„Santaka“ / Robotika – padeda labiau įtraukti mileniumo kartos atstovus į naują darbą / Verslas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Verslas

Dalinkitės:  


Robotika – padeda labiau įtraukti mileniumo kartos atstovus į naują darbą



Verslas susiduria su nauju iššūkiu – mileniumo, vadinamosios tūkstantmečio kartos, atstovai linkę dažnai keisti darbo vietą.

Tyrimų bendrovės „Gallup“ duomenimis, net 60 proc. mileniumų įsitikinę, kad esamoje darbovietėje liks ne ilgiau kaip vienerius metus.

Būtent todėl įmonės ieško būdų, kaip optimizuoti naujų darbuotojų įsitraukimo laiką. Pasak Gintauto Jonučio, „Western Union Processing Lithuania“ robotikos centro direktoriaus, būtent todėl jų įmonėje pasitelkiamos šiuolaikinės technologijos – darbuotojai apmokomi naudojant procesų robotizaciją.

Kas antras mileniumas – jaučiasi nemotyvuotas

Tyrimų bendrovės „Gallup“ atliktas tyrimas rodo, jog tik trečdalis (29 proc.) mileniumų yra tikrai atsidavę ir mėgstantys savo darbą. O 55 proc. jų – nesijaučia motyvuoti siekti gerų rezultatų darbe. Tiesa, jaunuoliai nekaltina savo požiūrio, o tvirtina, kad darbą keičia tik dėl to, nes darbdaviai nesugeba tinkamai motyvuoti ir nepateikia svarių priežasčių pasilikti.

Apklausos duomenimis, 21 proc. mileniumo kartai priklausančių žmonių per paskutinius metus pakeitė darbą. Tai tris kartus daugiau nei sudėjus kitų darbingo amžiaus kartų atstovus kartu. Prie išskirtinio jaunų darbuotojų požiūrio į karjerą prisitaikyti turi ir didžiausios šalies įmonės.

„Mūsų bendrovė sukuria daugybę galimybių augti. Daug dėmesio skiriama tiek sąžiningo verslo iniciatyvoms, tiek ir darbuotojų gerovei. Čia žmonės skatinami jungtis į bendras veiklas, vykdyti socialinius projektus, pasinaudoti lankstaus darbo grafiko galimybe, suteikiamos papildomos atostogų dienos. Darbuotojų įsitraukimas ugdo lojalumą“, – teigia „Western Union Processing Lithuania“ komunikacijos ir administracijos vadovė Ilona Lekavičiūtė.

Sprendimas – procesų robotizacija

Pasak G. Jonučio, mileniumo kartos elgsenos keisti neverta, tačiau galima pasinaudoti įrankiais, kuriuos suteikia šiuolaikinės technologijos. Kiekvienas naujas žmogus, įsidarbinęs bendrovėje, turi būti apmokytas kuo greičiau ir tai efektyviai įgyvendinti padeda robotika.

„Mūsų tikslas – kad robotikos galimybės ne pakeistų žmogų, bet jam padėtų. Šiuo metu pilotuojame robotą kaip asistentą, kuris budi darbuotojo kompiuteryje ir įsiterpia į žmogaus darbą, kai jam to reikia“, – patirtimi dalijasi G. Jonutis.

Jo teigimu, toks mechanizmas gali pataisyti padarytą klaidą, vizualiai parodyti, kokį kitą veiksmą reikia atlikti pagal procesą ir, galiausiai, gali jį padaryti. Darbuotojas be ilgesnių apmokymų gali pradėti savarankiškai dirbti asistuojamas roboto, jei to prireikia.

„Taip pat yra galimybė perduoti įvairias užduotis, taigi belieka žinoti, ką darbuotojas nori padaryti, o kaip tai padaryti – jau roboto atsakomybė. Taigi pas darbuotojas tampa robotų dirigentu“, – sako G. Jonutis.

Diegti robotus į verslo procesus „Western Union Processing Lithuania“ pradėjo jau 2016 metais, kai tik 15 proc. pasaulio įmonių investavo į šią kryptį.

Per praėjusius metus tarptautinės bendrovės padalinyje Lietuvoje esantys robotai atliko per 1 mln. užduočių: grąžino pinigus klientams, kurių pervedimai sustabdyti; „Google“ paieškos sistemoje ieškojo reikalingos informacijos; tikrino finansinių paslaugų įkainius.

Šiuo metu tarptautinės įmonės Lietuvos padalinyje dirba beveik 2000 specialistų, kurių 95 proc. sudaro mileniumo karta. Amžiaus vidurkis siekia 27–28 metus.



Publikuota: 2019-08-26 10:45:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai