„Santaka“ / Simbolinė kėdė jaudino žiūrovus ir kvietė aukoti labdarai / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


Renginio iniciatorė Vilija Jakubauskė dovanojo Meškį, kuris sergančius vaikus galės sušildyti ir paguosti.

Ingos LABAŠAUSKIENĖS nuotr.


Simbolinė kėdė jaudino žiūrovus ir kvietė aukoti labdarai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vilkaviškiečiai pirmieji priėmė iš sostinės į kitus miestus keliaujantį labdaros projektą ir jo pagrindinę heroję kėdę. Jaukus ir be galo jautrus renginys skatino aukoti ir priminė, kad ant tokios kėdės galime prisėsti bet kuris iš mūsų.

Bauginanti diagnozė

Tarp susirinkusiųjų į labdaros renginį „Vienos kėdės istorija“ parapijos salėje buvo tikrai ne vienas, kuriam pačiam ar jo artimiesiems teko išgirsti bauginančią diagnozę – vėžys. Apie tai jautriai kalbėjo ir renginio vedėjai: Kybartų parapijos klebonas Vaidotas Labašauskas bei jo sesuo pedagogė Vilma Balandienė. Jų šeimoje buvo ne vienas skaudus momentas, kai gydytojai ištarė šią negailestingą diagnozę. Tad ant kėdės, greta sergančio artimojo lovos, šiems žmonėms jau teko sėdėti ir patirti tą sumaištį, kai širdyje pinasi nenusakomi jausmai.

Vis dėlto tai, ką jaučia tėvai, slaugantys onkologine liga sergantį savo vaiką, teko patirti nedaugeliui. Jiems greta ligonio lovos stovinti kėdė tampa visu gyvenimu ir kovos lauku. Ant kėdės jie verkia, meldžiasi, krenta ir vėl kyla...


Įsikūnyti į vėžiu sergančio vaiko šeimos vaidmenį – prisėsti ant tos vienintelės kėdės, kokia būna palatoje prie lovos, ir bandyti suvokti, ką jaučia tėvai, kuriems šalia ligonio lovos tenka praleisti ištisus mėnesius, vilkaviškiečius pakvietė projekto „Vienos kėdės istorija“ organizatoriai – vėžiu sergančių vaikų paramos fondas „Mamų unija“.

Tai, kad šis projektas, rugsėjį prasidėjęs sostinės Katedros aikštėje, pirmuoju tašku pasirinko mūsų miestą, – vilkaviškietės pedagogės, rajono Savivaldybės tarybos narės Vilijos Jakubauskės nuopelnas. Jos idėją aktyviai parėmė kolegos iš asociacijos „Startas Vilkaviškio kraštui“, ėmęsi organizuoti labdaros renginį ir burti vilkaviškiečius kilniai misijai – paaukoti pinigų „Mamų unijos Šeimos namų“ statybai.

Namai šeimai

Mūsų rajono labdaros renginyje viešėjusi „Mamų unijos“ fondo atstovė Marija Šapokienė kalbėjo, jog kasmet Lietuvoje onkologinėmis ligomis suserga apie 100 vaikų. O susirgus vaikui suserga ir visa jo šeima. Vėžiu sergančių vaikų gydymas vidutiniškai trunka nuo kelių mėnesių iki kelerių metų, tad visą šį laiką vienas iš tėvų gyvena palatoje su vaiku. Tačiau kitiems šeimos nariams būti drauge nėra galimybių.


Būtent ši priežastis „Mamų uniją“ prieš kelerius metus paskatino imtis ambicingo projekto – Vilniuje, greta Santaros klinikų Vaikų ligoninės, pastatyti „Mamų unijos Šeimos namus“, kuriuose galėtų gyventi šeimos su besigydančiais mažyliais. 2 tūkst. kv. metrų pastatas jau iškilo. Jame baigiama įrengti 11 gyvenamųjų erdvių, kuriose ligos tyrimų ir gydymo metu vaikai gyvens su savo šeimomis.

Šiuose laikinuose namuose šeimai bus teikiama papildoma pediatrų, skausmo specialistų, psichologų, dvasininkų pagalba. Taip pat bus įrengtos paliatyvios slaugos („drugelių“) palatos vaikams, kuriems medicina padėti bejėgė.

Reabilitacijos ir sporto centre bus galima atgauti, sustiprinti fizines bei emocines jėgas. Šeimoms ruošiami baseinai, meno terapijos, žaidimų kambariai, žaidimų aikštelė, o informaciniame centre tėvams bus teikiama informacija apie ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje.

„Mamų unijos Šeimos namai“ nepakeis ligoninės paslaugų ar gydytojų funkcijų, tačiau taps socialine alternatyva, suteikiančia vaikui ir jo artimiesiems galimybę praleisti daugiau laiko kartu.

Pasidalijo istorijomis


Klausydamiesi scenoje pasakojamus pačių vaikų liudijimus apie tai, ką teko išgyventi susirgus onkologine liga, kaip ligoninėje trūko šeimos, o gelbėjo drąsinantys aplinkinių žodžiai ir parama, ašaras slapčia braukė ir stiprūs vyrai. Pasidalyti savo skaudžiais išgyvenimais sutiko ir vilkaviškietė mama, kurios dukrelę klastinga liga prieš penkerius metus pasiglemžė per du mėnesius. Visiems, nepabūgusiems pasidalyti savo istorijomis ir taip padrąsinti kitus, organizatoriai įteikė simbolinius angelus.

Susirinkusiesiems į labdaros renginį koncertavo šokių studijos „Šokantys bateliai“ kolektyvai „Norija“ ir „Norijamm“ (vad. V. Jakubauskė) bei svečiai iš Kauno: vokalistė Urtė Lazdauskaitė ir klavišininkas Žygimantas Baltrūnas bei duetas „BassGliss“ – arfininkė Viktorija Smailytė ir iš Kybartų kilęs trombonininkas Saulius Karka.

Vilkaviškiečiai labdaros renginyje paaukojo 2360 eurų. Perduodamas aukų dėžutę „Mamų unijos“ atstovei M. Šapokienei asociacijos „Startas Vilkaviškio kraštui“ lyderis Žilvinas Gelgota kalbėjo, kad šie pinigai tesudaro vieną procentą nuo dar trūkstamų „Mamų unijos Šeimos namams“ pabaigti. Tačiau tegul kiekvienas miestas paaukoja po vieną procentą ir netrukus bus švenčiamos įkurtuvės.

Galite aukoti

„Mamų unijos“ atstovė M. Šapokienė dėkojo vilkaviškiečiams, parėmusiems kilnią akciją, renginį mūsų mieste suorganizavusiai asociacijai bei jos narei ir iniciatorei V. Jakubauskei, į sceną žengusiai su dovana būsimiems „Mamų unijos Šeimos namų“ gyventojams. Vilkaviškietė sergantiems vaikučiams ir jų tėveliams perdavė įspūdingo dydžio pliušinį meškiną, kuris galės ir sušildyti, ir paguosti.

„Mamų unijos Šeimos namų“ statybai, kurios sąmata siekia 2, 5 mln. eurų, dar trūksta apie 200 tūkst. eurų. Visi, norintys prisidėti prie šio kilnaus projekto, pinigų gali paaukoti siųsdami žinutę ar skambindami trumpuoju numeriu 1344. Žinutės kaina – 5 eurai.



Publikuota: 2019-12-02 11:41:48

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai