„Santaka“ / Tampri plėvelė ir jos panaudojimas / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Tampri plėvelė ir jos panaudojimas


Tampri plėvelė jau daugelį metų yra viena populiariausių pakavimo medžiagų įvairiose srityse, pradedant gamyba ir baigiant logistika. Kitaip dar vadinama anglišku žodžiu „stretch“, reiškiančiu „ištempti“ arba „temptis“ – ji pasižymi savybėmis, leidžiančiomis jos panaudojimą ten, kur kitos medžiagos netinka.

Šios plėvelės būna įvairių rūšių, storių ir gali būti gaminamos skirtingomis technologijomis, tačiau jos visos pasižymi savo kibumu ir tamprumu. Pakuojant šiomis plėvelėmis, jų sluoksniai sulimpa tarpusavyje, tačiau ne prie gaminio, be to jos turi savybę susitraukti po ištempimo.

STRETCH plėvelė gali būti padalinta į 2 pagrindines grupes: maistinės ir nemaistinės. Maistinės, dar kartais vadinamos „Cling“ yra ypač plonos (nuo 5 iki 11 mikronų storio) ir naudojamos išskirtinai maisto pramonėje. Jos nepraleidžia oro ir jose supakuoti maisto produktai gali ilgą laiką išlikti švieži. Nemaistinė plėvelė yra šiek tiek storesnė (tarp 13 ir 30 mikronų) ir naudojama kaip pakavimo medžiaga pramonėje.



STRETCH plėvelės išsiskiria šiomis savybėmis, suteikiančiomis jai pranašumą prieš įprastą plėvelę:

  1. STRETCH plėvelė ne tik sugeba atsistatyti pradine formą, po ištempimo, tačiau yra ir gerokai atsparesnė pradūrimams, o taip pat jos sluoksniai susiklijuoja tarpusavyje, bet ne prie krovinių;
  2. Plonumas ir skaidrumas leidžia matyti tai, kas yra joje supakuota;
  3. Apsauginės plėvelės savybės, neleidžia kroviniui išsipurvinti bei sušlapti, ji taip pat apsaugo nuo neleistino krovinio atidarymo.
  4. Tampri plėvelė yra patogi naudoti, nes ji labai patikimai fiksuoja krovinį, kas yra ypač svarbu, pakuojant jį ant palečių. Tai leidžia išsaugoti krovinius transportuojant, net ir na pačiais lygiausiais keliais.
  5. Ne mažiaus svarbi savybė yra ta, kad ši plėvelė nepraranda savo charakteristikų prie skirtingų temperatūrų. Dėl to, ja galima naudoti tiek šaltesniu, tiek ir karštesniu oru.
Visų šių savybių ir prieinamos kainos dėka, STRETCH plėvelė yra labai paklausi įvairiose srityse. Pagal naudojimo būdą STRETCH plėvelė skiriasi į rankinę ir mašininę. Pirmos yra naudojamos individualiam produktų ar krovinių supakavimui nedidelėse įmonėse, kuriose šio proceso automatizavimas yra ekonomiškai nenaudingas.



* Rankinė plėvelė dažniausiai yra išleidžiama rulonais, kurių svoris yra apie 2 – 2, 5 kg. Taip pat yra siauresnės „mini“ rankinės plėvelės, kurių plotis tesiekia 10 cm ir kurios yra naudojamos pakuoti mažiems daiktams arba apvynioti tik gaminių galus.

* Mašininė plėvelė yra gerokai įvairesnių dydžių, priklausomai nuo to kokiose įrenginiuose yra naudojamos. Dažniausiai rulonuose jų yra suliniuojama gerokai daugiau, nes nėra poreikio laikyti rankose. Taip pat šios plėvelės yra šiek tiek tampresnės nei skirtos rankiniam pakavimui, kas leidžia jos sunaudoti kiek mažiau, tačiau dėl to ji dali kiek brangiau kainuoti.

Darbui su STRETCH plėvele yra skirti įvairūs įrankiai, padedantys pagreitinti ir supaprastinti procesą. Tai pat egzistuoja nemažai įrenginių, kurių pagalbą galima automatizuoti pakavimo darbus. Rankinei plėvelei yra pritaikyti specialūs laikikliai, apsaugantys darbuotojų rankas ir padedantys greičiau supakuoti krovinį. Taip pat yra galimybė įsigyti pakavimo stalus, kuriuose yra pritaikyti laikikliai STRETCH plėvelei ir besisukančios zonos, padedančios pagreitinti pakavimą ir padaryti jį efektyvesniu. Tačiau norint gerokai paspartinti darbus ir maksimaliai juos automatizuoti, tai prireiks automatinio įrenginio. Jie dažniausiai yra skirti darbui su nemaistine tampria plėvele ir sugeba atlikti tokius darbus, kurie yra per sudėtingi atlikti rankomis. Pavyzdžiui, tokie automatai gali per kelias sekundes apsukti ant paletės sukrautą krovinį, kurio aukštis yra 2 ir daugiau metrų.





Publikuota: 2019-12-02 14:19:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai