„Santaka“ / Grupinio gyvenimo namai tapo savi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-07-18 16:17

Dalinkitės:  


Sudainuoti finalinę dainą sustojo ir grupinio gyvenimo namų gyventojai, ir darbuotojos.

Autorės nuotr.


Grupinio gyvenimo namai tapo savi

Dangyra APANAVIČIENĖ


Sukako metai, kai dešimt Didvyžių socialinės globos namų gyventojų buvo perkelti į Vilkaviškį ir įkurdinti grupinio gyvenimo namuose. Ta proga šiame globos namų padalinyje buvo surengta šventė.

Būtent prieš metus, 2018-ųjų vasarą, netoli miesto centro esančioje Žemaitės gatvėje, nupirktame ir suremontuotame dviejų aukštų name, buvo apgyvendinta grupė Didvyžių socialinės globos namų globotinių. Kartu paminėti pirmąją įkurtuvių sukaktį, pasidžiaugti jaukiuose namuose praleistu laiku, pasidalyti patirtais įspūdžiais šių namų šeimininkai antradienio popietę sukvietė artimiausius kaimynus, įstaigų bei organizacijų, su kuriomis bendrauja, atstovus, bičiulius.

Kaip ir per pačias įkurtuves, taip ir į sukaktuvių šventę visi atėjo nešini dovanomis, išsakė daug nuoširdžių linkėjimų. Svečius gyventojai su užsidegimu vedžiojo po savo kambarius, pasakojo, ką veikia, kuo užsiima laisvalaikiu. Susirinkusiesiems smagu buvo išgirsti, kad pirmieji metai grupinio gyvenimo namuose praėjo sklandžiai, kad jų gyventojai – proto bei psichikos negalią turintys žmonės, kuriais nuolatos pasikeisdamos rūpinasi septynios darbuotojos, gyvendami aplinkoje, artimoje šeimos sąlygoms, tapo savarankiškesni, laisvesni ir laimingesni.


Pakalbinti visi tvirtino, jog jiems čia gyventi smagu, pasakojo, kaip padedami darbuotojų patys gaminasi maistą, eina į parduotuvę apsipirkti, prižiūri šiltnamį ir namus puošiančias gėles, lanko biblioteką, dalyvauja renginiuose, kartu švenčia gimtadienius ir kitas šventes.

Šiai šventei taip pat ruošėsi visi: ir grupinio gyvenimo namų gyventojai, ir darbuotojai. Kartu tvarkė aplinką, balionais ir dekoracijomis puošė kiemą bei patalpą, kurioje vyko renginys, dengė stalus, ant kurių šventės dieną nešė viską, ką spėjo pagaminti. Svečiai įvertino šeimininkų pastangas, ragavo ir gyrė jų paruoštus sumuštinius, pačių keptus pyragėlius, keksiukus bei kitokius gardumynus, dėkojo už dovanų gautus simbolinius angeliukus.

Neliko abejingų ir pačių gyventojų parengtam koncertui. Šventės dalyvius sujaudino negalią turinčių žmonių atliekamos dainos apie laimę, meilę, likimą, gyvenimą... Visi pasidžiaugė ir gražiais globotinių darbeliais. Antai Aistė puikiai siuvinėja, Vida, Gitana ir Agnė mezga, Nadežda kuria įspūdingus paveikslus iš karoliukų, o Laura mėgsta šokti. Sau miela veikla užsiima ir vyrai: Povilas iš popieriaus lanksto gražius paukščius, Nerijus daug sportuoja, Mantas turi gražų balsą ir mėgsta dainuoti, o Kęstutis yra nepamainomas didžėjus – jis ir per šventinę popietę nesitraukė nuo kompiuterio, nes buvo atsakingas už muziką.


Apibendrindama grupinio gyvenimo namuose prabėgusį laiką čia dirbanti socialinė darbuotoja Lolita Muraškauskienė sakė, kad pirmieji metai buvo sunkūs, tačiau įdomūs, kupini naujos patirties ir įspūdžių.

– Pradžia visuomet būna nelengva. Nauja aplinka, nauji žmonės, tad visiems – ir darbuotojams, ir gyventojams – reikėjo apsiprasti, išmokti gyventi mažoje erdvėje, vieniems prie kitų prisitaikyti. Visko buvo ir būna, kaip ir šeimoje. Ypač nelengvas buvo pirmasis pusmetis, bet dabar jau visi pripratome, gyventojai išmoko patys tvarkytis ir pradėjo suvokti, kad niekas nieko už juos nepadarys ir kad čia – jų namai. O tai ir yra svarbiausia, – pabrėžė L. Muraškauskienė, pasakodama apie iššūkius, su kuriais čia dirbančiam personalui tenka susidurti padedant neįgaliems žmonėms integruotis į visuomenę.





Galerija: Grupinio gyvenimo namai




Publikuota: 2019-07-18 16:17:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai