„Santaka“ / Kelią į rinkimus kandidatams užkirto nuslėptas teistumas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2007-02-08 08:52

Dalinkitės:  


Valdžios rūmai vilioja 238 kandidatus ir rajono Tarybos narius.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kelią į rinkimus kandidatams užkirto nuslėptas teistumas

Dangyra APANAVIČIENĖ

Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Vilkaviškio rajono rinkimų apygardos komisijos sprendimais iš mūsų rajono partijų kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašų išbraukta net dešimt asmenų. Daugiausia – net septyni kandidatai – dėl nuslėpto teistumo. Du valdžios siekę asmenys šios teisės neteko dėl to, kad nebuvo deklaravę savo gyvenamosios vietos mūsų rajone, vienas – dėl per jauno amžiaus.Praeitis – su kaltės šešėliu

Ilgiausius kandidatų į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą sąrašus – po 50 pavardžių – sudarė Socialdemokratų partija ir Naujoji sąjunga (socialliberalai). Tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu pastarosios partijos sąrašas sutrumpėjo net 4 asmenimis.

Iš Naujosios sąjungos (socialliberalų) sąrašo išbrauktas Alius Kauspėda, nes iki pareiškinių dokumentų pateikimo dienos jis nebuvo deklaravęs savo gyvenamosios vietos rajone. Dar trijų savo atstovų socialliberalai neteko dėl to, kad šie kandidatuodami į rajono Tarybos narius nuslėpė savo teistumą. Laurynas Kudžma, Vitalius Ramanauskas ir Arūnas Stadalninkas prieš keletą metų teismo baudžiamosiose bylose buvo pripažinti kaltais dėl nusikalstamos veikos. Pastarasis kandidatas – A.Stadalninkas – reikalų su teisėsauga turėjo net du kartus.

Kelias į valdžią užkirstas ir dviem asmenims iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašo. Kęstutis Skučas išbrauktas dėl to, kad iki nustatytos datos nedeklaravo savo gyvenamosios vietos rajone, o Arnas Miniotas – dėl nuslėpto teistumo. Teismas kaltu šį kandidatą yra pripažinęs irgi net du kartus – daugiau nei pagal dešimt Baudžiamojo kodekso straipsnių (už plėšimus, piktybinį chuliganizmą, susijusį su cinišku elgesiu ir pan.).

Už tas pačias nuodėmes – nuslėptą teistumą – iš Liberalų ir centro sąjungos kandidatų sąrašo išbraukti Vincas Burinskas bei Raimundas Kuzminskas, o iš Darbo partijos – Sigitas Būda.Į valdžią – per jaunas

Vilkaviškio rajono rinkimų apygardos komisijos sprendimu viena pavarde sumažėjo ir Liberalų sąjūdžio sąrašas. Mindaugui Rudzevičiui siekti valdžios sutrukdė jo jaunas amžius – mat rinkimų dieną, vasario 25-ąją, jis dar neturės 20 metų. Įstatymo reikalaujamo ne jaunesnio kaip 20 metų amžiaus Mindaugas sulauks tik liepą.Laimę bandys pirmą kartą

Didesnė pusė dabartinės rajono Tarybos narių vėl siekia valdžios. Daugiausia šių politikų – Taryboje daugumą turinčių socialdemokratų sąraše – net devyni. Į sąrašą įtraukti ir 7 iš 12 seniūnų, daugiau nei dešimt Savivaldybės bei jai pavaldžių įstaigų vadovų ir darbuotojų.

Pirmąkart savivaldos rinkimuose startuos ir savo reitingus pasitikrins trys naujos politinės jėgos – Darbo partija, Pilietinės demokratijos partija ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Pastarosios partijos – Liberalų sąjūdžio – įkūrimą mūsų rajone inicijavo trejetas dešiniųjų rajono Tarybos narių, opozicijos atstovų: Kęstutis Akramas, Jonas Mačys ir Romualdas Žvirblis. Netrumpame (22 kandidatai) liberalų sąraše yra ir žinomų medikų, verslininkų, kitų profesijų žmonių. Tarp jų – net trys Plečkaičiai, sąraše einantys 6, 7 ir 8 numeriais, tačiau jie nėra giminaičiai, tik bendrapavardžiai. Šios partijos atstovai minėjo, kad jų nuostata – apsieiti be šeimyninių klanų.Į valdžią – šeimų duetai

Naujosios sąjungos (socialliberalų) sąraše šeimyninių duetų yra. Kandidatas į rajono Tarybą Nr.1 – šios partijos lyderis Vytautas Paunksnis, Nr. 4 – jo žmona Roma Paunksnienė. Sąraše yra ir daugiau asmenų, kuriuos sieja giminystės ryšiai. Beje, socialliberalų kandidatų pavardės rajono žmonėms mažai žinomos arba ir visai negirdėtos.

Šeimų yra ir Lietuvių tautininkų sąjungoje. Kartu su šios partijos lyderiu Sauliumi Čepu į Tarybą kandidatuoja ir jo duktė – Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro direktorė Elena Čepaitė. Tarp šios partijos kandidatų – ir vilkaviškiečiai tėvas bei sūnus Vincas ir Artūras Mickevičiai.

Krikščionių demokratų sąraše – taip pat tėvas ir dukra – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas ir pedagogė Danutė Valiūnienė.

Kartu su Liberalų ir centro sąjungos atstovų dešimtuku valdžios siekia ir gydytoja Ramutė Ona Grumadienė bei jos vyras Savivaldybės administracijos darbuotojas Arūnas Grumadas.

Iki šių rinkimų mažai rajono politinėje padangėje dominavo Darbo partijos atstovų vardai, nors tarp jų yra rajone žinomų asmenų. Tai – partijos lyderis verslininkas Petras Žilionis, Vidaus vandenų inspekcijos darbuotojas Algimantas Džermeika, Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos direktorės pavaduotojas Gražvydas Šliauteris, gydytojas Kazimieras Baršauskas, kiti.Lyderiai – antri

Prieš kurį laiką nuo Darbo partijos atskilusi dalis narių įkūrė Pilietinės demokratijos partiją, kuriai mūsų rajone vadovauja Ona Giedrienė. Tačiau šios partijos kandidatų į rajono Tarybą sąrašo aukščiausioje pozicijoje ne partijos lyderė, o buvęs Vilkaviškio policijos komisariato vadovas Juozas Gabraitis. Šiame sąraše taip pat yra keletas žinomų medikų – Kristina Kubilienė, Angelė Budrikevičienė, Vilija Radionova.

Po skandalingų muštynių Pilviškių seniūnijoje iš rinkimų maratono pasitraukus buvusiam Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos skyriaus pirmininkui, rajono Tarybos nariui Petrui Bareikiui, kandidatų sąrašo pradžioje liko taip pat ne šios partijos lyderis. Sąrašo pirmoje vietoje – Algirdas Pilipavičius, Žemės ūkio skyriaus vedėjas, antroje vietoje – prieš pat rinkimų agitacijos pradžią Valstiečių liaudininkų sąjungos Vilkaviškio skyriaus pirmininku išrinktas Valdas Kamaitis.Partijų vadovai – jau kiti

Aktyvia veikla niekad nepasižymėjusią ir tvirtų pozicijų neturėjusią partiją „Tvarka ir teisingumas“ (liberalus demokratus) šiemet vesti į rinkimus ėmėsi žinomas vilkaviškietis, buvęs Vilkaviškio miesto seniūnas Antanas Birgiolas. Antra kandidatų sąraše – dabartinė rajono Tarybos narė Lina Kochanskienė, o buvęs partijos lyderis, rajono Tarybos narys Juozas Stumbrys – tik šeštas. Be minėtų liberaldemokratų, kiti kandidatai žmonėms nėra žinomi.

Liberalų ir centro sąjungai vadovavęs Kęstutis Akramas, kaip žinia, perėjęs į Liberalų sąjūdį. Dabar liberalcentristų lyderis yra Kęstutis Žiemys, kuris ir rinkimų sąraše – pirmas. Antras – gerai vilkaviškiečiams žinomas, ypač iš principingų straipsnių spaudoje, Dalius Nešukaitis.Ištikimi savo partijai

Neilgi, tačiau nemažą savo gerbėjų būrį turinčių dviejų dešiniųjų politinių jėgų sąrašai. Tai – Lietuvos krikščionių demokratų ir Tėvynės sąjungos (konservatorių, politinių kalinių ir tremtinių, krikščioniškųjų demokratų). Abiejų partijų kandidatų sąrašų pradžiose rikiuojasi gerai vilkaviškiečiams žinomos pavardės, politinėje rajono padangėje šmėžuojančios jau daugelį metų.

Valdžios siekia krikščionys demokratai Juozas Bartišius, Saulius Vabalas, Saulytis Kurtinaitis, Alius Sigitas Pavasaris, taip pat nuo pat pradžių Tėvynės sąjungai ištikimi Rimvydas Žiemys, Vytautas Judickas, Dalija Agota Karkienė, Valentinas Pečiukaitis, Antanas Zenonas Berenta, Angelita Zubavičienė, kiti.Laikraščiuose ir internete

Rajono gyventojai gavo du laikraščius, skirtus vasario 25 dieną vyksiantiems savivaldybių tarybų rinkimams. Pirmajame leidinyje „Savivaldybių tarybų rinkimai“, kurį išleido Vyriausioji rinkimų komisija, pateikta daug informacijos apie rinkimus, balsavimą.

Vilkaviškio rajono apygardos rinkimų komisijos leidinyje „Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos rinkimai“ pateiktos visų vienuolikos rajono partijų, pasiruošusių kovoti dėl mandatų rajono Taryboje, programų ištraukos ir kandidatų sąrašai. Pastarasis laikraštis sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. Nors buvo išspausdintas 13 tūkst. egzempliorių tiražu, tačiau girdėti nusiskundimų, kad vienas kitas rinkėjas jo negavo. Rinkimų apygardos komisijos pirmininkas Algimantas Simanynas sakė, jog laikraščių yra pakankamai, tereikia paskambinti į komisiją (tel. 60 028) ir problema bus išspręsta.

Iki pat balsavimo dienos į rinkimų apylinkių ir apygardos komisijas galima kreiptis ir tuo atveju, jeigu dėl kažkokių priežasčių jūsų nepasiekė rinkėjo pažymėjimas. Pasak A.Simanyno, teisė vieną kartą balsuoti vienoje vietoje bus suteikta kiekvienam rinkėjui.

Daugiau informacijos apie savivaldybių tarybų rinkimus yra interneto tiklalapyje www.vrk.lt.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas