„Santaka“ / Ar žinote, kuo organizmui svarbios skaidulinės medžiagos? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Ar žinote, kuo organizmui svarbios skaidulinės medžiagos?


Dauguma žmonių puikiai žino, kuo mūsų organizmui yra svarbus vitaminas C – jis stiprina imunitetą, padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų; ar kodėl svarbu gauti pakankamai kalcio (ši medžiaga reikalinga mūsų kaulams, dantims, nagams ir t.t.). Tačiau, ar kiekvienas gali atsakyti į klausimą, kuo organizmui svarbios skaidulinės medžiagos? Jei esate vienas iš tų, kuris į šį klausimą atsakyti negalėtų, tiesiog privalu skaityti toliau.

Skaidulinės medžiagos (arba tiesiog maistinės skaidulos) mūsų organizmui reikalingos dėl daugelio įvairių priežasčių. Viena svarbiausių ta, jog skaidulinės medžiagos yra prebiotikai, kuriantys palankią terpę gerųjų žarnyno bakterijų dauginimuisi. Kitais žodžiais tariant, maistinės skaidulos yra gerųjų bakterijų maistas. Ne paslaptis, kad gerųjų bakterijų sparčiai sumažėja po antibiotikų vartojimo, patyrus didelę nervinę įtampą ar netinkamai maitinantis. Tad po kiekvieno tokio įvykio, būtina atsakingai įvertinti, ar jūsų organizmas gauna pakankamai skaidulų. Skaidulinės medžiagos mūsų organizmui svarbios dar ir tuo, jog padeda palaikyti tinkamą žarnyno motoriką bei sumažina onkologinių susirgimų tikimybę.

Na, o kiek skaidulinių medžiagų žmogaus organizmas turi gauti įprastai, t.y., jei nėra vartojami antibiotikai, neteko susidurti su didele nervine įtampa ir kitais veiksniais, kurie galėtų ženkliai sumažinti gerųjų bakterijų kiek jūsų organizme? Rekomenduojama, kad suaugęs žmogus turėtų gauti apie 30 g maistinių skaidulų. Tai – iš tiesų nemažas skaičius, juo labiau, kad daugelyje produktų (100 g kiekyje), tokių kaip ruginė duona, svogūnai, agurkai, burokėliai, melionai, abrikosai, kriaušės, persikai, kvietinė duona, ryžiai, makaronai, sausainiai, manų kruopos, skaidulinių medžiagų yra mažiau nei 1 g. Daugiausiai jų galime rasti kviečių sėlenose, riešutuose, džiovintuose slyvose, agrastuose, avietėse, razinose, mėlynėse, figose, tačiau tai nėra tie produktai, kurie būtų vartojami dideliais kiekiais arba kiekvieną dieną. Todėl turėtumėte atsakingai suskaičiuoti, kiek skaidulinių medžiagų su maistu gaunate per parą ir jei gautasis skaičius nesiekia 30 g, tai yra ženklas, kad maistinės skaidulos turi būti vartojamos papildomai. Kiekvienas, norintis būti tikras, kad gauna pakankamai skaidulinių medžiagų, turėtų rinktis fermentuotą augalinį ekstraktą. Jis ypatingas tuo, jog fermentuojamas net 5 – erius metus, tad išsaugomos vertingiausios komponentų medžiagos. Pagamintas iš Japonijoje natūraliai užaugusių augalų, kurie turtingi įvairiais vitaminais bei mikroelementais. Sužinokite, kuo dar yra ypatingas šis mišinys Ohhira.lt .


Na, o pasirūpinus gera savijauta, nereikia pamiršti ir išvaizdos. Jei papildai su skaidulinėmis medžiagomis sudarys palankią terpę gerosioms bakterijoms daugintis, tai tokie produktai kaip geriamas kolagenas, padės išlaikyti veido odos jaunatviškumą, skaistumą bei stangrumą. Spauskite ir sužinokite, kuo dar yra vertingas šis gaminys https://www.ohhira.lt/kolagenas/geriamas-kolagenas/kolagenas-veidui/ .

Mėgautis gera savijauta bei išsaugoti odos jaunystę – kiekvieno iš mūsų tikslas. Džiugu, kad šių tikslų siekti ne taip jau ir sunku.





Publikuota: 2019-12-19 10:57:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai