„Santaka“ / Aktualu nevyriausybinėms organizacijoms: konkursai 2020 metams – nuo rugsėjo / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Aktualu nevyriausybinėms organizacijoms: konkursai 2020 metams – nuo rugsėjo


Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rekordiškai anksti pradeda skelbti ministerijos ir jai pavaldžių institucijų organizuojamų nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimo konkursus. Pagal ministro Lino Kukuraičio pasirašytą įsakymą, didelė dalis konkursų bus skelbiami jau rugsėjo mėnesį.

Nevyriausybinės organizacijos yra nuolatinis ministerijos partneris, kuris padeda atliepti skirtingų žmonių grupių socialinius poreikius. Todėl finansuodama jų projektus ministerija prisideda prie šių organizacijų stiprinimo ir siekia užtikrinti, kad piliečių balsas būtų girdimas tiek savivaldoje, tiek ir nacionaliniame lygmenyje priimant įvairius sprendimus.

Paankstinus projektų finansavimo konkursus, vaikų dienos centrai, bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos finansavimą savo projektams gaus kur kas anksčiau.

„Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių vykdoma veikla kuria didžiulę socialinę vertę, todėl jų, savivaldos ir ministerijos bendradarbiavimas yra būtinas. Pavyzdžiui, vien vaikų dienos centrams ministerija pernai paskirstė 4, 3 mln. eurų, o kad finansavimas tokiems projektams nenutrūktų ir visos procedūros vyktų sklandžiai, finansavimo konkursus ankstiname“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.



Ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų finansuojamiems nevyriausybinių organizacijų kitų metų projektams planuojama paskirstyti daugiau nei 20 mln. eurų.



Ką finansuojame?

Vaikų dienos centrai savivaldybėse. Tokiuose centruose vaikams ir šeimoms teikiamos socialinės priežiūros paslaugos.

Paslaugos šeimai ir vaikams. Remiamos įvairios šeimos stiprinimo priemonės, pavyzdžiui, pagalba krizių atvejais, švietėjiška veikla, pasirengimo santuokai kursai, tėvų, šeimų ir sutuoktinių mokymai, seminarai, savipagalbos grupių organizavimas ir kita.

Paslaugos globėjams, įtėviams ir budintiems globotojams. Teikiama konsultacinė pagalba pozityvios tėvystės klausimais telefonu (paslauga prieinama bet kuriai šeimai, auginančiai tiek savus, tiek įvaikintus, tiek globojamus, tiek savo šeimoje prižiūrimus vaikus). Taip pat organizuojami mokymai būsimiems globėjams, įtėviams, budintiems globotojams, teikiama konsultacinė, informacinė, kita pagalba. Viešinama globa ir įvaikinimas, teikiama metodinė pagalba ir organizuojami mokymai specialistams, dirbantiems su tėvų globos netekusiais vaikais.

Senjorams atstovaujančios organizacijos. Jose senjorai įtraukiami į įvairias veiklas, skatinamas jų bendravimas.



Emocinės pagalbos telefonu teikimas. Ministerija apmoka skambučius emocinės pagalbos telefonais bei finansuoja organizacijų, teikiančių šią pagalbą, veiklą. Žmonėms skambučiai emocinės pagalbos telefonais yra nemokami.

Pagalbos teikimas smurtą patyrusiems ir nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiems. Nukentėjusieji informuojami ir konsultuojami, jiems suteikiama teisinė ir integravimo į visuomenę pagalba, jie aprūpinami būtiniausiais daiktais. Taip pat tokiems žmonėms suteikiama tarpininkavimo ir atstovavimo, socialinių įgūdžių ugdymo, psichologinė pagalba, laikino apgyvendinimo paslaugos.

Smurto artimoje aplinkoje prevencija ir darbas su smurtaujančiais asmenimis. Kuriamos ir įgyvendinamos smurtinio elgesio keitimo programos, įgyvendinamos priklausomybių prevencijos priemonės, visuomenė informuojama, kaip artimoje aplinkoje atpažinti smurtą.

Bendruomeninė veikla savivaldybėse. Skatinamas bendruomenių savarankiškumas tenkinant socialinius gyventojų poreikius, stiprinamas gyventojų sutelktumas ir tarpusavio pasitikėjimas, bendruomeninė veikla, sudaromos sąlygos bendruomeninėms, religinėms, kitoms nevyriausybinėms organizacijoms dalyvauti priimant sprendimus dėl gyventojų socialinių poreikių tenkinimo.



Moterų ir vyrų lygių galimybių projektai. Organizuojami moterų lyderystės renginiai, mokymai ir apdovanojimai lyčių lygybės srityje, remiamos profesinio ir asmeninio gyvenimo derinimo iniciatyvos.

Darbo su jaunimu formų plėtra. Finansuojamos atvirųjų jaunimo centrų, erdvių veiklos programos bei projektai. Taip pat mobilusis darbas su jaunimu bei darbas su jaunimu gatvėje – kad būtų užtikrintas jaunimo laisvalaikio užimtumas ir mažinama jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinė atskirtis.

Inovacijos jaunimo politikoje. Siekiama skatinti inovacijų jaunimo politikos srityje kūrimą, diegimą ir tęstinumą, sprendžiant jauniems žmonėms aktualias problemas ir įtraukiant jaunus žmones į aktyvų pilietinį visuomenės gyvenimą.

Paslaugos ir pagalba neįgaliesiems. Finansuojamos socialinės reabilitacijos paslaugos ir socialinė integracija, statinių pritaikymas neįgaliesiems, fizinę negalią turinčiųjų mobilumo ir savarankiško gyvenimo įgūdžių ugdymas, taip pat neįgalių asmenų asociacijų veikla ir leidiniai neįgaliesiems.

Nacionalinių NVO bei asociacijų vienijančių kitas NVO institucinis stiprinimas. Siekiama padėti nevyriausybinėms organizacijoms, kad jos galėtų atstovauti savo nariams ir visuomenė vis aktyviau dalyvautų sprendimų priėmime valstybės lygmeniu.

Daugiau informacijos rasite čia.



Publikuota: 2019-08-12 11:48:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai