„Santaka“ / Daugėja vietų nemokamai priduoti seną buitinę elektronikos techniką / Ekologija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Ekologija

Dalinkitės:  



Daugėja vietų nemokamai priduoti seną buitinę elektronikos techniką


Atliekų surinkimo užduotims kasmet augant, Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) didina vietų, kuriose galima nemokamai palikti buitinės elektros ir elektroninės įrangos atliekas, skaičių.

Šiuo metu EGIO visoje Lietuvoje yra įrengusi 176 specialias elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo vietas. Vietų skaičius nuo metų pradžios išaugo 14, 3 proc., o, skaičiuojant kartu su šios įrangos platintojais įsteigtomis vietomis, jų šalyje jau yra daugiau kaip tūkstantis, kur gyventojai gali nemokamai ar už atlygį priduoti netinkamą naudojimui buitinę elektroniką.

„Galime tik pasidžiaugti, kad elektronikos atliekų pridavimo galimybių gyventojams daugėja visoje Lietuvoje. Dėl to ne tik atliekų pridavimas tampa patogesnis, bet ir dar daugiau elektronikos atliekų bus tinkamai sutvarkoma bei perdirbama“, – sako daugiau kaip 1, 2 tūkst. narių vienijančios EGIO vadovė Veronika Masalienė.

Pasak jos, nemažai atliekų iš gyventojų surenkama ir kasmet vykstančių aplinkosaugos projektų „Mes rūšiuojam“, „Mes rūšiuojam. Vasara“ ir „Mes rūšiuojam įmonėje“ metu. Ugdymo ir švietimo įstaigos, bendruomenės ir įmonės skatinamos rinkti atliekas, jose taip pat skleidžiama informacija apie elektronikos atliekų daromą žalą gamtai ir pakartotinio atliekų panaudojimo naudą.


„Buitinės elektros ir elektronikos įrangos atliekos renkamos ir apvažiuojant gyventojus specialiu transportu. Gyventojai nenaudojamą techniką taip pat gali palikti ja prekiaujančiame prekybos centre net ir neperkant naujos įrangos, priduoti atliekų tvarkytojui arba nuvežti į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Elektronikos atliekų jokiu būdu negalima šalinti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius“, – primena V. Masalienė.

Buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą ir perdirbimą numato ES direktyva. Pagal Lietuvos Vyriausybės nutarimą 2019 metais turi būti sutvarkyta 60 proc. Lietuvos rinkai pateiktos elektros ir elektroninės įrangos, jei yra įsteigta pakankamai vietų šioms atliekoms surinkti.

Vien EGIO nariai šiais metais planuoja surinkti ir perdirbti daugiau kaip 5 tūkst. tonų buitinės elektronikos atliekų.

Buityje susidarančioms elektronikos atliekoms priskiriama: televizoriai, kompiuteriai, mobilieji telefonai, spausdintuvai, kopijavimo įranga, vaizdo kameros ir grotuvai, šaldytuvai ir šaldikliai, indaplovės, skalbimo mašinos ir drabužių džiovinimo įranga, mikrobangų krosnelės, viryklės, lygintuvai, skrudintuvai, elektriniai šildymo prietaisai, lempos, dulkių siurbliai, vejos pjovimo ar kiti sodo darbų įrankiai, grąžtai, pjūklai, žaislai ir pan. Daugiau informacijos, kaip rūšiuoti elektronikos atliekas ir kur jas priduoti, galima rasti www.atliekos.lt .


Į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą) patekusios ir irdamos atliekos gali užteršti ją pavojingais toksiškais metalais, kaip švinu, kadmiu, chromu, skleisti ozono sluoksnį ardančias dujas (freonus) arba aplinką užteršti gyvsidabriu, tepalais ir plastiku. Daugelis elektroninės įrangos atliekų gali būti perdirbtos ir panaudotos kitų gaminių gamyboje.





Virginija Žygienė

Viešųjų ryšių vadovė

Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA)

VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO)



Publikuota: 2019-07-24 14:03:24

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai