir tai nėra žaisliukas.


Nereikėtų pamiršti ir to, jog gyvūnui reikės papildomo laiko (šerti, dresuoti, reguliariai tvarkyti jo gyvenamąsias erdves ir kt.), lėšų pašarams, veterinarijos gydytojo paslaugoms, priežiūros priemonėms (guoliui, maisto dubenėliui, kraikui, pavadėliams, drabužiams ir kt.).

Neretai galimi ir nuostoliai dėl apdraskytų ar apgraužtų baldų, patalynės, avalynės, laidų, sudergtų kilimų ir t. t.

Nė vieno gyvūno negalima ilgesniam laikui palikti vieno. Išvykdami ilgiau turėsite susitarti, kad augintiniu pasirūpintų artimieji ar draugai, kuriems perduosite pareigą prižiūrėti jūsų gyvūną, nors ne visiems tai priimtina.

Kartais, paaiškėjus, kad naujasis šeimininkas alergiškas gyvūnams ar dėl didelio užimtumo, pomėgio keliauti neturi galimybių tinkamai pasirūpinti įsigytu augintiniu, jo priežiūra tenka giminėms ar draugams. Todėl reikėtų atsakingai rinktis ir įsigyti gyvūną, kad toks sprendimas pateisintų lūkesčius ir suteiktų malonių pojūčių.

Jei lengvabūdiškai įsigytą augintinį reikės perduoti kitam šeimininkui, grąžinti veisėjui, atiduoti į globos namus ar pan., gyvūnėliui bus stresas.

Prieš ieškant vėžlio ar kito mūsų kraštui neįprasto gyvūno rekomenduojama pasitikrinti, ar jis nėra įrašytas į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą ar Sąjungai susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą. Šiuose sąrašuose minimus gyvūnus draudžiama parduoti, įsivežti ar kitaip platinti.


Be to, įsigyjant ypatingos priežiūros reikalaujantį gyvūną, reikėtų įvertinti, ar bus galimybių juo rūpintis ir užtikrinti specialias sąlygas: tinkamus vivariumus su reguliuojama temperatūra, drėgme, gauti specialaus pašaro ir kt. Be to, kai kurių rūšių gyvūnai gali kelti riziką plisti bendroms žmonių ir gyvūnų ligoms.



Publikuota: 2019-12-23 10:17:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai