„Santaka“ / Geriausių rašinių autorius pakvies į žygį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-03-01 08:31

Dalinkitės:  


Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacijos žygeiviai šiemet pažymės trasą, vedančią per piliakalnius.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Geriausių rašinių autorius pakvies į žygį

Birutė PAVLOVIENĖ


Vilkaviškio rajono kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija Kultūros ministerijos Nevyriausybinių organizacijų rėmimo fondui pateikė projektą „Senovės piliakalniai ir gyvenvietės dabartiniame kraštovaizdyje“. Ir štai maloni žinia: fondas, iš viso skirdamas 440 tūkstančių litų, šiemet finansuoja 184 nevyriausybinių organizacijų projektus, tarp jų – ir vilkaviškiečių.



Prieš žygį – konkursas

„Buvome parengę ir dar vieną projektą – „Vilkaviškio rajono tradicinės liaudies architektūros etnografinės sodybos: paieškų, fiksavimo ir pritaikymo galimybių studija“.

Jį perleidome Krašto muziejui, kuris projektą pateikė savo vardu kitam Kultūros ministerijos fondui, ir taip pat gauna finansinę paramą“, – sakė Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacijos pirmininkas Vytautas Lekešius.

Savo projektą Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija numačiusi vykdyti dviem etapais. Šiemet bus sutikslinta, susisteminta informacija apie žymiausius rajono piliakalnius, lenkų pavyzdžiu specialiais ženklais, nupiešiamais ant medžių ar kitų gamtos objektų, pažymima turistinė trasa. O vėliau, vėl dalyvaujant konkurse, tikimasi gauti lėšų ir parengti bei išleisti maršruto, vedančio per rajono senovės gyvenvietes ir piliakalnius, aprašymo bukletą.



Už tuos pinigus, kurie skiriami šiemet, pavasarį prie Kunigiškių piliakalnio mokykliniam jaunimui bus surengta dviejų dienų stovykla „Gyvoji istorija“. Čia galės dalyvauti visi norintys.

O štai vasarą į penkių dienų žygį bus kviečiama tik 10 moksleivių, jiems apmokamos maitinimo išlaidos. Norima sužadinti moksleivių norą domėtis istorine krašto praeitimi, todėl Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacija skelbia atrankos į šį žygį konkursą.

Kolektyviai ir individuliai kviečiama rašyti apie mūsų krašto senovės gyvenvietes ir piliakalnius: kas apie juos žinoma, kaip jie prižiūrimi, lankomi, ką pasakoja senoliai ir t.t. Rašinius prašoma pristatyti į „Santakos“ laikraščio redakciją iki gegužės mėnesio vidurio. Geriausių rašinių autoriai bus pakviesti į žygį, o „Santakos“ redakcija taip pat skirs prizus.

Moksleiviams bus parinktas lengvesnis maršrutas, o sudėtingesniame trasą nužymės taip pat penkių dienų žygyje dalyvausiantys Kraštotvarkos ir kaimo turizmo organizacijos nariai.



Kas dar išlikę?

Krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas sakė, jog projektas užfiksuoti dar išlikusias etnografines sodybas dėmesio visų pirma susilaukė dėl to, kad daug jų buvo nušluota rajone vykdant eksperimentinį kėlimą į gyvenvietes. Bet senosios architektūros sodybų dar turime. Manoma, kad daugiausia jų yra tarp Pilviškių ir Gižų prie Rausvės, Gražiškių, Pajevonio seniūnijose. Savita Vištyčio krašto senųjų sodybų architektūra, kuriai būdingi Prūsijos kultūros elementai.



A.Žilinskas sakė, jog, vykdant projektą, bus išsiaiškinta, kiek rajone yra etnografinio stiliaus sodybų. Čia tikimasi pagalbos iš seniūnų, taip pat ir iš gyventojų. Sodybas norima nufotografuoti, parengti jų aprašymus. Vienai iš jų galėtų būti suteiktas lankytino kultūros objekto statusas.



Publikuota: 2005-03-01 08:31:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai