„Santaka“ / Dovanų ir padėkų metas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-02-13 08:53

Dalinkitės:  


Dovanų ir padėkų metas


Prieš savivaldybių tarybų rinkimus prasidėjęs dovanų, pažadų ir kitokių malonių dalijimo vajus tęsiasi. Daugiausia gerų žinių rinkėjams siunčia valdžioje esančios partijos. Prižadėta jau beveik viskas, ką gali pažadėti besineriantys iš kailio, kad tik įtiktų rinkėjams, politikai.

Artėjant savivaldos rinkimams, kaip jau įprasta, išmetama Kybartų „korta“. Praėjusių metų gruodžio mėnesį į Kybartus atvykęs vidaus reikalų viceministras R.Čiupaila suteikė miesto patriotams naujų vilčių. Save pavadinęs „mažesnių savivaldybių, taip pat ir Kybartų“ steigimo entuziastu, pašlovinęs pagrindinį savivaldos reformos tikslą – „priartinti vietinę valdžią prie žmogaus“, nurodė 2011 metus, kaip galimą Kybartų savivaldybės įsteigimo datą. Iki viceministro paminėtos datos dar įvyks eiliniai Seimo rinkimai. Ar postą išsaugos „mažesnių savivaldybių“ entuziastas, ar jį keis kitas, kuriam bus „dzin“, ką buvo pažadėjęs jo pirmtakas kybartiečiams, parodys laikas.

Valdžios „artinimas“ prie žmogaus mažai ką turi bendro su realia savivalda. „Savivaldybės be savivaldos“ – taip pavadintas rašytojo V.Rubavičiaus straipsnis interneto www.omni.lt tinklapyje. Autoriaus nuomone, „iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog partinis valstybės valdymo modelis ir yra tikroji demokratija – juk rengiami laisvi rinkimai, kuriuose žmonės pareiškia savo valią ir išrenka jiems patikusius ar įtikusius besivaržančių partijų iškeltus kandidatus. Tačiau tai tik procedūros demokratija, nes demokratijos turinys nei demokratijos vyksmai visiškai nepriklauso nuo rinkėjų – vien tik partijos, tiksliau, nedidelis jų vadovų būrelis atrenka kandidatus ir pasiūlo rinkėjams jų sąrašus. Visi kandidatai pirmiausia turi įtikti partijų funkcionieriams, kitaip tariant, partinei nomenklatūrai, o vėliau savo darbu įrodyti tinkamumą – atidirbti juos iškėlusioms partijoms už suteiktą galimybę valdyti“.


Netgi atidirbti nereikia, pakanka taryboje paklusniai pakelti ranką už jau „paspręstą reikaliuką“ ir vieta partijos sąraše garantuota kelioms kadencijoms į priekį. Pabrėžiančios esą opozicija, bet praktiškai politinio darbo neveikiančios opozicinės partijos, regis, nepastebi, kaip vietinės reikšmės „valstybininkai“, apsvaigę nuo laimėjimų, stengiasi susireikšminti ir reklamuotis pačiais netikėčiausiais būdais.

Daug kam turėjo būti mįslė, ką reiškia užrašas „Vilkaviškio rajono savivaldybė“ ant plačiai išreklamuotų krepšinio lentų, įrengtų seniūnijose. Žvelgiant į laikraščio nuotraukoje kažkurios „lentos atidengimo“ proga įsiamžinusius rajono vadovus, abejonių lyg ir nelieka, kam turi būti dėkinga „tauta“ už šią „partijos ir vyriausybės“ dovaną, apmokėtą iš mokesčių mokėtojų pinigų.

„Tokia čia politika gatves asfaltuoti“, – kartais pasakoma apie vietos savivaldą. Išasfaltuoti gatvę jokios politikos nėra, tačiau kurią gatvę asfaltuoti, o kurią ne, jau – politika. Taip jau sutampa, kad prieš rinkimus naujai asfaltuota gatve pražingsniuoja Seimo narys, o tai jau – didelė politika.

Greitai minėsime laisvės dvidešimtmetį, bet ne pilietinės brandos jubiliejų, kaip rašoma „Lietuvos ryto“ (Nr. 297) redakcijos skiltyje „Laiko ženklai“: „Subrendusiose demokratinėse valstybėse politikų, valdžios įtaka visuomenės būklei nebėra didelė. Transformaciją išgyvenančių valstybių piliečiai yra daug labiau linkę sieti savo gyvenimą su valdžia“. Galima būtų pridurti – ir su politikų labdaros fondais. Todėl ypač prieš rinkimus liaupsės ir padėkos liete liejasi. Valdžia pati giriasi ir kartu kuklinasi, mat Kalėdų švenčių proga sau neišsimokėjo šventinių premijų. Prisiminus kalakutų balių, pažanga akivaizdi.


Dėkotojų eilė prie valdžios durų kur kas ilgesnė nei prieš ankstesnius rinkimus. Kad bendruomenių linutės dėkoja valdžios algirdukams, stebėtis nereikia, jeigu savarankiškai į rinkimus einančios partijos lyderis, atvirai demonstruodamas politinį analfabetizmą, liaupsina kitos partijos lyderį. Mokyklos direktorė nuoširdžiai dėkoja keturiems (ne komunarams) „už finansinę paramą įsigyjant mokyklos autobusą“. Dėsninga, kad po tokios „demokratijos pamokos“ valdžios vyrams liaupses žeria ir jaunasis žurnalistas. „Nors mes dar tik mokiniai, tačiau šių žmonių pavardes žinome“ ir jų „rūpestis vertas daugiau nei paprasto „ačiū“. Ir kaip neprisiminsi tarybinių laikų kalambūro: „Praėjo žiema, atėjo vasara, už tai dėkojame tau, brangioji partija“.

„Jokiai realiai savivaldai, tad ir jokiems pilietinės visuomenės saviugdos vyksmams kol kas nėra padėti teisiniai pamatai“, – rašo V.Rubavičius. Nes ši situacija palanki politiniam elitui.



Algimantas Antanas GREIMAS





Publikuota: 2007-02-13 08:53:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai