„Santaka“ / Galime prisidėti prie bažnyčios griuvėsių išsaugojimo / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Senosios Bartninkų bažnyčios aura ir puikiomis Merūno dainomis mėgavosi tūkstantinė minia.

Dainiaus ČĖPLOS nuotr.


Galime prisidėti prie bažnyčios griuvėsių išsaugojimo

Laima VABALIENĖ


Per Merūno Vitulskio ir Čiurlionio kvarteto koncertą Bartninkų bažnyčios šventoriuje sklido ne tik puiki muzika, bet ir gera žinia: imtasi realių darbų senosios šventovės griuvėsiams išsaugoti.

Bartninkų bažnyčios griuvėsiai – unikali erdvė, savo aura užburianti kiekvieną apsilankantįjį. Ypatinga traukos vieta jie tapo Vilkaviškio kultūros centrui pradėjus čia rengti profesionalių atlikėjų koncertus. Per juos Bartninkus „atrado“ tūkstančiai žmonių, į koncertus suplaukiančių ne tik iš mūsų rajono, bet ir iš kur kas tolimesnių vietovių. Pasiklausyti Merūno ir Čiurlionio kvarteto jų susirinko apie porą tūkstančių. Kam neužteko kėdžių, tie nutūpė ant šventoriaus tvoros, tiesėsi paklotus pievoje. Tokia Bartninkų apgultis kartojasi jau septintą vasarą per septintą koncertą.

Pirmieji renginiai vykdavo bažnyčios griuvėsių viduje. Vėlesni persikėlė į šventoriaus erdves. Ne tik todėl, kad klausytojai nė už ką nebūtų tilpę tarp griuvėsių sienų, bet ir dėl to, jog darėsi nesaugu dėl vis labiau yrančių pastato liekanų.

Ne vienus metus buvo kalbama apie būtinybę išsaugoti šią sakralią Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijai priklausančią vietą. Pagaliau šitą vasarą Bartninkų klebonas Alvydas Dvareckas pranešė gerą žinią: parengtas bažnyčios griuvėsių konservavimo projektas. Jis teikiamas Kultūros paveldo departamentui ir yra reali galimybė sulaukti finansavimo. Griuvėsių tvarkymo darbams prireiks 107 523 Eur. Pasak projektą inicijavusio klebono, departamentas finansuos apie 70 proc. reikalingų lėšų, trūkstamą sumą reikės susirinkti iš kitų šaltinių. Tad prisidėti prie bažnyčios sienų išsaugojimo kviečiami visi. Pirmąjį indėlį įnešė ir koncerto klausytojai, į aukų dėžutę sumetę 400 eurų. Panašią sumą paaukojo vienas ūkininkas.
Lėšas, skirtas aukai, galima pervesti į Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos banko sąskaitą LT 027300010159611774, nurodant paskirtį – Bartninkų bažnyčios griuvėsių konservavimui.


Lėšas, skirtas aukai, galima pervesti į Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapijos banko sąskaitą LT 027300010159611774, nurodant paskirtį – Bartninkų bažnyčios griuvėsių konservavimui.

Aukodami kad ir keletą eurų mes galime padėti išsaugoti tai, kas liudija mūsų krašto istoriją, išsaugoti vietą, kurioje atgaivą randa mūsų mintys ir širdys.

Pusdienį praleidęs senosios bažnyčios erdvėse apie ypatingas pajautas per koncertą kalbėjo ir dainininkas Merūnas, pažadėjęs plačiai skleisti žinią apie Bartninkus. Tenoro dainos ir Čiurlionio kvarteto muzika šviesų dailininkų Valdo Latono ir Juliaus Saladžiaus dėka spalvomis atgijusių sienų fone dar labiau į bartninkietišką aurą įsijausti padėjo daugybei koncerto besiklausiusių žmonių. Dangų aptraukę juodi debesys ir kvartetui grojant pliūptelėjęs lietus neišsklaidė tos ypatingos nuotaikos ir neišvaikė klausytojų. Tik galbūt ne visi spėjo apžiūrėti netikėtais sprendimais stebinusią Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto jaunųjų kūrėjų darbų parodą.

Prisidėdami prie senosios Bartninkų bažnyčios sienų konservavimo projekto taip pat galėsime tikėtis, kad dar ne vieną vasarą čia skambės muzika, kvies parodos ar bus gera tiesiog atvažiuoti ir šioje erdvėje pabūti.




Publikuota: 2019-08-07 11:46:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai