„Santaka“ / Gyventojus papiktino ženklas, kurio prasmės nesupranta net pareigūnai / Iš piliečio pozicijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iš piliečio pozicijos

Dalinkitės:  


Toks ženklas vargiai sumažins teismo aikštelės apkrovą darbo valandomis.

Autorės nuotr.


Gyventojus papiktino ženklas, kurio prasmės nesupranta net pareigūnai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Didmiesčiams aktuali automobilių parkavimo problema pradeda smaugti ir Vilkaviškį. Gyventojai vis dažniau maištauja, kad vietos automobiliams trūksta, o valdiškų įstaigų aikštelės apsistato draudžiančiais stovėti ženklais.

Vietų sumažino

Į redakciją paskambinusi vilkaviškietė, Vilniaus g. 8-o namo gyventoja, stebėjosi nauju ženklu, atsiradusiu jų gatvėje esančių Vilkaviškio teismo rūmų aikštelėje. Iki šiol naktimis savo mašinas teismo aikštelėje laikę minėto daugiabučio vairuotojai vieną dieną pamatė dvejonių sukėlusias lenteles. Prie ženklo „Stovėjimo vieta“, vairuotojų vadinamo tiesiog „P ženklu“, atsirado lentelės, leidžiančios aikštelėje stovėti tik savaitgaliais ir darbo dienomis nuo 7 val. iki 19 val.

– Mūsų namas Vilkaviškyje, turbūt, išskirtinis, nes 36-ių butų gyventojams skirtos tik 6 automobilių stovėjimo vietos, – skundėsi į redakciją paskambinusi skaitytoja. – Įdomiausia, jog per mūsų teritoriją dar veda keliukas į aikštelę prie notarės biuro, tačiau juo eiliniams mirtingiesiems įvažiuoti draudžiama, nes pastatytas eismą draudžiantis ženklas. Seniau mūsų aikštelėje tilpdavo pora automobilių daugiau, tačiau senjorų iniciatyva buvo nubrėžtos geltonos linijos, draudžiančios mašinas statyti lygiagrečiai su daugiabučiu. Dabar dar ir teismas „užsidarė“ nuo mūsų. Tad patarkite, kur mums automobilius dėti?



Stato gatvėje

„Santakoje“ rašėme, kad minėto daugiabučio gyventojai ne kartą kėlė ankštos aikštelės problemą. Ją dar labiau aitrina pačių kaimynų nesutarimai, mat automobilių nevairuojantys senjorai kovoja prieš mašinų keliamą triukšmą, taršą ir pan.

Prieš keletą metų susivieniję daugiabučio senjorai kreipėsi į Eismo saugumo komisiją, kad kieme būtų nubrėžtos geltonos linijos, draudžiančios statyti automobilius.

Kadangi besikreipusieji motyvavo, jog po pat daugiabučio langais statomos transporto priemonės kelia triukšmą ir skleidžia dujas, kurios skverbiasi pro pravirus langus, komisija jų prašymą patenkino. Vienas iš svariausių argumentų buvo tas, kad prie pat laiptinių sustatomi automobiliai trukdo privažiuoti greitosios pagalbos tarnybai.

Į redakciją skambinusi vilkaviškietė sakė, jog dabar dauguma gyventojų savo mašinas palieka tiesiog Vilniaus gatvėje, tačiau čia jos trukdo eismui. Be to, siauroje gatvėje automobilius bandantys kompaktiškiau sustatyti vairuotojai neretai užkliudo kitas transporto priemones, dėl to kyla konfliktų.

Įteisinti ribas



Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas paaiškino, kad Vilniaus g. 8-as namas – ne vienintelis daugiabutis, prie kurio trūksta vietos automobiliams pastatyti. Ši problema sprendžiama įvairiais būdais. Dažniausiai patys gyventojai kreipiasi į Savivaldybę su prašymu praplėsti mašinų stovėjimo aikšteles ir prisideda savo lėšomis.

Minėtame name jau buvo kilę iniciatyvų plėsti aikštelę, mat vietos tam yra. Tačiau būtų reikėję nupjauti kieme augančias obelis, kurios rudenį ant asfalto primėto tiek obuolių, jog, anot seniūno, nuo aikštelės gali džemą semti. Vis dėlto obelų pjovimui pasipriešino keli senjorai, kurie visiškai nesuinteresuoti, kad būtų praplėsta automobilių aikštelė. O daugumos gyventojų valios valdžia privalo paisyti.

– Dar viena problema – daugiabučių gyventojai nesuinteresuoti teisiškai įforminti namo sklypo ribas, – aiškino seniūnas. – Susitvarkę šiuos dokumentus savininkai galėtų siekti privatumo: neleisti į savo teritoriją svetimų mašinų, pasižymėti stovėjimo vietas automobilių numeriais ir pan.

Vilkaviškio teismo rūmai yra įsiteisinę jiems priklausančio sklypo ribas, todėl turi teisę savo aikštelėje jaustis šeimininkais. Būtent jų prašymu aikštelėje ir buvo pastatytas stovėjimą ribojantis ženklas.



Trukdo triukšmadariai

Kaip paaiškino teismo rūmų raštinės biuro vedėja Aušra Daugėlienė, aikštelėje gyventojų paliekami automobiliai pradėjo trukdyti teismo darbui.

– Į teismo posėdžius dažnai suvažiuoja kelios dešimtys bylos dalyvių: advokatų, prokurorų, liudininkų ir kt., o mašinų nėra kur pastatyti, nes aikštelę užėmę gretimų namų gyventojų automobiliai, – situaciją paaiškino A. Daugėlienė. – Žmonės įsivaizduoja, kad teismo aikštelė stebima vaizdo kameromis, todėl čia saugiau. Tad kartais mašinas iš vakaro sustato prie pat rūmų durų, o bylų dalyviai neturi kur statyti automobilių. Dėl to ir kreipėmės į Eismo saugumo komisiją, kad pastatytų tokį ženklą.

Miesto seniūnas R. Kurauskas patikino, jog naktimis statyti automobilius draudžiantys ženklai įrengti ne vienoje miesto stovėjimo aikštelėje. Jų tikslas – riboti jaunimėlio, į aikšteles naktimis atlekiančio pasilinksminti ir patriukšmauti, srautus. Tačiau prie teismo jaunimas nesibūriuoja ir ši problema neegzistuoja – čia didesnę problemą kelia taikūs daugiabučio gyventojai.

Prasilenkia su logika

Vis dėlto vairuotojai negali suprasti pastatyto ženklo prasmės: automobilius jis draudžia statyti tuo metu, kai teismo rūmuose nebelieka nė gyvos dvasios, nuo 19 val. vakaro iki 7 val. ryto, o leidžia – darbo metu, kai į teismą susirenka aibės proceso dalyvių ir visi rūmų darbuotojai.

Tad vilkaviškiečiams kyla natūralus klausimas, kas prasilenkė su logika: ar tie, kas ženklą užsakė, ar tie, kas pastatė.

Nors pažeidėjus baudžiantys pareigūnai dėl tokių situacijų turi savo nuomonę, jie vadovaujasi įstatymais. Tad panašu, jog baudas teks mokėti ne tiems, kurie veršis į perpildytą stovėjimo aikštelę, o tiems, kurie automobilius paliks visiškai tuščioje.



Publikuota: 2019-11-26 10:48:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai