„Santaka“ / Mobilieji laiškininkai išriedėjo į kaimiškąsias rajono vietoves / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Antradienio rytas būriui rajono pašto darbuotojų buvo išskirtinis – įsėdę į naujus automobilius jie tapo mobiliaisiais laiškininkais.

Autoriaus nuotr.


Mobilieji laiškininkai išriedėjo į kaimiškąsias rajono vietoves

Andrius GRYGELAITIS


Savaitės pradžioje pradėta įgyvendinti kaimo paštų pertvarka. Sėdę į naujus tarnybinius automobilius rajono keliais nuo šiol kasdien rieda mobilieji laiškininkai. Prireiks laiko

Šios savaitės rajono kaimiškosiose vietovėse dirbantys laiškininkai laukė su nerimu. Išaušus antradieniui jie, kaip įprastai, krovėsi siuntinius, laiškus, laikraščius, tačiau keliones po kaimus pradėjo naujutėlaičiais tarnybiniais automobiliais „Dacia Sandero“. Būtent nuo gruodžio 3 d. mūsų savivaldybėje pradėtas įgyvendinti mobiliojo laiškininko projektas.

Jis apėmė aštuonias kaimiškąsias teritorijas, kuriose neliko paštų, o anksčiau ten teiktas paslaugas nuo šiol užtikrins pas žmones į namus vykstantys mobilieji laiškininkai. Gyventojai juos išsikviesti gali nemokamu telefonu 8 700 55 400 arba parašę el. paštu info@post.lt. Operatorius užregistruos iškvietimą, o laiškininkas prieš atvykdamas pasiskambins, kad planuojamu laiku klientas būtų namuose.

„Neabejoju, kad prireiks šiek tiek laiko, kol rajono gyventojai ir patys laiškininkai pripras prie naujos tvarkos, tačiau kai tai įvyks, manau, visiems bus geriau. Anksčiau žmonėms, norintiems užsisakyti laikraštį, išsiųsti siuntinį, sumokėti mokesčius ar nusipirkti siūlomą prekę, reikėdavo ateiti į pašto skyrių, o dabar pakaks surinkti nemokamą telefono numerį ir paslauga pati atkeliaus į namus. Pamenu, kiek daug nerimo ir baimių buvo, kai Vilkaviškio miesto laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių. Dabar be šios transporto priemonės jie neįsivaizduoja savo kasdienybės“, – sakė Vilkaviškio pašto viršininkė Ramutė Žiurauskienė.


Norintieji užsisakyti „Santakos“ laikraštį jau dabar gali kviestis mobiliuosius laiškininkus. Patartina laikraštį prenumeruoti ilgesniam laikui, nes už kiekvieną užsakymą paštas ima 0, 50 Eur mokestį. Be papildomų mokesčių „Santaką“ galima užsisakyti redakcijoje (Vilniaus g. 23, Vilkaviškyje).



Žmonės domisi

Pertvarka palietė Alvito, Bartninkų, Gižų, Gražiškių, Keturvalakių, Pajevonio, Vištyčio ir Žaliosios paštus. Tiesa, kol gyventojai pripras prie pokyčių, šie paštai dar dirbs, bet trumpiau – tam tikromis valandomis juose budės mobilieji laiškininkai, kurie aptarnaus atėjusius žmones. Pereinamasis laikotarpis truks metus, po to paštai bus uždaryti.

Pastaruosius pusantrų metų Žaliosios pašto viršininke dirbusi Janina Radzevičienė pasakojo, kad vietos gyventojai iki šiol aktyviai naudojosi pašto paslaugomis, todėl prognozavo, jog prireiks nemažai laiko, kol žmonės pripras prie naujos tvarkos.

„Aš pati esu kilusi iš Radviliškio rajono. Ten mobiliųjų laiškininkų paslauga teikiama jau keletą metų. Pamenu, jog iš pradžių buvo nemažai sumaišties, tačiau galiausiai viskas stojo į savo vietas“, – pasakojo J. Radzevičienė.


Jos teigimu, išgirdę apie laukiančią pertvarką aplinkiniai gyventojai jau prieš keletą savaičių ėmė klausinėti, kaip viskas keisis, dar net nepradėjus teikti mobiliųjų laiškininkų paslaugos žmonės ėmė juos kviestis į namus. Buvusi Žaliosios pašto viršininkė tikino pastebėjusi, kad naująja tvarka labiausiai domisi garbaus amžiaus ir vieniši žmonės, kurių Žaliosios kaime ir aplinkinėse teritorijose yra ne tiek mažai.

„Nors paslaugos bus tos pačios, tačiau neabejoju, kad tam tikro nepasitenkinimo gali kilti. Laiškininkams labai padidėjo darbo krūvis, todėl galbūt ne visada jie galės pas žmones atvykti šiems patogiu laiku. Taip pat kai kada laikraščius gyventojai gaus kiek vėliau nei įprastai, o tas gali ne visiems patikti“, – prognozavo J. Radzevičienė.



Didesnės teritorijos

Didžiąją dalį Klausučių seniūnijos teritorijos aptarnaujanti laiškininkė Zina Skladaitienė pasakojo, kad pirmos dienos po pertvarkos praėjo gana sklandžiai, tačiau neabejojo, jog ateityje tam tikrų sunkumų tikrai kils. Jai priskirtą teritoriją iki šiol aptarnaudavo trys laiškininkės ir viena pašto viršininkė, o dabar Zina čia dirbs viena. Tiesa, pirmąją savaitę jai padėjo nuo šiol pavaduojančios mobiliosios laiškininkės funkcijas atliksianti Virginija Kerutienė.


„Anksčiau įprastai per dieną nuvažiuodavau 30–35 km atstumą, o dabar kasdien reikės įveikti iki 100 km. Krūviai tikrai išaugo. Aišku, kai kas ir palengvėjo. Pavyzdžiui, dabar dirbame su planšetiniais kompiuteriais, nereikia rašyti ranka. Seniau tekdavo ranka užrašytą informaciją suvedinėti į kompiuterį, o dabar tokio dvigubo darbo jau išvengiame. Taip pat nuo šiol su savimi vežiojamės spausdintuvą, todėl atvežę siuntinį ir neradę žmogaus namuose galime iš karto išspausdinti jam skirtą pranešimą“, – pasakojo Z. Skladaitienė.

V. Kerutienė vylėsi, kad gyventojai bus supratingi ir kantrūs, ypač iš pradžių, kol mobilieji laiškininkai pripras prie padidėjusių krūvių, susipažins su naujomis teritorijomis. Pati Virginija iki šiol dirbo tik Klausučių seniūnijoje, o tapusi pavaduojančia mobiliąja laiškininke ji bus priversta pažinti dar septynių seniūnijų kaimus.



Prašo susitvarkyti

Kad pirmomis mobiliojo laiškininko darbo dienomis būtų kuo mažiau nesklandumų, turėtų pasistengti ir patys gyventojai.

Pirmiausia – susitvarkyti pašto dėžutes. Jos turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose: prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių. Laiškininkams neprivaloma varstyti vartų ir vaikščioti po kiemus, kuriuose neretai pasitinka nedraugiški šunys.

„Pagal Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes. Jei pašto dėžutės yra netvarkingos, laiškininkai turi teisę korespondencijos nepristatyti ir ji grįš į Vilkaviškio paštą. Aišku, visada stengiamės, kad žmonės gautų tai, kas jiems priklauso, tačiau norėtųsi daugiau abipusės pagarbos ir supratingumo“, – kalbėjo Vilkaviškio pašto viršininkė R. Žiurauskienė.

Ji teigė, kad pastaruoju metu kaimiškosiose teritorijose gyvenantys asmenys ėmė atsakingiau žiūrėti į savo pašto dėžučių būklę, paraginti laiškininkų, senas dėžutes pradėjo keisti naujomis.

Užsisakyti naują pašto dėžutę galima ir pas mobiliuosius laiškininkus.

R. Žiurauskienė akcentavo, kad mobilieji laiškininkai nekviesti po gyventojų namus nevažinės ir paslaugų nesiūlys. Iniciatyvą turi rodyti patys gyventojai.



Publikuota: 2019-12-08 12:19:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai