„Santaka“ / Vilkaviškiečiai liberalcentristai lankėsi Europos Parlamente

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2004-12-14 08:39

Dalinkitės:  


K.Žiemys ir D.Nešukaitis – Europos Parlamento plenarinių posėdžių salėje.

Vilkaviškiečiai liberalcentristai lankėsi Europos Parlamente


Du Liberalų ir centro sąjungos Vilkaviškio skyriaus nariai – neseniai skyriaus pirmininku išrinktas Kęstutis Žiemys ir jo pavaduotojas Dalius Nešukaitis – buvo išvykę į Briuselį ir lankėsi Europos Parlamente.



Pakvietė EP narė

Apsilankyti Europos Parlamente (EP) ir susipažinti su šios ir kitų Europos Sąjungos institucijų darbu Vilkaviškio liberalcentristus pakvietė EP narė Margarita Starkevičiūtė, kuri dar prieš EP rinkimus buvo atvykusi į Vilkaviškį. Kiekvienas Europarlamento narys turi teisę pasikviesti 90 asmenų per metus. Naudodamasi šia tvarka ir papildomai gyventojų švietimui EP liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos skiriamomis lėšomis Margarita Starkevičiūtė suorganizavo kelionę porai dešimčių žmonių. Be vilkaviškiečių dar važiavo žmonės iš Kelmės, Utenos, Kėdainių ir Vilniaus.



Susitikimai

Būdami Briuselyje susitikome su Lietuvos nuolatinės atstovybės prie ES nuolatinio atstovo pavaduotoju Romu Švedu. Jis papasakojo apie atstovybės darbą su ES institucijomis: Europos Parlamentu, Europos Komisija ir Europos Sąjungos Taryba.

Apsilankę Europos Parlamente buvome supažindinti su EP ir kitų ES institucijų veikla. Kaip jau daugelis žinome, EP yra 732 nariai, 13 iš jų – Lietuvoje išrinkti europarlamentarai. EP veikia 7 politinės grupės. Didžiausios iš jų – Europos liaudies ir demokratų frakcija, Europos socialistų frakcija bei liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija (ALDE). Būtent ALDE frakcijai priklauso M.Starkevičiūtė ir kitas Liberalų ir centro sąjungos iškeltas europarlamentaras E.Gentvilas. Europarlamente yra 20 komitetų. M.Starkevičiūtė dirba Biudžeto ir kontrolės komitete, E.Gentvilas – Regioninės plėtros komitete.



Europos Parlamentas leidžia teisės aktus, įstatymus, tvirtina ir kontroliuoja biudžetą, kontroliuoja vykdomąją valdžią (Europos Komisiją). Europos Parlamento galios didėja.

Anksčiau, ES kūrimosi pradžioje, buvęs tik konsultacine institucija dabar daugeliu atvejų turi veto teisę.

Visur mus lydėjusi M.Starkevičiūtės padėjėja Danguolė parodė EP plenarinių posėdžių salę, kur tuo metu vykusio komiteto posėdžio kalbas galėjome klausyti lietuviškai – sinchroniškai verčiama į visų ES valstybių kalbas. Čia susitikome su Europos Komisijos Generalinio analizės ir mokesčių politikos direktorato direktoriumi Michel Aujean, EP Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos atstovu Nicola Mazzaro ir ALDE frakcijos atstovu Kimmo Collander. Buvo kalbama apie ES mokesčių politiką, ALDE frakcijos darbą, EP žemės ūkio komiteto veiklą.

Susitikimo dalyviai atsakė į klausimus. Į klausimą dėl mokesčių Michel Aujean atsakė, kad dabartinė Lietuvos mokesčių sistema nėra bloga. Europos Sąjungoje siekiama, kad nebūtų dvigubo apmokestinimo. Dabar Lietuvoje yra apmokestintas ir įmonių pelnas, ir iš to pelno išmokami dividendai. Tokia tvarka turėtų keistis. Dėl mokesčių suvienodinimo Michel Aujean atsakė, kad siekiama, jog visoje ES būtų taikomi vienodi mokesčių sistemos principai, bet tai nereiškia, kad turi būti vienodi mokesčių tarifai.



Pokalbio metu labai trumpai buvo paliesta būsimo Turkijos priėmimo į ES tema. Šiuo metu apie tai Europos Parlamente yra daug prieštaringų nuomonių. M.Starkevičiūtė yra paskelbusi internetinę Lietuvos gyventojų apklausą šiuo klausimu.

Su M.Starkevičiūte susitikome du kartus. Atvykimo dieną bendravome mažoje kavinėje, antrąkart – lankydamiesi Europos Parlamente, europarlamentarės darbo kabinete, baigiantis darbo dienai.

M.Starkevičiūtė, be pagrindinio Biudžeto ir kontrolės komiteto, dalyvauja dar trijų komitetų darbe. Todėl darbo turi labai daug, ir neretai, kai posėdžių laikas sutampa, tenka bėgioti iš vieno komiteto į kitą arba vietoj savęs siųsti vieną iš dviejų savo padėjėjų. Ji, kaip specialistė, dažnai kviečiama į įvairius susitikimus, kuriuose formuojamos sprendimų nuostatos.

Paskutinę lankymosi Briuselyje dieną, prieš išvažiuojant, susitikome ir su Eugenijumi Gentvilu. Kalbėjomės apie europarlamentaro darbą Regioninės plėtros komitete ir apie situaciją Liberalų ir centro sąjungoje.



13 narių gali daug

M.Starkevičiūtė pasakojo, kad pagrindiniai sprendimai priimami komitetų posėdžiuose ir tiesiogiai bendraujant su kitais europarlamentarais. Taip tiesiogiai aktyviai bendraujant ir derinant pozicijas galima daryti didžiausią įtaką. Labai svarbu tam tikros srities specialisto (profesionalo) autoritetas ir, aišku, gerai mokėti kalbas. Europos Parlamento narys yra tiesiogiai ES valstybių piliečių išrinktas atstovas, dėl to ES tarnautojai labai pagarbiai į jį žiūri.



Apibendrindama M.Starkevičiūtė sakė, kad teiginys, jog tik 13 Lietuvos atstovų tarp visų 732 EP narių nieko negali nulemti, tikrai neteisingas. Aktyviai ir nuoširdžiai dirbdamas europarlamentaras gali daug nuveikti priimant teisės aktus arba stabdant Lietuvai nenaudingus sprendimus. Iš kitos pusės, yra galimybė dirbti „nepersistengiant“, bet gauti gerą atlyginimą. Tuo, Margaritos teigimu, kai kurie europarlamentarai sėkmingai naudojasi.

M.Starkevičiūtė kalbėjo, kad Lietuvos Vyriausybė ir atskiros ministerijos turi gerokai aktyviau dirbti su ES per savo atstovybę ir išnaudoti europarlamentarų galimybes. Margarita sakė, kad ne vieną kartą turėjo problemų, kai reikėjo sužinoti Lietuvos Vyriausybės poziciją ir apsispręsti balsuojant Europos Parlamente.



Informacijos trūksta

Dar viena bendra problema, kurią nurodė ir europarlamentarė, ir atstovybės darbuotojas R.Švedas, yra jų darbo nušvietimas ir informacijos pateikimas žiniasklaidoje.

M.Starkevičiūtė kalbėjo, kad jai labai nemalonu ir kartais net pikta, kad žiniasklaidoje yra mažai informacijos apie EP ir kitų ES institucijų darbą, apie priimamus sprendimus ar apie tai, kaip galima pasinaudoti ES galimybėmis. Skaitant straipsnius atrodo, kad europarlamentaro buto užuolaidų spalva daug svarbiau už jo darbą.



Briuselyje

Pasivaikščioti po miestą turėjome nedaug laiko, bet pagrindines vietas aplankėme. Šalia didžiulių modernių EP pastatų vyksta intensyvios statybos – išsiplėtė ES, auga ir pastatai. Mums truputį neįprastai atrodė tai, kad gana intensyviai vyksta statybos ir kitose, taip tankiai apgyvendinto miesto, vietose. Matėme, kai didžiuliai kranai dirba tiesiog virš važiuojančių automobilių ir žmonių galvų.



Kviečia kreiptis tiesiogiai

Europos Parlamento narė Margarita Starkevičiūtė kviečia gyventojus, įmones ar jų organizacijas jiems rūpimais klausimais tiesiogiai kreiptis į ją, geriausia elektroniniu paštu: mstarkeviciute@europarl.eu.int. Europarlamentarė, būdama Lietuvos piliečių išrinkta atstovė, nori žinoti gyventojų nuomonę ir stengsis gerai atstovauti mūsų interesus ar suteikti reikalingą informaciją. Be to M.Starkevičiūtė yra sudariusi sutartį su įmone PUBLICUM (Jogailos 4, Vilnius), kuri užsiims iš europarlamentarės gaunamos informacijos atrinkimu ir teikimu gyventojams. Į šią firmą galima kreiptis elektroniniu paštu: info@publicum.lt arba tel. 8 5 26 90 034.

Jeigu Jus sudomino šiame straipsnyje aprašyti įspūdžiai iš Europos Parlamento arba jeigu norite apie tai pakalbėti plačiau, prašau kreiptis tel. 8 699 80 826 arba el paštu: dalius.n@one.lt



Vėliau, apibendrinę aktualią informaciją, apie europarlamentarų darbą informuosime papildomai.



Dalius NEŠUKAITIS

Liberalų ir Centro Sąjungos Vilkaviškio skyriaus narys



Publikuota: 2004-12-14 08:39:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai