„Santaka“ / Džiugina profesionalumas, palaiko entuziazmas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-02-13 08:38

Dalinkitės:  


Šventiškai nusiteikęs choras Daugpilio scenoje. Tarptautiniame konkurse sausio tryliktąją jis pelnė prizinę vietą.

Džiugina profesionalumas, palaiko entuziazmas

Birutė NENĖNIENĖ

Vilkaviškio kultūros centro kamerinis choras švenčia savo gyvavimo dešimtmetį. Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, Kultūros rūmų scenoje jų balsai nuvilnys tarsi plati upė, klausantiems padovanodama ir ramų lygumų dvelkimą, ir linksmą, gaivų kalnų tėkmės čiurlenimą. Taigi, kur tos ištakos, tas šaltinis, užliejęs gaivia srove? Kokie tie per dešimtmetį išvinguriuoti keliai, juose patirti džiaugsmai? Į šias prisiminimų lankas leidžiamės su choro vadovais Albinu ir Laima Venclovais, kolektyvui pradėjusiais vadovauti 1999 metais.Dambravų iniciatyva

Choro grupė susikūrė Kęstučio Dambravos iniciatyva 1996 metų rudenį. Mažojoje Vilkaviškio bažnyčioje advento pirmojo sekmadienio mišiose pirmąkart nuskambėjo jų atliekama giesmė „Rasokit, dangūs“. Pirmieji choro dainininkai buvo Dambravų šeimos nariai: Kęstutis, Stasys, Algis, Asta, Rita, prie jų prisijungė Vilma Gurskienė, Edita Skeltytė (Andriulionienė), Renolda Stepanauskaitė (Kubilienė), Algis Alkevičius, Andrius Nenėnas, Valdas Vaškevičius, Alė Janulaitytė, Diana Acaitė, Julija Ovseičiuk, Mindaugas Bepirštis ir kiti. Jiems vadovauti buvo pakviesta mokytoja Danguolė Barauskienė, akompanuoti – kompozitorius ir muzikas Ričardas Makūnas. Kiek vėliau choro gretas papildė Jolanta Utarienė, Nijolė Kravčenko, Janina Liepinienė, Justinas Raškevičius, Aušra Mickevičienė ir kiti.

Choras paruošė pasaulietinių ir religinių dainų bei giesmių repertuarą, giedojo bažnyčioje ir dainavo įvairių švenčių metu, su programa važinėjo po gyvenvietes. Choristai išmoko dainų šventės repertuarą ir 1998 metais joje dalyvavo kartu su tremtiniais. Gerą pusmetį kolektyvas neturėjo vadovo, tačiau žmonės neišsivaikščiojo, minėtas choristų branduolys giedodavo bažnyčioje, valstybinių švenčių minėjimuose.Ilgas išvykų sąrašas

Su Laimos ir Albino Venclovų atėjimu prasidėjo naujas alsavimas, nes jie atsinešė nuomonę, jog kolektyvas turi judėti. Choras pradėjo važinėti į chorų festivalius, buvo kviečiamas koncertuoti mokyklose, krašto muziejuje. Ypač įsimintinas dalyvavimas chorų festivaliuose, pradedant pirmuoju – M.K.Čiurlionio Druskininkuose (2000 m.), vėliau Č.Sasnausko (2001 m., 2004 m.) – Lazdijuose, S.Šimkaus – Jurbarke (2002 m.), Baltijos ir Šiaurės šalių – Klaipėdoje (2002 m.)

Kolektyvas dalyvavo Pasaulio lietuvių dainų šventėje (2003 m.), dainų šventėje „Tėvynės balsai“, skirtoje dainų švenčių 80-mečiui (2004 m.). Nuo 2001-ųjų kasmet per Atvelykį choras gieda Marijampolėje religinės muzikos festivalyje „Džiūgaukim... Aleliuja“.

Kolektyvo vadovai svarbesniu pasirodymu įvardijo J.Naujalio chorų festivalį-konkursą, vykusį Raudondvaryje 2004 metais, kuriame laimėta pirmoji vieta. Tie metai buvo ypač aktyvūs: vilkaviškiečiai dalyvavo dar dviejuose festivaliuose – „Giesmė“ Sintautuose ir „Cantate Domine“ Kaune, o vasarą choras buvo išvykęs į turistinę koncertinę kelionę po Vokietiją. Aplankė Kiolną, koncertavo įvairiose bažnyčiose, susitiko su Ahaus miesto chorais, dainavo miesto bendruomenei. 2005-aisiais kartu su „Kybartų“ pučiamųjų orkestru koncertavo Kybartuose, Zanavykų dainų šventėje Šakiuose, o respublikiniame K.Knoro dainų konkurse užėmė antrąją vietą.Jaučiasi savais

Dar 1999 metais chorą papildė naujų dainininkų balsai. Tai Violeta Šuopienė, Palmyra Vilimaitienė, Aušra Vasiliauskaitė, Nerijus Petrauskas, Mantas Simanavičius, Rasa ir Valdas Vasiliauskai. Vėliau choro nariais tapo Danutė Lipinienė, Saulius Bieliūnas, Lina Rekevičienė, Irena Ščėsnienė, Asta Skinkienė, Violeta Saldukaitienė, Daiva Venienė, Liucija Bindokienė, Stepas Maziukas, Regina Juodaitienė, Kristina Urbanavičiūtė, Eglė Naujokaitė ir kiti. Ne visi dainininkai ištvėrė įtempto darbo krūvį, kiti išvyko studijuoti, gyventi kitur. Tačiau dauguma buvusių dalyvių choro nepamiršta ir atvykę į Vilkaviškį ateina į repeticijas, pagiedoti katedroje, dalyvauja svarbesniuose konkursuose ir festivaliuose. Dainininkų amžius įvairuoja nuo 15 iki 80 metų.Įvertinimai ir vardas

Vadovai pasidžiaugė, jog choras ypač sustiprėjo nuo 2004 metų, kai atėjo specialų muzikinį išsilavinimą turintys žmonės, daugiausia mokytojai, laisvai skaitantys natas. Vyrų trūkumo problema išliko, tačiau atsakingesnių pasirodymų metu ją sušvelnina iš Vilniaus, kur šiuo metu gyvena, atvažiuojantys Algis ir Stasys Dambravos, Mantas Simanavičius.

„Stebuklų su choru negali padaryti, nes konkurencija didelė, yra daug stiprių chorų“, – sakė A.Venclova. 2006 metų pavasarį vyko respublikos suaugusiųjų chorų konkursas, kurio metu visi buvo suskirstyti į kategorijas. Vilkaviškio choras priskirtas antro lygio kategorijai. Tai rimtas ir džiuginantis įvertinimas, nes vilkaviškiečiai apskrityje tarp suaugusiųjų chorų atsidūrė trečioje vietoje, nusileisdami tik pirmo lygio kategorijai priskirtiems Marijampolės krikščioniškojo kultūros centro Č.Sasnausko ir kultūros centro „Suvalkija“ chorams.

Vilkaviškio choro repertuare – apie 130 pasaulietinės ir sakralinės muzikos kūrinių. Vadovai internete randa kvietimų į įvairius konkursus, tad jei jie sudomina – ruošiasi ir dalyvauja. Tokiu būdu šiemet įsisiūlė į Daugpilyje organizuotą tarptautinį chorų konkursą „Silver Bells“. Nuvykę suprato, jog varžosi labai aukšto lygio chorai. Iš pradžių vilkaviškiečiai džiaugėsi vien tuo, kad gali dalyvauti, todėl, kai antroje kategorijoje jiems buvo pripažinta trečioji vieta, grįžo nepaprastai patenkinti.

Dalyvaujant konkursuose, festivaliuose vadovų vis klausiama choro vardo. Choristai jo kažkaip nepasigesdavo, tačiau dešimtmečio jubiliejaus koncerto scenarijuje numatytos ir vardynos – Vasario 16-ąją atėjusieji į šventę pirmieji sužinos, kokį vardą išsirinko patys dainininkai.Palaiko entuziazmas

Į klausimą, kas chorą ir choristus jungia, vienija ir palaiko, vadovas A.Venclovas atsakė vienu labai daug reiškiančiu žodžiu – entuziazmas. Akivaizdu, jog jo netrūksta žmonėms, iš įvairių vietų atvažiuojantiems į repeticijas, savo automobiliais išsiruošiantiems į koncertus ar festivalius. Už parūpinamą transportą choristai labai dėkingi prelatui V.Gustaičiui.

Jau kuris laikas į sceną jie išeina su naujais gražiais rūbais. Už tai choristai dėkingi Seimo nariui A.Butkevičiui. Kaip ir visi chorai, taip ir Vilkaviškio meno kolektyvas viliasi sulaukti palankesnio kultūrininkų požiūrio į jų veiklą ir egzistavimą.Ruošiasi dainų šventei

Pastaruoju metu choro koncertiniai maršrutai nusitiesia į mokyklas, net darželius. „Norisi dažniau koncertuoti ir palaikyti tą gerą formą, kokią kolektyvas šiuo metu yra pasiekęs, – sakė vadovas. – Labai svarbu, kad žmonės ateitų į repeticijas, galima būtų daugiau padirbėti su atskirais balsais“.

Vasarą įvyksiančiai dainų šventei choras turi išmokti dvidešimt repertuaro dainų. Kitų chorų nuostabai, vilkaviškiečiai lapkričio pabaigoje konsultantui jau pademonstravo pusę išmoktų kūrinių.

Choras beveik pusšimtį kartų per metus susirenka giedoti bažnyčioje sekmadienių ir šventadienių šv. Mišiose, todėl jis žinomas ir kaip Katedros choras.Laukia jubiliejaus šventėje

Nors kolektyvas gerai žinomas ir aktyviai koncertuoja, tačiau pastaruoju metu beveik neįmanoma prisikviesti naujų dainininkų. Vieni teisinasi laiko stoka ir žada dainuoti tapę pensininkais, kitus nugąsdina kolektyvo meninis lygis, nes ne visiems vienodai pavyksta prisitaikyti: vieni norėtų giedoti tik bažnyčioje, kiti – vien pasaulietinius kūrinius.

Į jubiliejinį koncertą choristai pakvietė visus buvusius dainininkus.

Vasario 16-osios dienos koncertui kolektyvas paruošė įvairių stilių pasaulietinės bei sakralinės muzikos kūrinių, taip pat atliks visą dešimtmetį chorui akompanavusio Ričardo Makūno kūrinius.

Galima sakyti, jog koncertas prasidės 12 valandą – choras giedos katedroje už Lietuvą aukojamų šv. Mišių metu. Po to, 14 valandą, kolektyvas visus kviečia į šventinį koncertą Vilkaviškio kultūros rūmuose.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Ar vartotinas pavadinimas „kajeno pipirai“?
Tai ne pipirai, o paprikos. Vartotinas pavadinimas yra Kajeno paprikos. Ši prieskoninė daržovė pavadinimą gavo pagal Kajeno vietovę ( Cayenne ), esančią Prancūzijos Gvianoje.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas