„Santaka“ / 4 žingsniai, kuriuos privalote atlikti atsikraustę į naują būstą / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



4 žingsniai, kuriuos privalote atlikti atsikraustę į naują būstą


Išsinuomojus ar, juo labiau, nusipirkus naujus namus, labiausiai norisi atsipūsti ir pamiršti praeitus finansinius bei kraustymosi iššūkius. Tačiau draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Privačių klientų draudimo skyriaus vadovė Aušra Jusė primena – prieš pradedant šį naują gyvenimo etapą, vertėtų pagalvoti ir apie kelias paskutines detales. Jos naujuose namuose leis įsikurti ne tik patogiau, bet ir taupiau bei saugiau, ypač – jei nesate pirmieji šių namų gyventojai.



Pakeiskite spynas

Jei įsikraustote į ne pirmus gyventojus skaičiuojantį būstą, įvertinkite namų saugumui kylančias grėsmes. Tikėtina, kad raktus nuo tos pačios durų spynos anksčiau turėjo ne vienas nepažįstamasis ir nėra jokių garantijų, kad jie nepapuolė pas įtartinus asmenis.

„Spynos keitimas užtikrins, kad raktus į savo naująjį būstą turėsite tik jūs, tačiau tai vagystės rizikos itin ženkliai nesumažins. Apsvarstykite investiciją ir į signalizacijos sistemą. Žiemos, o ypač – švenčių metu ilgapirščiai ne mažiau aktyvūs, nei prasidėjus vasaros išvykų sezonui, “ – pastebi A. Jusė.



Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje duomenimis, per 2019 metus iš gyvenamųjų namų arba jų teritorijos užfiksuoti 56 vagysčių atvejai.

Pasikonsultuokite su specialistais

Skirkite laiko elektros tinklų ar vandentiekio sistemos specialistų konsultacijoms. Jie padės įvertinti, ar būsto sistemoms reikalingi pokyčiai, ar namai tvariai naudoja energiją.

„Verčiau sumokėti už laiku suteiktą konsultaciją, nei skirti didžiules išlaidas netikėtam remontui. Namų priežiūra iš dalies primena dantų priežiūrą – kuo dažniau tikrinsite ir atliksite minimalius tvarkymus, tuo mažiau tikėtina, kad vieną dieną teks skirti keliskart daugiau laiko ir pinigų šalinant sudėtingas problemas. Žinoma, finansinius nuostolius sušvelnina būsto draudimas, tačiau kai kuriais atvejais potencialias grėsmes turtui galite sumažinti patys“ – teigia A. Jusė.

Įsigykite dūmų detektorių

Nors dūmų detektorių privalo turėti kiekvienas būstas, šio reikalavimo laikosi ne visi. Jei namus nuomojatės, į būsto saugumą investuoti turėtų jo šeimininkas, o jei detektorius jūsų naujuosiuose namuose jau įrengtas, įsitikinkite, kad jis veikia.



„Vieno dūmų detektoriaus pakanka 60 kv. m. plotui, o tam, kad jį įmontuotumėte, nebūtina kviesti specialistus. Gaisro pavojų mažinantys sprendimai turėtų būtų priimami be jokių kompromisų, ypač kai dūmų detektoriaus kaina nesiekia keliasdešimties eurų. Už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą, tarp kurių – ir veikiančio dūmų detektoriaus neturėjimas – Lietuvoje numatyta administracinė atsakomybė nuo 10 iki 70 Eur. Tačiau ši investicija – tai ne būdas išvengti baudos, o itin svarbi priemonė apsaugoti jūsų pačių saugumą, “ – primena draudiko atstovė.

Susipažinkite su kaimynais

Pažinodami šalia jūsų naujųjų namų gyvenančius žmones, kaimynystėje jausitės ir saugiau, ir jaukiau. Ypač – jei čia atsikraustėte su šeima.

„Savo namus ir apylinkes puikiai pažįstantys kaimynai rekomenduos šalia esančias kavines ar vaikų žaidimų aikšteles, patars trumpesnius kelius ar būdus išvengti rytinių kamščių. Tačiau tuo pačiu padės ištikus nelaimei, praneš apie įtartinus asmenis ar sutiks prižiūrėti jūsų namus, kol būsite išvykę atostogų. Skirkite laiko maloniam pokalbiui – kartu greičiau apsiprasite naujoje vietoje, “ – pataria A. Jusė.





Publikuota: 2019-12-17 10:31:23

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai