„Santaka“ / Dėl prekybos cigaretėmis „iš po prekystalio“ labiausiai skundžiasi smulkieji prekybininkai / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Dėl prekybos cigaretėmis „iš po prekystalio“ labiausiai skundžiasi smulkieji prekybininkai


Praėjusį ketvirtadienį Seime buvo pritarta Aurelijaus Verygos siūlymui pradėti Tabako kontrolės įstatymo svarstymo procedūrą, kuria būtų įvesta prekyba tabako gaminiais „iš po prekystalio“ – nematomu būdu.

Nors pateikiant projektą Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad įstatymo projektui pritaria net verslas, dalis smulkiųjų verslininkų su tuo nesutinka – skundžiasi, kad per pastaruosius tris metus ir taip reikėjo prisitaikyti prie daugybės naujovių, o dabar paskubomis įvedama dar viena.

„Skaičiavom, kad nuo 2019 metų pradžios iki 2021 metų naujovių cigaretėms buvo net aštuonios. Du kartus ant pakelių bus keičiami paveiksliukai, vieną kartą buvo keičiama tų paveiksliukų vieta ant pakelių, prasidėjo atsekamumo sistemos pradžia, tris kartus bus didinami akcizai, taigi ant pakelių – ir naujos banderolės. Kitais metais dar bus uždraustos ir mėtinės cigaretės, tai turim nuolat rūpintis, kad parduotume visą šitą turimą produkciją iš savo sandėlių“ – sakė smulkusis prekybininkas iš Jurbarko Gintaris Stoškus.

Smulkieji prekybininkai skundžiasi ir papildoma administracine našta, susijusia su prekybos vietų įrengimu, darbuotojų apmokymu.


„Nors valdžia sako, kad reikalavimai įrengimui bus paprasti, vienos prekybos vietos pritaikymas vis tiek kainuos nuo 400 iki 1200 eurų – labai smulkiam verslui tai yra pinigai. Papildomai dar reikės papildomai apmokyti darbuotojus, sulėtės pats pirkimo – pardavimo procesas, ypatingai mažose parduotuvėse, kur yra tik viena kasa“ – sakė G. Stoškus.
Prekyba cigaretėmis „iš po prekystalio“ neseniai buvo įvesta ir Latvijoje bei Estijoje.


Skaičiuojama, kad Lietuvoje šiandien yra apie 4800 prekybos vietų, iš jų – tik 800 priklauso prekybos tinklams, visa kita – smulkios parduotuvės, kioskai.

Kaimynai naujovei ruošėsi pusę dešimtmečio, Lietuvoje – skuba

Prekyba cigaretėmis „iš po prekystalio“ neseniai buvo įvesta ir Latvijoje bei Estijoje. Šiose šalyse nelegali tabako rinka yra mažesnė nei Lietuvoje (atitinkamai Lietuvoje ji sudaro 19, 3 proc, Latvijoje – 16, 2 proc., Estijoje – 12, 3 proc. visos rinkos).

Tiek Latvijoje, tiek Estijoje diskusijos apie šio įstatymo priėmimą prasidėjo beveik prieš 5 m., smulkiesiems prekybininkams tarp įstatymo pakeitimo priėmimo ir įsigaliojimo buvo duoti 1, 5 m. pasiruošti.


Lietuvoje įstatymo projektas užregistruotas 2019 m. birželio 25 d., numatoma jį priimti iki 2019 m. lapkričio 1 d., o įsigaliojimas numatytas 2020 m. gegužės 1 d. Tik vieną dieną prieš – 2020 m. balandžio 30 d. bus priimti įstatymo įgyvendinamieji aktai. Tai – beprecedentis atvejis Baltijos šalyse, neleisiantis pasiruošti naujovei smulkiesiems prekybininkams iš anksto.



Publikuota: 2019-07-17 14:57:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai