„Santaka“ / Pacientai gali rinktis medicinos įstaigą ir gydytojus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-03 08:28

Dalinkitės:  


Pirminės sveikatos priežiūros centre ligonius labiausiai erzina eilės.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Pacientai gali rinktis medicinos įstaigą ir gydytojus

Eglė KVIESULAITIENĖ


Išgirdę, jog iš Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro privačiai dirbti išeina trys gydytojos, jų buvę pacientai sunerimo. Žmonėms tapo neaišku, ar jie turėtų persirašyti pas savo gydytojas jų privačioje klinikoje, ar likti įprastoje poliklinikoje pas kitą mediką. Be to, pasklidus kalboms, kad atsiskiria Greitosios pagalbos tarnyba, Psichikos centras, rajono gyventojams kilo abejonių, ar poliklinika apskritai neiširs į atskiras privačias klinikas.



Pacientai nerimauja

Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vyr. gydytoja Regina Ražukienė sakė, jog pas ją, kaip poliklinikos vadovę, užeina daug susirūpinusių pacientų. Jie klausia, kur būtų geriau prisirašyti – privačioje Šeimos klinikoje, kurioje dirbs trys prityrusios bendrosios praktikos gydytojos R.Sruoginienė, V.Naudžiūnienė ir O.Lazarenkienė, ar nuo seno įprastoje poliklinikoje. R.Ražukienė mano neturinti teisės rekomenduoti – kiekvienas turi pasirinkti pats.

– Jei pasitikite gydytoju, pas kurį lankėtės, turite pas jį ir prisirašyti, – sakė centro vadovė. – Gydytojas dėl savo paciento padarys viską, ką gali, kurioje medicinos įstaigoje jis bedirbtų – privačioje ar valdiškoje.


Abi medicinos įstaigos yra finansuojamos iš Ligonių kasų, tad už gydymą ar tyrimus mokėti nereikės. Gali skirtis tik medicininių pažymų – vairuotojams, ginklui gauti, mokytis ir kt. – kainos.



Po vienu stogu

Savo įstaigos didžiausiu privalumu R.Ražukienė laiko tai, kad visas paslaugas ligonis gauna vietoje. Pasikonsultavęs su šeimos gydytoju, pacientas čia pat gali kreiptis į chirurgą, ginekologą, psichiatrą, stomatologą, kartu atvesti vaikus pas pediatrą. Vietoje yra rentgeno aparatas, atliekami kvėpavimo funkciniai mėginiai, elektrokardiogramos, masažai, net ultragarsinis ištyrimas. Laboratorijoje tyrimus daro profesionalūs specialistai, o ne bendro profilio slaugytojos. Poliklinika neseniai įsigijo naują fizioterapijos aparatūrą, tad skiriamos ir šios, pirminio lygio gydymo įstaigoms nepriklausančios, procedūros. Pirminės sveikatos priežiūros centre iš viso dirba 32 gydytojai.

– Pas mus vyksta įvairios akcijos, skaityti paskaitų atvyksta didžiųjų miestų specialistai, savo gydytojus siunčiame į specializacijas, seminarus tobulintis, sužinoti medicinos naujovių, – aiškino centrui neseniai pradėjusi vadovauti, o iki tol ligoninės Vidaus ligų skyriuje terapeute dirbusi R.Ražukienė.




Pinigų netaupys

Privačioje Šeimos klinikoje, kaip ir šeimos gydytojos V.Lekešienės kabinete, prisirašę ligoniai taip pat galės konsultuotis pas specialistus. Skirtumas tik tas, kad privačių klinikų vadovai sutartis pasirašo su konkrečiais medikais. Norint kreiptis į kitą ginekologą, chirurgą ar pan., teks už konsultaciją mokėti.

Pacientai dažnai nerimauja, kad, pavyzdžiui, privačios klinikos medikai gali taupyti pinigus ir nesiųsti jų pas specialistus ar neskirti tyrimų.

Tačiau gydytojai teigė, jog tokių abejonių ligoniams kilti neturėtų. Mat kiekvienas šeimos gydytojas suinteresuotas išgydyti ligonį, kad įsisenėjusi liga nepareikalautų dar didesnių išlaidų.

Aukštesnio lygio – ligoninės ar didžiųjų klinikų specialistai – už konsultacijas gauna lėšas iš Ligonių kasų. Tad ligoniai be reikalo baiminasi, jog nebus siunčiami į Kauną ar Vilnių, nes gydytojas taupys savo įstaigos pinigus.



Erzina eilės

Pirminio sveikatos priežiūros centro pacientai skundžiasi, jog pas gydytojus tenka laukti ilgose eilėse. Pas kai kuriuos, turinčius daugiau prisirašiusių pacientų, prisiregistravus talonėlį galima gauti tik po kelių savaičių.

Tačiau PSPC vadovė tvirtino, jog ši problema egzistuoja visoje šalyje, mat trūksta gydytojų. Tie, kuriems konsultuotis tenka vykti į klinikines ligonines didžiuosiuose miestuose, nesistebi talonėlį gavę net po kelių mėnesių. Naujosios Šeimos klinikos gydytojos garantuoja, jog savo darbą planuos taip, kad eilių nebūtų.




Kalbos nepagrįstos

Gydytoja R.Ražukienė teigė, jog kalbos apie Greitosios pagalbos ar Psichikos centro atsiskyrimą – nepagrįstos.

– Yra rajonų, kur šios tarnybos atsiskyrusios, tai leista įstatymo, – aiškino PSPC vadovė. – Mūsų steigėja rajono Savivaldybė suinteresuota, kad gyventojams būtų geriau ir patogiau.

Dabartinė sistema dirba normaliai, tad nėra pagrindo ją išskirstyti. Kiekvienas atsiskyręs padalinys turi turėti savo buhalteriją, administraciją, o tai papildomos išlaidos. Kol kas nuspręsta, jog taip daryti – neracionalu.

Iš bendro „katilo“ mes išlaikome felčerinius punktus, mokyklų slaugytojas, kuriems valstybės skiriamų pinigų nepakanka. Bet tai juk paslauga ligoniams.



Privalo persirašyti

PSPC vadovė prašė visų pacientų, kurie buvo prirašyti pas gydytojas V.Naudžiūnienę, R.Sruoginienę bei O.Lazarenkienę būtinai užeiti į polikliniką. Jie turi užpildyti specialią anketą ir nurodyti, pas kokį gydytoją jie ateityje lankysis.

Persirašyti turėtų visi – ir tie, kurie lankysis pas buvusias savo šeimos gydytojas naujojoje Šeimos klinikoje, ir tie, kurie persirašys pas kitus medikus Pirminės sveikatos priežiūros centre.

Kiekvienas pacientas bet kada gali persigalvoti ir pasirinkti kitą gydymo įstaigą ir gydytoją.



Publikuota: 2005-03-03 08:28:09

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai